Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

paula23 16:38, 30 maj 2015


Dołączył: 22 mar 2013
Posty: 1011
Dziękuje za odpowiedź

zdjęcie usunęłam, można je zobaczyć po otwarciu linku.
____________________
Paula Moje trudne początki
Ewa_w_ogrodzie 19:57, 30 maj 2015


Dołączył: 20 lip 2014
Posty: 636
Mam takie propozycje na rabatę w narożniku przed domem, podpowiedzcie która wersja lepsza
1. z jednym drzewem,
czy 2. z trzema kolumnowymi drzewkami
i pomóżcie wybrać drzewo, w każdym coś mi nie pasuje, chciałabym żeby miało biało zielone liście albo kwitło na biało i rosło nie za wysokie.
Danusiu może Ty się zlitujesz i poradzisz jakieś drzewo. Myślę o głogu, wiśni kanzan, Umbraculifera, miłorzębie mariken, klonach, ale nie umiem podjąć decyzji. Skłaniam się chyba do wersji z jednym drzewem wiec raczej kula albo parasol.




____________________
Pozdrawiam Ewa nasz ogród wspaniała przygoda czy czarna magia
asiha 17:52, 31 maj 2015

Dołączył: 04 wrz 2014
Posty: 50
kochani ponawiam pytanie, które już wcześniej umieszczałam i nie uzyskałam podpowiedzi.....podpowiedzcie co zrobić z kawałkiem, który nie obsiany jest trawą? zasiać trawę, czy zrobić rabatę: tak myślałam, aby od chodnika na szer. kosiarki zasiać trawę, nadać jej kształt bardziej owalny ( wokoło byłaby obwódka z granitu) na środku wsadziłabym buk Purpurea pendula na pniu (mam do przesadzenia)lawende i nie wiem co jeszcze... POMÓŻCIE... z rabatą czy bez???? strona wschodnio, południowa.
____________________
Niedokończony ogród na leśnej
asiha 17:55, 31 maj 2015

Dołączył: 04 wrz 2014
Posty: 50
kochani ponawiam pytanie, które już wcześniej umieszczałam i nie uzyskałam podpowiedzi.....podpowiedzcie co zrobić z kawałkiem, który nie obsiany jest trawą? zasiać trawę, czy zrobić rabatę: tak myślałam, aby od chodnika na szer. kosiarki zasiać trawę, nadać jej kształt bardziej owalny ( wokoło byłaby obwódka z granitu) na środku wsadziłabym buk Purpurea pendula na pniu (mam do przesadzenia)lawende i nie wiem co jeszcze...POMÓŻCIE... z rabatą czy bez???? strona wschodnio -południowa.
____________________
Niedokończony ogród na leśnej
anitan 10:30, 01 cze 2015


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 860
trawy masz już dużo, lepiej chyba rabata. Ładnie sie będzie komponowala na tle domu
____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
Istana 16:36, 02 cze 2015


Dołączył: 02 cze 2015
Posty: 3
To mój pierwszy post na forum, więc witam się ze wszystkimi. Jestem typowym ogrodniczym amatorem stąd moje pytanka do bardziej doświadczonych. Wczesną wiosną zaczęliśmy ogarniać podwórko po budowie domu. Teren mamy bardzo nierówny, po ułożeniu kostki brukowej wyszła nam znaczna różnica poziomów pomiędzy projektowanym trawnikiem a wspomnianą kostką. I tu zrodziło się pytanie co posadzić w to miejsce by zniwelować różnicę? myślałam o jakimś średniej wysokości żywopłocie, ale raczej nie ciętym. Mam w zamysłach różę pomarszczoną, berberys Thunberga, ligustr lub pięciornik krzewiasty. Niestety nie wiem na co się zdecydować. Może podpowiecie? jakieś inne pomysły? a tak to wygląda na dzień dzisiejszy
skarabeusz 12:19, 04 cze 2015


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 561
magdalena_boron napisał(a)
Witam mam pytanie posadziłam trzy hortensje limelight jedna w rogu kąta a dwie po bokach czym wypełnić taka rabatę a raczej kąt. Pozdrawiam Madzia


Po prawej daj tawulki Andersa 'Showstar', przed nimi 2 odmiany host 'golden Prayer' oraz 'Blue Moon'
Po lewej Azalie japonskie 'schneeperle'
Wykończ bodziszkiem korzeniastym, zurawką 'Mint Julep' oraz 'Palace Purple Select'
Przód rabaty dabrówka rozłogowa.
____________________
Magdalena Enklawa w mieście
ermigo 13:49, 06 cze 2015

Dołączył: 08 wrz 2012
Posty: 125
To i ja poproszę o poradę. Chcemy posadzić tutaj magnolię (nawet zrobiliśmy już przymiarkę - jest wkopana w doniczce, na pierwszym planie ). Brakuje nam tylko pomysłu, co dać na jej tło. Może 2 klony Esk Sunset a może katalpy, po 1,8m? Rabata południowo-zachodnia. Cały dzień operuje słońce
A może zupełnie coś innego? Czekamy na Wasze propozycje. Proszę nie sugerować się nasadzeniami - są tutaj tymczasowo.

____________________
Zawitaj w moim ogrodzie :)
Chmurka 16:06, 06 cze 2015

Dołączył: 18 cze 2013
Posty: 28
Witam Wszystkich ! Wycięliśmy 5 metrowe stare tuje, ponieważ na ogródku był dzięki nim ogromny cień, nigdy tez nie były formowane przez co były strasznie szerokie i wchodziły na cała ścieżkę. W ich miejsce Posadzilismy jałowce jak na zdjęciu Na jesień przed nimi planuje posadzić narcyzy i tulipany. Wyściółkę planuje z kory. Jak myślicie czy dosadzic tam coś jeszcze, a może puścić cos pnącego na płot? Czekam na Wasze opinie i porady
____________________
Karolina - poczatkująca zapalona ogrodniczka. Ogród pod chmurką
ewellinka 22:01, 07 cze 2015


Dołączył: 06 maj 2015
Posty: 78
Asiha lepiej z rabata. Ładnie bedzie jak tam cos posadzisz, bo teraz masz pusto przed domem a wiadomo ze przedogrodek najważniejszy
Dobrze ze zaokrąglisz kształt tej rabaty bo teraz taki kwadraciak wyglada.
Wsadź cos ładnego większego tak jak piszesz buk na przykład, a potem sie zobaczy. Przy fioletowym kolorze Buka ładnie komponują sie zielenie i zolcie jak masz te kopczyki przed ogrodzeniem
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies