Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

lena 20:15, 28 maj 2015


Dołączył: 06 paź 2014
Posty: 356
wrzucam zdjecie magnolii w zurawkach.


Pomarancza napisał(a)
Leno, temat z magnolią to zupełnie inna historia. Tu, gdzie szukam natchnienia na obwódkę magnolii nie ma.

Możesz mi napisać jeszcze, co to jest to żółte na twoim drugim zdjęciu, po prawej stronie iglaka na pniu?
____________________
Kardówka
lena 20:17, 28 maj 2015


Dołączył: 06 paź 2014
Posty: 356
To male co rosnie po prawej stronie cisa na paliku to bukszpan zolty, te bardziej kuliste po lewej to tawuly goldmund


Pomarancza napisał(a)
Leno, temat z magnolią to zupełnie inna historia. Tu, gdzie szukam natchnienia na obwódkę magnolii nie ma.

Możesz mi napisać jeszcze, co to jest to żółte na twoim drugim zdjęciu, po prawej stronie iglaka na pniu?
____________________
Kardówka
frezja 20:52, 28 maj 2015


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
lena napisał(a)
wrzucam zdjecie magnolii w zurawkach.




pięknie się prezentuje...do twarzy jej w żurawkach)
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Pomarancza 22:38, 28 maj 2015


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 292
Dzięki za odpowiedź. Leno, patrząc na pokrój drzewa nie pomyślałabym ani przez chwilę, że to magnolia. Taka była, czy obcinałaś jej dolne gałęzie?
____________________
Czy ten plan ma sens? Zmienić pobojowisko w ogród...
ewelaa74 15:39, 29 maj 2015


Dołączył: 29 kwi 2014
Posty: 857
Moja pytanie do społeczności ogrodowiskowej:
czy pod śliwo-wiśnią anabel z trawką Haconechloa byłoby ok? Tak jak na poniższym zdjęciu?
Jeśli tak to w jakim rozstawie trzeba je posadzić? Czy w 2.rzędach jak na zdjęciu? czy może lepiej naprzemiennie każdą roślinę?
[zdjęcie zmoderowane]


Rabat docelowa wygląda teraz tak:




____________________
Ewela - http://www.ogrodowisko.pl/watek/4489-narodziny-ogrodu-eweli
Toszka 11:29, 30 maj 2015


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Zależy jaką hakonechloa wybierzesz
Tu zwykła macra, trzeci rok



Jak widzisz pokrój jest fontannowy, a na zdjęciu zamieszczonym przez ciebie (na przyszłość - dajemy tylko linki, nie podkradamy zdjęć) nie jest to hakonechloa, którą, owszem, śmiało możesz dać sadząc w odstępie ok. metra
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
paula23 13:41, 30 maj 2015


Dołączył: 22 mar 2013
Posty: 1011
Wiem że to może banalne pytanie ale jak myślicie co ile metrów są tutaj sadzone wierzby na tym zdjęciu:


Zdjęcie z artykułu :
http://www.e-ogrody.pl/Ogrody/56,113645,17704120,Jak_ciac_wierzby_,,5.html

ps. więc usuwam zdjecie.
____________________
Paula Moje trudne początki
malinowydomek 14:37, 30 maj 2015

Dołączył: 11 maj 2015
Posty: 3


Chciałabym na boku altany zrobić rabatę. Jest to strona pólnocno zachodnia. Głównie zacieniona. Pod wieczór jest tam troszkę słoneczka. Rosną tam 2 tuje brabant, które raczej trzeba będzie usunąć.
Szerokość od kostki do żywopłotu w najszerszym miejscu to 6m, długość boku altany który chciałabym obsadzić rabatą to 2,5 m. NIe wiem czy nie przedłużyć jej do 3 m żeby zakryć winkiel...

Możecie poradzić co zmieści się na tak wąskiej rabacie?

malinowydomek 14:41, 30 maj 2015

Dołączył: 11 maj 2015
Posty: 3
** Zależałoby mi na całkowitym zakryciu/obsadzeniu, żeby zyskać trochę intymności pod dachem.

Mój ogród jest dosyć malutki i wąski, obsadziłam go żywopłotem z brabantów.
Czy uważacie, że można w jakikolwiek sposób ożywić ten wąski narożny ogródek, czy raczej nie ma szans?
skarabeusz 16:03, 30 maj 2015


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 561
paula23 napisał(a)
Wiem że to może banalne pytanie ale jak myślicie co ile metrów są tutaj sadzone wierzby na tym zdjęciu:



Zdjęcie z artykułu :
http://www.e-ogrody.pl/Ogrody/56,113645,17704120,Jak_ciac_wierzby_,,5.html

Ps. Mam nadzieje że podając źródło mogę wkleić zdjęcie ?


Nie możesz wklejać zdjęć, nawet podając źródło.
Wydaje mi się, że 3m.
____________________
Magdalena Enklawa w mieście
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies