Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

SabinaSz 20:37, 26 mar 2017


Dołączył: 17 mar 2017
Posty: 18
kamila66 napisał(a)


Sabina zapytaj może Bogdzi ona jest ekspertem od roślin które chcesz
http://www.ogrodowisko.pl/watek/2074-rododendronowy-ogrod-ii?page=1246
z drugiej strony mogłabyś posadzić rozplenice. Dość popularne połączenie na O to rozchodniki z rozplenicami http://www.ogrodowisko.pl/watek/2616-roztoczanskie-klimaty?page=540 z lawendą także fajnie wygląda http://www.ogrodowisko.pl/watek/3754-umiejetne-zestawianie-roslin-zgrane-duety-wylacznie-przyklady-kompozycji?page=3


Dziękuję Ci bardzo,już podglądnęłam co nie co.
Baaaardzo chciałabym na tę lewą stronę,gdzie będzie dość słońca lawendę (notabene dostałam ogromny jej krzew od dobrej duszki,której jej było za dużo),krzew ma ok 0,5m naprawdę.Posadziłam ją już na środku skarpy,ale co dalej? Myślałam o zestawieniu jej z różami i trawami (może właśnie rozplenice).Jak to rozmieścić.
Może zrobię jutro zdjęcia,będzie lepiej widać.

Na tę prawą zacienioną rabatę kupiłam wczoraj 3 sztuki Rh Scarlet Wonder.Podoba mi się kolor czerwony na rabacie, może je zestawię z wrzosami i może azalie w białym dla odmianie kolorze?
Co myślicie?

Może dokupię na tę pierwszą jeszcze krzaczki lawendy i faktycznie z rozchodnikami i trawami efekt jest spektakularny i taki w moim stylu.
Pomiędzy może jakąś różę okrywową w kolorze żółtym lub czerwonym lub obydwa kolory?
xam 15:27, 27 mar 2017

Dołączył: 20 wrz 2016
Posty: 10
Witam,
jakim krzewem mogę zastąpić kule bukszpanowe, które mają być posadzone wzdłuż chodnika do domu? Boję się intensywnego zapachu, który witałby gości. Zależy mi na szybkim efekcie, danica odpada. Z góry dziekuję za odpowiedź
violau 17:08, 28 mar 2017

Dołączył: 28 mar 2017
Posty: 11
witam
prosze o pomoc chciałabym poprawić wygląd mojego ogrodu i nie mam pojęcia jak to dalej zagospodarować
violau 17:16, 28 mar 2017

Dołączył: 28 mar 2017
Posty: 11
posiada rabatę przy siatce 2 metry szeroka oraz 10 długa obecnie rodnie tam pęcherznica diabolo i dwa pięciornik młode wiec można przesadzić, chciała bym posadzić pigwowca oraz kolkwicje ale nie mam pomysłu co jeszcze i jak to posadzić aby miało ręce i nogi proszę o rade
bartek_s1992 18:23, 28 mar 2017

Dołączył: 11 mar 2015
Posty: 108
Witam,
zakupiłem dwie sztuki cupressus wilma który mam zamiar wsadzić do dużych donic przy wejściu. Jaką ziemię najlepiej kupić aby dobrze rosły ?
Pozdrawiam
bartek_s1992 18:23, 28 mar 2017

Dołączył: 11 mar 2015
Posty: 108
Witam,
zakupiłem dwie sztuki cupressus wilma który mam zamiar wsadzić do dużych donic przy wejściu. Jaką ziemię najlepiej kupić aby dobrze rosły ?
Pozdrawiam
estre 19:31, 28 mar 2017


Dołączył: 11 cze 2016
Posty: 128


Witam,
planuję rabatę, ale mam z nią problem.
Mam tam już bukszpanowy nasadzony żywopłocik i bukszpanową kulę.
Mam też bukszpanowy stożek. Planuję część za tymi dwoma schodkami całkowicie nasadzić, żeby nie było tam trawnika. Czyli od bramy aż do schodków.
Pod spodem jest oczyszczalnia wkopana więc trzeba wziąć to pod uwagę.
Myślałam, żeby tam dać rododendron i może jakieś trawy.
Z drugiej strony podjazdu jest szpaler świerków serbskich jako żywopłot, przed nimi będą nasadzone hortensje bukietowe białe.
Ktoś może mógłby coś podpowiedzieć?

____________________
Ogród w wersji mikro
AsiaK_Z 19:35, 28 mar 2017


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Pewnie, że można podpowiedzieć tylko zdjęcia są niezbędne
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
estre 19:47, 28 mar 2017


Dołączył: 11 cze 2016
Posty: 128
Zawsze mam problem, żeby tu je wstawić, zaraz mam nadzieję będą
____________________
Ogród w wersji mikro
bartek_s1992 19:53, 28 mar 2017

Dołączył: 11 mar 2015
Posty: 108
Czy do drzewka cupressus wilma trzeba jakąś specjalną ziemię o specjalnym odczynie ??
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies