Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

A_gawa 23:57, 19 sie 2017


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1468
Toszko, serdecznie dziękuję za odpowiedź. Gdyby nie Ty, to bym wsadziła, a tak krokusy będą we wrzosowisku.

Czy Twoim zdaniem Red Baron pasuje do Umbraculifiery?
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
Toszka 08:58, 20 sie 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Aga, a chcesz RB jako skarpetki?
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
A_gawa 09:06, 20 sie 2017


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1468
Jeszcze nie zdecydowałam. Chcę ją wykorzystać jako jedną z roślin do kompozycji. Miskanty, jeżówki i stipa. Teraz najtrudniejsze- muszę to połączyć. Chciałabym mieć kolorowe rośliny zamiast betonu przed płotem.
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
A_gawa 09:09, 20 sie 2017


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1468
W sumie masa propozycji jest na forum. No i co bym nie wymyśliła, to już wymyślono.
Trudno mi to jednak zaplanować na dłuuuuugaśnej rabacie.

Ale dam radę.
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
janolizka 16:44, 22 sie 2017

Dołączył: 21 sie 2017
Posty: 1
Podczytuję Was jakiś czas i podziwiam Wasze ogrody i wiedzę. Ja niestety nie mam takiej wiedzy i wyczucia, dlatego proszę o pomoc.
W końcu doczekałam się kostki, automatycznie zrobiło się miejsce na rabatkę. Na razie chcę zrobić nasadzenia wzdłuż chodnika. Myślałam o białym kamieniu i w dwóch rzędach coś zimozielonego, ale ładnie kwitnącego. Wymyśliłam sobie zawciąg nadmorski, a w drugim rzędzie kostrzewa siwa. Ale nie wiem czy to do siebie będzie pasowało i czy te rośliny nadają się na obwódki. A może doradzicie mi coś innego?
Chodniczek ma długość 5m.

Będę wdzięczna za wszelkie rady.

Eliza
as1112 22:21, 22 sie 2017

Dołączył: 23 kwi 2012
Posty: 151
Nie wiem czy w dobrym miejscu ale zapytam Posadziłam niewielkie bukszpany, które chciałabym prowadzić w formie kul. Czy już teraz powinnam zacząć formowanie czy czekać do wiosny? Od dołu są mało rozkrzewione, jak sprawić by się ładnie zagęściły i przybrały formę kulistą?

z góry dziękuję
Anka321 14:10, 24 sie 2017

Dołączył: 24 sie 2017
Posty: 2
Witam,
Chce zagospodarować kawałek ogrodu, zrobiłam sobie wstępny plan. Moglibyście mi poradzić co dodać a co wyrzucić???
19:00, 24 sie 2017
Anka321 napisał(a)
Witam,
Chce zagospodarować kawałek ogrodu, zrobiłam sobie wstępny plan. Moglibyście mi poradzić co dodać a co wyrzucić???


Strasznie poszarpane te linie, jak dla mnie rażą po oczach, ja bym zaczęła od ich zmiany
Elka 09:07, 25 sie 2017


Dołączył: 04 cze 2015
Posty: 441
W jakiej odległości od ogrodzenia można posadzić brzozę fascination?
____________________
Elka Nieśmiałe pierwsze kroki
Aga 11:18, 26 sie 2017


Dołączył: 30 lis 2012
Posty: 732
Witam od jakiegoś czasu borykam się z rabatą i placykiem żwirowym.Na rabacie są róże i lawenda niestety róże chorują a lawenda jak przekwitnie brzydko wygląda.Przez cały dzień świeci tam słońce lubię tam się wygrzewać i przesiadywać.Czy mogę liczyć na wskazówki co posadzić zamiast róż i lawendy?
Myślę że żwir wymienię na taras z desek i usunę winorośl która tam rośnie.


Tutaj jest wejście do tego placyku
____________________
Nowe miejsce nowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies