Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

brysia 19:04, 04 sie 2019


Dołączył: 24 maj 2013
Posty: 220
Danusiu, wiem, że nie czasowa jesteś, ale proszę podpowiedz.
Muszę zrobić nową rabatę pod płotem, planuję 3 śliwy wiśniowe Nigra (na środku każdego przęsła), z koroną powyżej płotu, pod nimi chcę hortensje, tylko nie mogę się zdecydować jakie, czy dać Limelight czy Vanille Fraise, kojarzę, że gdzieś polecałaś jakie pasują do Nigry, ale nie mogę znaleźć.



Po drugiej stronie chodnika (pod stodołą) jest szpaler - a raczej będzie, brakuje mi dwóch sztuk- z Anabelle przetykany Gracilimusami, a przed nimi Rozplenice Hamlen i wrzosowisko.

Czy jak dam Vanille, to nie będzie tam za bardzo czerwono?

Cała rabata ma długość 7,3m, a szerokość 2,5m - szmata tymczasowo, żeby mi chwasty nie rosły, bo ziemia przygotowana.

Gdybyś miała jeszcze jakiś pomysł co niskiego z przodu, byłoby super. myślałam o żurawkach i carex evergold, a może Hakonechloa - byłoby nawiązanie do rabaty po drugiej stronie chodnika.
Z traw to chyba wsadzę rozplenice.

Co o tym myślisz?

A to druga strona chodnika - uczę się - i planuję spójnie/całościowo - przynajmniej się staram. Na środek trawnika nie patrz, to będzie do poprawy, ale pomysłu jeszcze nie mam.







____________________
Ogród przy potoku , Ogród przy potoku- reorganizacja, projekty
Aneta1309 22:21, 04 sie 2019


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 1964
Kochani, poradźcie proszę czym na tej rabacie zastąpić żurawki.
Myślałam o niskich trawach. Strona wschodnia słońce tylko do południa.

____________________
Aneta - Jak więcej błędów nie popełnić......?
Gardenarium 22:24, 04 sie 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
brysia napisał(a)
Danusiu, wiem, że nie czasowa jesteś, ale proszę podpowiedz.
Muszę zrobić nową rabatę pod płotem, planuję 3 śliwy wiśniowe Nigra (na środku każdego przęsła), z koroną powyżej płotu, pod nimi chcę hortensje, tylko nie mogę się zdecydować jakie, czy dać Limelight czy Vanille Fraise, kojarzę, że gdzieś polecałaś jakie pasują do Nigry, ale nie mogę znaleźć.



Po drugiej stronie chodnika (pod stodołą) jest szpaler - a raczej będzie, brakuje mi dwóch sztuk- z Anabelle przetykany Gracilimusami, a przed nimi Rozplenice Hamlen i wrzosowisko.

Czy jak dam Vanille, to nie będzie tam za bardzo czerwono?

Cała rabata ma długość 7,3m, a szerokość 2,5m - szmata tymczasowo, żeby mi chwasty nie rosły, bo ziemia przygotowana.

Gdybyś miała jeszcze jakiś pomysł co niskiego z przodu, byłoby super. myślałam o żurawkach i carex evergold, a może Hakonechloa - byłoby nawiązanie do rabaty po drugiej stronie chodnika.
Z traw to chyba wsadzę rozplenice.

Co o tym myślisz?

A to druga strona chodnika - uczę się - i planuję spójnie/całościowo - przynajmniej się staram. Na środek trawnika nie patrz, to będzie do poprawy, ale pomysłu jeszcze nie mam.









Dobrze planujesz, obecnie moje ulubione to Vanille Fraise i te bym dała.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 22:24, 04 sie 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Aneta1309 napisał(a)
Kochani, poradźcie proszę czym na tej rabacie zastąpić żurawki.
Myślałam o niskich trawach. Strona wschodnia słońce tylko do południa.



Tak gęsto od topiarów że bym tylko grysik dała
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Aneta1309 22:27, 04 sie 2019


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 1964
Dziękuję Danusiu, żurawki jutro wykopię bo zamiast zdobić tylko szpecą
____________________
Aneta - Jak więcej błędów nie popełnić......?
Gardenarium 22:34, 04 sie 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Masz super pocięte, nie psuj tego, daj piękny grysik granitowy. Będzie "brzytwa".
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Aneta1309 23:01, 04 sie 2019


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 1964
Danusiu, zastanawiam się nad wymianą migdałka na coś innego myślisz, że bordowy klon palmowy dałby tutaj radę?
____________________
Aneta - Jak więcej błędów nie popełnić......?
brysia 06:30, 05 sie 2019


Dołączył: 24 maj 2013
Posty: 220
Gardenarium napisał(a)


Dobrze planujesz, obecnie moje ulubione to Vanille Fraise i te bym dała.

Dziękuję, tak zrobię. Jak uważasz ile sztuk? Czy zrobić z nich szpaler wzdłuż płotu czy dać po dwie przy pniu?
____________________
Ogród przy potoku , Ogród przy potoku- reorganizacja, projekty
Gardenarium 09:27, 05 sie 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Aneta1309 napisał(a)
Danusiu, zastanawiam się nad wymianą migdałka na coś innego myślisz, że bordowy klon palmowy dałby tutaj radę?


Migdałka wymień, ale niekoniecznie na klona. Coś na pniu powyżej kul.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 09:29, 05 sie 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Może buk Purpurea Pendula? Ale nie, będzie za pstrokato, lepiej kuliste zielone ale duże.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies