Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Gardenarium 09:32, 05 sie 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Poszłam na całość

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Aneta1309 14:05, 05 sie 2019


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 1964
Gardenarium napisał(a)
Może buk Purpurea Pendula? Ale nie, będzie za pstrokato, lepiej kuliste zielone ale duże.



No właśnie stąd to pytanie, bo ja nie lubię jak mam pstrokato
____________________
Aneta - Jak więcej błędów nie popełnić......?
Aneta1309 14:12, 05 sie 2019


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 1964
Gardenarium napisał(a)
Poszłam na całość



Łał...zaszalałaś Danusiu przez myśl by mi nie przeszło, że tam tyle jeszcze można zamieścić .
Duże zielone to może niżej szczepiona Umbra, mam trzy po przeciwnej stronie i jedną przy wjeździe.Tylko ile odsunąć się od domu?.
Nie wiem czy nie mam tam za mało miejsca?
____________________
Aneta - Jak więcej błędów nie popełnić......?
Aneta1309 14:20, 05 sie 2019


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 1964
Zmierzyłam od migdałka do elewacji mam metr odległości, na umbrę potrzeba półtora, bo ona chyba nie lubi przycinania?
Mam też cisa na pieńku nie wiedziałam gdzie go dać, to już wiem.
Dziękuję Danusiu, że spojrzałaś fachowym okiem
____________________
Aneta - Jak więcej błędów nie popełnić......?
Tombo 22:21, 05 sie 2019

Dołączył: 22 kwi 2018
Posty: 3


Witam, mam pytanie co posadzić wzdłuż drewnianego płotu i w jakich odległościach od siebie i płotu. Myślałem o klonach kulistych lub katalpach. Miejsce jest słoneczne praktycznie cały dzień. Co ewentualnie pod te drzewa jako uzupełnienie rabaty. Dodatkowo pytanie jakie rośliny posadzić wzdłuż kostki po lewej i prawej stronie - myślałem o berberysach karłowych lub jakiś iglakach miniaturach. Może ktoś coś ciekawego podpowie, bo jestem zielony w tej materii. Chciałbym aby były to formy proste, bez wodotrysków, 2-3 kolory. Rabaty oddzielić od trawnika lepiej kostką czy obrzeżem typu gardenbord? Po lewej jest też skarpa od strony północnej (słońc tylko rano i wieczorem) - jakie rośliny niskie będą się tam dobrze rozwijać?

Gardenarium 08:43, 06 sie 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Aneta1309 napisał(a)


Łał...zaszalałaś Danusiu przez myśl by mi nie przeszło, że tam tyle jeszcze można zamieścić .
Duże zielone to może niżej szczepiona Umbra, mam trzy po przeciwnej stronie i jedną przy wjeździe.Tylko ile odsunąć się od domu?.
Nie wiem czy nie mam tam za mało miejsca?


Za mało na wiśnię, raczej karłowe coś, może miłorząb Mariken? Nie jest co prawda idealną kulką, ale chodzi o pokazanie na innej wysokości zielonego.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Aneta1309 09:40, 06 sie 2019


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 1964
Jeszcze raz bardzo dziękuję Danusiu,zatem zostanie miłorząb
____________________
Aneta - Jak więcej błędów nie popełnić......?
Gardenarium 22:47, 06 sie 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Trzy miłorzęby, każdy na innej wysokości
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
szarotka 12:45, 07 sie 2019


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 65
Witam

Mam do Was szybkie pytanie.
W przyszłości wzdłuż granicy z sąsiadami będę chciała zrobić rabatę (plan na przyszły rok) jeszcze nie wiem co na niej dokładnie będzie jednak teraz musiałabym wiedzieć czy warto sadzić po swojej stronie tuje?

Tuje sąsiadki posadzone są gęsto i już delikatnie przechodzą przez siatkę na naszą stronę ale jednak siatka to nie tło. Boję się że gdy dosadzę swoje będzie za gęsto dla jednych i drugich, ma ktoś takie doświadczenie?

A może posadzić tylko coś wyższego co zasłoniło by słupki?



____________________
Maja *.:U szarotki:. *
Gardenarium 18:38, 07 sie 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja bym przeciągała delikatnie już gałązki, żeby zarastały płot i nie było widać siatki. Będziesz miała tło za darmo. Nie warto sadzić, skoro te przelezą i się zazieleni
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies