Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Toszka 10:08, 16 kwi 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Agnieszko, jeśli pytasz się o cisa Hilli to już powinnaś zauważyć po swoich, że mają węższą podstawę, a góra się rozszerza. Na stożek najlepszy jest cis Taxus Baccata. Czasami można kupić gotowe nieduże stożki, które przy odrobinie opieki szybko rosną i pozostaje tylko nadążać z formującym cięciem.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
loftka 11:13, 16 kwi 2016

Dołączył: 01 kwi 2016
Posty: 5
Kasiu z "1,2,3 ogród start", dziękuję i tu za pomysł. Mam nadzieję, że chaos zniknął. Posadziłam trzy drzewka na pniu: tuję, trzmielinę i ostrokrzew. Chciałam w kupie posadzić, ale dwa drzewka są tej samej wysokości, więc na razie tak pokombinowałam, żeby się komponowało dobrze. Dokupię jeszcze jedno wyższe cuś i wsadzę pomiędzy trzmielinę i ostrokrzew, żeby było 3 Posadziłam też żurawki – przyznam, że ich nie lubię, ale zdam się na doświadczenie Ogrodowiskowych Ludków, bo większość je poleca. I chyba szybko się przekonam, bo im dłużej na nie patrzę, tym szybciej mi mija niechęć. Do zadarnienia wsadziłam kocankę cytrynową i bodziszka, bo chcę zobaczyć co ładniejsze i w przyszłym roku zdecyduję się na jedno. W miejscu doniczek wsadzę jakieś trawy, a w miejscu desek zrobię podejście z drewna do kraniku. No i muszę zasłonić czymś tą białą skrzynkę i rynny. A później tylko muszę nauczyć się cierpliwie czekać, aż wszystko się rozrośnie, o czym powiadomię fotką. Było: Jest:
Raz jeszcze dzięki za pomoc.
Pozdrawiam Madzia
____________________
Monka 14:30, 16 kwi 2016


Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 1466
Gardenarium napisał(a)






Witam,
Bardzo proszę o pomoc w rozszyfrowaniu szefowej Danusi , jestem tu nowa i nie bardzo wiem jakie to są rośliny , To co chyba wiem to: duże czerwone drzewo to chyba śliwa wiśniowa Nigra, trawy, małe zielone to bukszpan, różowe to może żurawki, zielony ekran to chyba cis, drzewka ( bukszpany) na pniu, a reszta pozostaje zagadką. Proszę o pomoc będę wdzięczna
____________________
Monika ogród i co dalej
ewusia81 23:04, 16 kwi 2016


Dołączył: 30 sty 2016
Posty: 194
Monka napisał(a)


Witam,
Bardzo proszę o pomoc w rozszyfrowaniu szefowej Danusi , jestem tu nowa i nie bardzo wiem jakie to są rośliny , To co chyba wiem to: duże czerwone drzewo to chyba śliwa wiśniowa Nigra, trawy, małe zielone to bukszpan, różowe to może żurawki, zielony ekran to chyba cis, drzewka ( bukszpany) na pniu, a reszta pozostaje zagadką. Proszę o pomoc będę wdzięczna


Może być tak jak myślisz z drzewkami, fioletowe to na bank śliwa wiśniowa Nigra, to fioletowe na dole to może lawenda lub szałwia?? Żurawki na patelnię chyba odpadają. Z traw bym obstawiała stipę, ale to pomarańczowe to pojęcia nie mam Zielony ekran to może obwódka z bukszpanu do zielonego drzewka... Kulki pod domem mogą być też np sosenkami..
Zdecydowanie bez podpowiedzi p.Danusi jest ciężko
____________________
Ewa- [url=http://www.ogrodowisko.pl/watek/OgrodoveLove[/url]
Monka 10:18, 17 kwi 2016


Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 1466
Czytając forum tak się doczytałam , oczywiście w odpowiedziach Danusi, ale nie wiem , że ta żółta plama to może być ilex carenta "Goldem Gem", bo ona lubi nasłoneczniona miejsca i pięknie się wtedy przebarwia
____________________
Monika ogród i co dalej
Monka 10:19, 17 kwi 2016


Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 1466
oczywiście przekręciłam nazwę chodzi o ilex crenata Goldem Gem
____________________
Monika ogród i co dalej
alis 14:12, 17 kwi 2016


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928

Co mogę posadzić przed berberysem Maria, pomyślałam o trawie red baron, tylko czy jesienią jak berberys zacznie się przebarwiać kompozycja nie stworzy jednolitej czerwonej plamy.
A może jednak pociągnąć dalej te kostrzewy?
Wąsko tam, więc nie poszaleję za bardzo.
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
Gardenarium 17:35, 17 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Monka, rośliny dobierz sama
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Monka 20:38, 17 kwi 2016


Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 1466
Dziękuję Danusiu, no to mam nad czym myśleć, już i tak ogród wypełnia moje życie. Rodzina nie może już słuchać kolejnych propozycji . Stwierdzili, że jestem monotematyczna, czyżby?
____________________
Monika ogród i co dalej
Rojodziejowa 22:13, 17 kwi 2016


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8530
Witam Czy ma ktoś może pomysł jaką rośliną (chcę tylko jeden gatunek na całości) można obsadzić rabatę prostokątną 2x3m w ogrodzie minimalistycznym, żeby to fajnie wyglądało? Chciałabym uzyskać efekt takiej poduchy, której wysokość nie będzie przekraczać 60cm. Na razie przychodzi mi do głowy bambus okrywowy (tylko cena kapkę wysoka), Kłosówka wełnista 'Variegata', jakąś Turzycę (japońska 'Ice Dance' lub rzędowa 'Variegata') albo Hakonechloa macra 'Aureola' albo Runianka Variegata Pachysandrac. Co o tym sądzicie?

Pytanie nr 2. Czy może lepiej podzielić tą rabatę na dwie/trzy mniejsze części prostokątne i obsadzić je różnymi roślinami? Może ten mój "minimalistyczny" zamysł jest zbyt minimalistyczny?

____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies