Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Agniese 10:20, 19 lip 2019

Dołączył: 12 lis 2014
Posty: 12
____________________
Agniese
Agniese 10:21, 19 lip 2019

Dołączył: 12 lis 2014
Posty: 12
____________________
Agniese
Iwona100 22:20, 19 lip 2019


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 714
Witam. Danusiu pomóż.Chciałabym na froncie domu zmniejszyć trawnik i zrobić miejsce do siedzenia. Jest tam cały dzień tzw. patelnia.Myślę o zrobieniu altanki o delikatnej konstrukcji. Na środku rośnie świerk Conica ,który bardzo choruje i myślę o jego usunięciu i chcę też zlikwidować wyspę.Mam dylemat ,gdzie zrobić altankę czy w rogu ,czy może na środku,a wokół zrobić ścieżki. Jak ewentualnie poprowadzić je albo jak zrobić może jeszcze rabaty przy altanie. Myślałam też o posadzeniu drzewa,ale małe drzewo nie da mi zbyt dużo cienia.Niestety przy obecnych upałach i suszach trawniki to coraz większy problem.
Przy rabacie z hortensjami planuję zrobić ścieżkę prowadzącą za dom.




____________________
Iwona Wizytówka-Ogród na Zagórzuświętokrzyskie
johndunbar 13:57, 20 lip 2019

Dołączył: 08 maj 2017
Posty: 5
Witam. Proszę o pomoc. Sąsiad buduje dom i mam problem z oknami wychodzącymi na mój taras (zaznaczyłem je na czerwono). Okna te chciałbym zasłonić.

Wzdłuż ogrodzenia mam posadzone grujeczniki w rozstawie co 2,5 metra. Skrajny grujecznik jest oddalony od altanki o ok. 2 metry. Od ogrodzenia są odsunięte o 80 cm.

Podobają mi się gęste nasadzenia. Chciałbym w tym narożniku zrobić mały busz. Zastanawiam się aby przed grujecznikami posadzić jedną lub 2 śliwowiśnie Pisardii, a przed nimi jakiś żółty krzew dla kontrastu. Chętnie wcisnąłbym jeszcze jakieś kolumnowe iglaki. Tylko jak to wszystko usytuować? Brak mi głowy. Danusiu pomożesz? Stan istniejący to Twoje dzieło.
Agniese 11:42, 21 lip 2019

Dołączył: 12 lis 2014
Posty: 12
Pani Danusiu. Czy mogłabym poprosić Panią o pomoc w temacie tego wjazdu. Jakie drzewa by tu pasowały? Wjazd ma tylko 3m. Czy graby fastigata to dobry pomysł? Z góry dziękuję za odpowiedź.
____________________
Agniese
Agniese 11:43, 21 lip 2019

Dołączył: 12 lis 2014
Posty: 12
____________________
Agniese
Nyna 15:27, 25 lip 2019

Dołączył: 25 lip 2019
Posty: 1
Witam,

Chciałabym u siebie wykonać rabatę podwyższoną (powiedzmy ok 60 cm wysokości).
Na pewno umieściłabym tam trawy ale potrzebowałabym się także osłonić odrobinę od sąsiadów z przeciwka. Chodzi mi o jakieś drzewa liściaste, których korzenie nie rozsadziłyby mi w przyszłości murka od tej rabaty. Czy klon palmowy będzie dobrą opcją, może katalpa? Czy są jakieś inne drzewka (może na pniu?), które spełniłyby się w tej roli i miałyby dość szeroką koronę?
Załączam zdjęcia jak wygląda to na tą chwilę i poglądowe zdjęcie tylko,że z tujami, ale ich tam nie chcę.

Pozdrawiam serdecznie


piaszczystyo... 11:23, 26 lip 2019

Dołączył: 11 cze 2019
Posty: 3
Dzień dobry,

W ubiegłym roku posadziłem na rabacie o szer. 1,5 m przy tarasie z jednej strony trzy jalowce Gold Star oraz dwie thuje Mr Bowling Ball a z drugiej strony te same trzy jalowce oraz dwa berberysy Red Jewel
Obecnie mam dylemat, czy nie posadzilem ich zbyt gęsto.
Proszę o radę, w załączeniu przesyłam zdj

Pozdrawiam
aniaod 06:49, 27 lip 2019

Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 113






Danusiu. A gdyby tak? Wiem że w przyszłym roku stipy będę musiała wymienić na jakieś turzyce. A gdyby tak zamiast dwóch proponowanych bukszpan ów dorzucić te jasne kulki (byłyby cięte w kulę) kupiłam je w inne miejsce tu na zdjęciu tylko przymierzam. Będzie ciekawie czy lepiej wrócić do planowanych bukszpan ów? Jezowek będzie więcej

A no i świerk jest do przesadzenia ale to temat na jesień.
aniaod 06:52, 27 lip 2019

Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 113



O tym miejscu rozmawiamy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies