Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Gardenarium 15:49, 10 lis 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Już dorysowałam dalszy ciąg.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
wiolka 15:52, 10 lis 2013

Dołączył: 29 paź 2013
Posty: 57
Gardenarium napisał(a)
Dobre rady Małgosik kilka postów powyżej, ale w tym przypadku jest ok, co powyżej napisałam, są powtarzane gatunki Kompozycja wygląda ładnie.

Dodałabym wyższe rośliny pod murem, np. hortensje bukietowe, potem można je przywiązać do muru, żeby się nie pokładały na resztą na dole, po lewej dałabym różę pnącą albo inne pnącze, Ociepli się ściana.



Po prawej te kolumny to może być cis Fastigiata Aurea.

jednak wertowanie tego forum od roku daje efekty kupilam nawet juz identyczne roślinki jakie mi Pani napisala czyli roze i hortensje tyle ze sie balam ze znowu zrobie okrutnisty balagan a jednak nie? ciesze sie bardzo
co do cisow to juz sie nie zmieszcza poniewaz kostka z bukszpanu przy ostatnim klonie juz konczy te wyspę wiec czy ja wydluzac?
Malgosik 15:52, 10 lis 2013


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Gardenarium napisał(a)
Dobre rady Małgosik kilka postów powyżej, ale w tym przypadku jest ok, co powyżej napisałam, są powtarzane gatunki Kompozycja wygląda ładnie.

Dodałabym wyższe rośliny pod murem, np. hortensje bukietowe, potem można je przywiązać do muru, żeby się nie pokładały na resztą na dole, po lewej dałabym różę pnącą albo inne pnącze, Ociepli się ściana.



Po prawej te kolumny to może być cis Fastigiata Aurea.


dopiero zauważyłam te wysokie wiśnie Umbraculifera tam rosną?
Właśnie brakowało mi czegoś wyższego....
____________________
Ogród na glinie
Gardenarium 15:58, 10 lis 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Chyba klony kuliste tam rosną?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
wiolka 16:01, 10 lis 2013

Dołączył: 29 paź 2013
Posty: 57
dziekuje serdecznie za rady i jeśli bede Panie w okolicy Ostrołęki to serdecznie zapraszam na kawke
jesli nie byloby problemem to bardzo bym prosila o ocene jeszcze tej rabaty z tyłu od stawu konczy sie pionowym murem kamiennym do wody i zwisaja z niego galazki mojego formanka tylko ten przod mi nie bardzo wychodzi
wiolka 16:03, 10 lis 2013

Dołączył: 29 paź 2013
Posty: 57
Gardenarium napisał(a)
Chyba klony kuliste tam rosną?

tak to klony chiałam kupic wiśnie bardzo podoba mi sie w Pani ogrodzie ale ja poprzez duzy staw i bliskosc rzeki mam u siebie ogromny problem z grzybem i balam sie ze moga mocno chorowac
Gardenarium 16:13, 10 lis 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308


1. Pienna forma
2. Pole wrzosów wrzośców lub żurawek
3. Pole innego koloru wrzosów wrzośców lub zurawek
4.Trawki średnie (molinia Variegata', lub Carex testacea
5. Kuliste berberysy
6. a pod berberysami pole wrzośców różowych
7. Wrzosy o pomarańczowym zabarwieniu
8. Placki zielone to jakieś formy gniazdowe świerków czy inne iglaki ale trzy jednakowe.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
wiolka 16:20, 10 lis 2013

Dołączył: 29 paź 2013
Posty: 57
dziekuje bardzo ale czy ten plożący sierk nie mogłby tam zostac poniewaz on sie juz mocno powrastal i przesadzajac go stad pewnie go mocno okalecze myślałam jedynie o dolozeniu tylko czegos do tego swierka
Sonka 16:21, 10 lis 2013


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2244
Malgosik napisał(a)


dodałabym w moim odczuciu te zawijasy to porażka...
wielu osobom na tym forum podobają się zawijasy

mi by odpowiadał prostokąt
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
iwonadm 18:36, 10 lis 2013


Dołączył: 26 paź 2013
Posty: 6745
poproszę o poradę z przodu domu mam takie małe półkole 2m x 1 m

na wiosnę wsadzam w nim tulipany latem miniaturowe słoneczniki
teraz pośrodku są dwie lawendy i 4 krzaczki róż okrywowych 2 białe 2 różowe
tam gdzie widać na zdjęciu tulipany
coraz bardziej mnie ona denerwuje oglądając piękne aranżacje Danusi i teraz znów wkopałam cebulki, ale po ich przekwitnięciu chcę odmienić tą rabatę
proszę o pomoc
może zamiast tulipanów żywopłot z bukszpanu ale co do środka i po bokach?
____________________
Iwona ogrodowe-przygody
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies