Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

estre 15:10, 29 mar 2017


Dołączył: 11 cze 2016
Posty: 128
Mam trzy propozycje, proszę o pomoc co by można zmienić, która wersja lepsza, a może żadna?


1. Z tyłu thuje smaragd sąsiadów, trawy, bukszpan kula, bukszpany stożki, różaneczniki, przed nimi lawenda, obwódka z bukszpanów




2. Podobnie, tylko mniej stożków i azalie zamiast rododendronów.



3. Inaczej, bo są dwie surmie bigoniowe nana, pod nimi hosty.




elementy stałe, które już są: kula bukszpanowa 70 cm, tuje, tylko są małe na razie, obwódka z bukszpanów i mam stożkowy bukszpan, ale w donicy na razie
____________________
Ogród w wersji mikro
LewOgrodowy 16:09, 29 mar 2017


Dołączył: 31 sty 2015
Posty: 493
brzydula, zostaw cisy.
____________________
Monika
Szanta 20:03, 29 mar 2017

Dołączył: 01 maj 2016
Posty: 37
Witam po długiej przerwie.
Zabrałam się za moje frontowe rabaty. Niestety poległam O ile zadowolona jestem z rabaty po prawej stronie furtki, która już jest obsadzona i w przyszłości (mam nadzieję) będzie wyglądać tak:



Przed ogrodzeniem posadziłam miskanty Gracillimus pomiędzy trzema wiśniami umbraculiflera szczepionymi na wysokości 2,2m a przed wiśniami hortensje Limelight.
Z przodu planuję posadzić berberysy Admiration.

Niestety załamuje mnie rabata po lewej stronie
Zabrałam się za projektowanie w Garden Puzzle. Wiedzy mi brak . Tyle miesięcy czytam ogrodowisko i dalej nic .
Dzisiaj wymodziłam coś takiego:



Wiśnie dwie umbry posadzone, szczepione na wysokości 2,2 m. Posadzone również po 3 szt. kul bukszpanowych (te w pobliżu wisienek).
Ogranicza mnie brama przesuwna

W każdym razie kolejno:
2 wiśnie umbraculiflera
2 szt. hortensje np. Limelight
kule bukszpanowe
stożki bukszpanowe
berberysy Admiration
jako wypełniacze hakonechloa, turzyce itp.

Na rabacie rosną w chwili obecnej świerki 2 szt. (na pewno do wywalenia oraz złota tuja, ładna, ale też się ma nijak do wisienek, bukszpanów itp.

Na prawą stronę przy ścieżce proszę nie patrzeć, do likwidacji. W chwili obecnej rosną tam lilaki Palibin szczepione na pniu, niewysokie, tworzą kulki nisko nad ziemią i są podsadzone jałowcami Lime Glow.
Dysponuję hortensją Phantom na pniu, ale chyba nie pasuje na tę "łezkowatą" rabatę mam niskoszczepionego Marikena, miskanty Variegatus i Morning Light (ale nie wiem czy tu pasują, skoro po drugiej stronie Gracki)

Brakuje mi czegoś dużego na środku, forma kuli na pniu, bonsai.... no nie wiem

Może jakaś dobra dusza coś podpowie?

A w umbrach i hortensjach zakochałam się przez Ogrodowisko


____________________
Ilona Tyle radości ile rozterek i dylematów
kachaa 08:27, 31 mar 2017

Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 6
Witam. Podglądam forum od ponad roku. Pomalutku zaczynam przygodę z ogrodnictwem najwiekszy problem jednak z z przedogródkiem. Potrzebuję rady czym oddzielic powstającą rabatę od drogi dojazdowej. Ogrodzenie powstanie ale w dosyć odległym czasie . Proszę o pomoc.
brzydula 10:57, 31 mar 2017

Dołączył: 24 sie 2013
Posty: 307
kachaa napisał(a)
Witam. Podglądam forum od ponad roku. Pomalutku zaczynam przygodę z ogrodnictwem najwiekszy problem jednak z z przedogródkiem. Potrzebuję rady czym oddzielic powstającą rabatę od drogi dojazdowej. Ogrodzenie powstanie ale w dosyć odległym czasie . Proszę o pomoc.


Ja tymczasowo oddzielałam krawężnikiem który sami zakładaliśmy. Lub czymś innym wykorzystywanym do nawierzchni Ale może wystarczy eko-bord
kachaa 11:43, 31 mar 2017

Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 6
Dziękuje za odpowiedz . Tak myślę już od jesieni jak to zrobić, zastanawiałam się czy ekobordy nie będą brzydko wyglądały od strony drogi....;/ Chce wysypać rabatę korą i zrobić więcej nasadzeń bo narazie straszy
SabinaSz 11:58, 31 mar 2017


Dołączył: 17 mar 2017
Posty: 18
Witaj kachaa.
Ja tez jestem na etapie oddzielania i szukania czegoś do rabaty na skarpie. Wyszukałam bardzo fajne, nie drogie obrzeża łupane,wyglądają bardzo ładnie i może w sumie mogłyby już zostać na stałe. Są w różnych kolorach.
Zobacz sobie obrzeża betonowe łupane,chyba,że wolisz są tez granitowe,eleganckie,ale cena już odpowiednio wyższa.

kachaa 12:33, 31 mar 2017

Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 6
Rzeczywiście prezentują się pięknie
15:41, 31 mar 2017
kachaa napisał(a)
Witam. Podglądam forum od ponad roku. Pomalutku zaczynam przygodę z ogrodnictwem najwiekszy problem jednak z z przedogródkiem. Potrzebuję rady czym oddzielic powstającą rabatę od drogi dojazdowej. Ogrodzenie powstanie ale w dosyć odległym czasie . Proszę o pomoc.

Może być krawężnik, kostka, albo ekobord, jeśli w linii proponuję krawężnik, tym bardziej jeśli to granica między podjazdem, będzie najsolidniej
b_tkacz 23:26, 31 mar 2017

Dołączył: 01 lut 2015
Posty: 11
Co polecacie na rabatę przy domu od strony południowo- zachodniej? Jakieś iglaki na pniu , np sosna czarna i coś karłowego pośrodku. Jest wąska ma tylko 80 cm szerokości i 7,5m długości.
Da się coś wykombinować sensownego?

Z góry dziękuję
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies