Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Kasienka7175 12:23, 19 kwi 2016

Dołączył: 19 kwi 2016
Posty: 25
Witam!
Proszę o pomoc w zmianie rabaty przed domem, chciałabym coś zmienić,ponieważ wydaje mi się pusta i nieatrakcyjna
Świerk srebrny 15 letni- na zimę ma być wycięty z przed domu.

Czekam na radę! Pozdrawiam
Iwcia 13:48, 19 kwi 2016

Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 1212
a może jakieś foto?
____________________
Mój przyszły ogród
Kasienka7175 13:59, 19 kwi 2016

Dołączył: 19 kwi 2016
Posty: 25
Iwcia napisał(a)
a może jakieś foto?

chciałam dodać, ale nie mam przy sobie, a jestem aktualnie na wyjeździe, a w czasie wolnym myślę co tu zmienić jak wrócę
Astrantia 22:39, 19 kwi 2016


Dołączył: 22 lip 2015
Posty: 159
Kasienka7175 napisał(a)
Witam!
Proszę o pomoc w zmianie rabaty przed domem, chciałabym coś zmienić,ponieważ wydaje mi się pusta i nieatrakcyjna
Świerk srebrny 15 letni- na zimę ma być wycięty z przed domu.

Czekam na radę! Pozdrawiam


Skoro wydaje Ci się pusta, to pewnie jest dość duża. Nie podałaś żadnych wymiarów ani zdjęć. Niestety, nie jesteśmy jasnowidzami Rośliny są posadzone w jakimś chaosie, rozrzucone w trawniku. Posadź je grupami, większe z tyłu, mniejsze z przodu. Przede wszystkim wyznacz tą rabatę, bo ja jej tu nie widzę.
____________________
Zmiany przychodzą tylko wtedy, gdy ruszamy pod wiatr swoich nawyków... Kasia: witam-wszystkich-ogrodomaniakow ; 1-2-3-ogrod-start
Kasienka7175 23:01, 19 kwi 2016

Dołączył: 19 kwi 2016
Posty: 25
Tak jest duza. Niestety nie moge przesadzic wiekszosci roslin m.in. rododendronow, cisow, modrzewia, bukszpana, swierka bialego czy gruszki ze wzgledu na ich wiek. Jak wroce wstawie zdjecie
anita_katarz... 12:00, 20 kwi 2016

Dołączył: 19 kwi 2016
Posty: 8
Witam, od jakiegoś czasu śledzę forum. W końcu zdecydowałam się napisać i poprosić o poradę. Mam rabatę przy domu ze świerkiem conica, który zapewne został zaatakowany przez przędziorka i został od dołu podcięty. Nie wiem czy to tak może zostać, czy lepiej zmienić to na coś innego. Tylko na co? Co mogę jeszcze tam dosadzić? Myślałam żeby przy płocie posadzić lawendę 7 szt w rządku. Mam jeszcze dwa cyprysiki odm. golden mop ale nie wiem czy one za duże nie rosną. Proszę o radę
anita_katarz... 12:00, 20 kwi 2016

Dołączył: 19 kwi 2016
Posty: 8
skarabeusz 12:18, 20 kwi 2016


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 561
anita_katarzynska napisał(a)


Mało masz tam miejsca, ale ja bym zrobiła rabatę od nowa i wyrzuciła kamienie( bo nie pasują przy tej kostce)To już łąka kwietna na metr byłaby lepsza od tego. Sorry za moją uszczypliwość Rabatkę widziałabym monotematyczną np. same bukszpany o różnej wielkości i wysokości.
Jeśli lawenda to nie 7 ale 70 na całą powierzchnię, a nad nią róże pienne i jakieś pnącze. Powodzenia!

Nie wiem jaki masz tam widok, ale jeszcze drzewo tam można dać ładne, żeby zasłonić się od sąsiada, ale jakieś konkretne.
____________________
Magdalena Enklawa w mieście
Iwcia 12:19, 20 kwi 2016

Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 1212
Ja bym wymieniła. Wydaje się być zżółknięty od dołu. Jeśli chcesz go zostawić - warto byłoby zasłonić mu nóżkę.
____________________
Mój przyszły ogród
Kasienka7175 14:34, 20 kwi 2016

Dołączył: 19 kwi 2016
Posty: 25
Najlepiej przesadź go w donice, kup jakiś oprysk i czekaj na reakcję, może jeszcze coś z niego będzie a w miejsce możesz wsadzić na pniu np. migdałka, modrzew,wierzbę, trzmielinę czy klon, (mi ostatnio spodobała się brzoza na pniu piękna) a po bokach dodać jakieś krzewy np. berberysy czy tawułę Grefsheim kosodrzewina też fajnie by się komponowała
Przesyłam plik mam nadzieje, że sie nie gniewasz



Pozdrawiam
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies