Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pomarancza 15:40, 26 maj 2015


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 292
Kochani, przypominam się z prośbą o pomoc . Jaka (i z czego) obwódka pasuje do tego, co już jest:


W skrócie:
- na tle cisów mam białe hortensje poprzetykane miskantami,
- asymetrycznie po lewej nad hortensjami bordowy perukowiec w formie drzewka
- prawa część obwódki w kształcie fali z fioletowej szałwii omszonej
- lewa obwódka z czego??

A kolor: żółty? bordowy? limonkowy?
Miejsce jest nasłonecznione.

Idealnie, jakby to coś było jak najdłużej dekoracyjne...



____________________
Czy ten plan ma sens? Zmienić pobojowisko w ogród...
lena 16:06, 26 maj 2015


Dołączył: 06 paź 2014
Posty: 356
to jest wizualizacja Twojej rabaty, moze pomoze Ci w ustaleniu co bys chciala dodac do tych kolorow?



Pomarancza napisał(a)
Kochani, przypominam się z prośbą o pomoc . Jaka (i z czego) obwódka pasuje do tego, co już jest:


W skrócie:
- na tle cisów mam białe hortensje poprzetykane miskantami,
- asymetrycznie po lewej nad hortensjami bordowy perukowiec w formie drzewka
- prawa część obwódki w kształcie fali z fioletowej szałwii omszonej
- lewa obwódka z czego??

A kolor: żółty? bordowy? limonkowy?

Idealnie, jakby to coś było jak najdłużej dekoracyjne...



____________________
Kardówka
lena 16:35, 26 maj 2015


Dołączył: 06 paź 2014
Posty: 356
u mnie pod magnolia sa zurawki laczone sweet tea i lime marmelade, magnolia jest biala ale jesli chodzi o cos pod magnolie to wlasnie zurawki, teraz gdy magnolia juz nie ma kwiatow slicznie to wyglada, u mnie jest jeszcze obwodka z bukszpanu poniewaz nie jest to kolo tylko "jezor" z zawijasem. Ale jesli dac wieksze kolo wokol magnolii to mozna dac w srodku zurawki i bukszpan





ewellinka napisał(a)
Poradzcie co by ładnie wyglądało pod ciemno różowa magnolia, cos małego. Mam ja na środku trawnika jako soliter.
____________________
Kardówka
Pomarancza 17:55, 26 maj 2015


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 292
Lena, wydaje mi się, że zółty/limonkowy kolor będzie fajnie ożywiał ta moją rabatę. Problem w tym, że nie znam się zbyt dobrze na roślinach. To, co mi przychodzi do głowy to:
- żółty berberys (da radę utrzymać go jako niski - ok 30 centymetrowy i wąski krzew?)
- żółte wrzosy/wrzośce (wrzosy na obwódkę? nie widziałam czegoś takiego jeszcze)
- trzmielina (raczej nie utrzymam jej w ryzach, rozwali się na boki...)


Nie wiem, co innego może być. Dlatego przyszłam tu po poradę.




Przy okazji też skorzystam na twojej podpowiedzi co do żurawek pod magnolią, bo się niedawno zastanawiałam, jakie mojej sprawić towarzystwo i nie znalazłam nic sensownego. Teraz mam obok magnolii rh, ale jak na mój gust jak rośliny podrosną, to się zacznie między nimi konkurencja o wodę, więc lepiej by było coś drobniejszego jej dosadzić.
____________________
Czy ten plan ma sens? Zmienić pobojowisko w ogród...
lena 18:13, 26 maj 2015


Dołączył: 06 paź 2014
Posty: 356
-zolte berberysy sa fajne jak sie przycina ale jest jedno ale, bardzo klujace wiec watla przyjemnosc w ich pielegnacji
-zolte wrzosy i wrzosce potrzebuja kwasna glebe wiec dobrze beda wspolgrac z magnolia bo tez jest kwasolubna
trzmielina bedzie sie piela po magnoli i wchodzic bedzie na trawnik
zurawki bezproblemowe, zimozielone, rozrastajace sie wystarczy odszczypywac listki

Pomarancza napisał(a)
Lena, wydaje mi się, że zółty/limonkowy kolor będzie fajnie ożywiał ta moją rabatę. Problem w tym, że nie znam się zbyt dobrze na roślinach. To, co mi przychodzi do głowy to:
- żółty berberys (da radę utrzymać go jako niski - ok 30 centymetrowy i wąski krzew?)
- żółte wrzosy/wrzośce (wrzosy na obwódkę? nie widziałam czegoś takiego jeszcze)
- trzmielina (raczej nie utrzymam jej w ryzach, rozwali się na boki...)


Nie wiem, co innego może być. Dlatego przyszłam tu po poradę.




Przy okazji też skorzystam na twojej podpowiedzi co do żurawek pod magnolią, bo się niedawno zastanawiałam, jakie mojej sprawić towarzystwo i nie znalazłam nic sensownego. Teraz mam obok magnolii rh, ale jak na mój gust jak rośliny podrosną, to się zacznie między nimi konkurencja o wodę, więc lepiej by było coś drobniejszego jej dosadzić.
____________________
Kardówka
GagaP 19:40, 26 maj 2015

Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 7
Witam Pani Danusiu!
Od pewnego czasu podglądam to forum i jestem zachwycona Pani poradami. Otóż też mam pytanko.
Dotyczy ono wyboru trzech niewielkich drzewek, które chciałabym posadzić przed domkiem. Nie mam pojęcia jakie drzewka wybrać? Po głowie chodzą mi różne, miedzy innymi: głóg paul'scarlet, wiśnia osobliwa, robinia akacjowa umbraculifera, czy może według Pani jakieś inne drzewko by bardziej odpowiadało. Będę wdzięczna za wszystkie rady. Pozdrawiam! Grażyna
lena 19:55, 26 maj 2015


Dołączył: 06 paź 2014
Posty: 356
Grazynko daj tu zdjecie miejsca, o oktorym opowiadasz...
____________________
Kardówka
GagaP 20:07, 26 maj 2015

Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 7
Witam Pani Danusiu!
Od pewnego czasu podglądam to forum i jestem zachwycona Pani radami i pomysłami. Otóż też mam małe pytanko, które dotyczy posadzenia przed domkiem niewielkich trzech drzewek. Zastanawiam się co by pasowało? Chodzą mi po głowie między innymi takie drzewka jak: głóg 'paul scarlet, wiśnia osobliwa, robinia akacjowa umbraculifera. Jestem otwarta też na Pani propozycje i z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam! Grażyna
GagaP 20:08, 26 maj 2015

Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 7
No właśnie mam jakiś problem z wklejeniem tych zdjęć?
GagaP 20:11, 26 maj 2015

Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 7
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies