Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

martaw 16:57, 28 lip 2019

Dołączył: 30 lip 2012
Posty: 22
Poradzcie proszę Kochani jak z falistej rabaty zrobić geometryczna i połączyć to z łukiem widocznym na końcu...

Zaczęłam od kwadratowej linii przy red baron i nie wiem jak dalej to pociągnąć i zakończyć.

____________________
Gardenarium 07:46, 31 lip 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Poprowadzić linie prosto i/lub zygzakiem

Aby udzielić takiej porady potrzebny jest rysunek, rzut z góry, bo tutaj nic nie wiadomo co i jak
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 07:48, 31 lip 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Iwona100 napisał(a)
Witam. Danusiu pomóż.Chciałabym na froncie domu zmniejszyć trawnik i zrobić miejsce do siedzenia. Jest tam cały dzień tzw. patelnia.Myślę o zrobieniu altanki o delikatnej konstrukcji. Na środku rośnie świerk Conica ,który bardzo choruje i myślę o jego usunięciu i chcę też zlikwidować wyspę.Mam dylemat ,gdzie zrobić altankę czy w rogu ,czy może na środku,a wokół zrobić ścieżki. Jak ewentualnie poprowadzić je albo jak zrobić może jeszcze rabaty przy altanie. Myślałam też o posadzeniu drzewa,ale małe drzewo nie da mi zbyt dużo cienia.Niestety przy obecnych upałach i suszach trawniki to coraz większy problem.
Przy rabacie z hortensjami planuję zrobić ścieżkę prowadzącą za dom.


Altana w rogu, nie na środku
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 07:53, 31 lip 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Agniese napisał(a)


Dzień dobry. Chciałabym prosić Was o podpowiedz jakie drzewa lisciaste lub iglaste mozemy posadzic na tym waskim wjeździe. Szerokość wjazdu 3 m. Płot sklada sie z murka oraz z siatki.
Moje typy: wisnia kanzan lub klon brillantinum. Tylko lisci duzo do sprzątania. Czy serbski mozna byloby wasko prowadzic?
Strona wschód-zachod. Z gory serdecznie dziękuję. Pozdrawiam



W tym wygruzowanym podjeździe ciężko będzie wykopać odpowiedni rów, aby zapewnić roślinom dobre warunki wzrostu
Świerk odpada, także drzewa liściaste - za mało miejsca.
Tylko wąski żywopłot z tui Smaragd lub cisa odmiany wąskokolumnowe. I dużo pracy przy kopaniu i zaprawieniu rowu do sadzenia.

Albo Hedera na płot, czyli bluszcz połączony ewentualnie co jakiś czas z różami pnącymi.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Wiaan 09:18, 31 lip 2019


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5193
martaw napisał(a)
Poradzcie proszę Kochani jak z falistej rabaty zrobić geometryczna i połączyć to z łukiem widocznym na końcu...

Zaczęłam od kwadratowej linii przy red baron i nie wiem jak dalej to pociągnąć i zakończyć.


U mnie jest taka geometriamoże coś Cię zainspiruje, roślinki na razie malutkie ale cały czas tworzę


____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Aga 09:47, 01 sie 2019


Dołączył: 30 lis 2012
Posty: 732
Witam. Niedawno kupiliśmy dom z ogrodem i juz zaczęłam porządki w ogrodzie. Na działce znajduje się studnia nie wiem czy zostawić ją tak jak jest czy obsadzic roślinami? Poproszę o pomysł?

____________________
Nowe miejsce nowy ogród
johndunbar 14:19, 01 sie 2019

Dołączył: 08 maj 2017
Posty: 5

Może zapytam jeszcze raz tylko trochę inaczej.

Do istniejącej rabaty chcę dosadzić 3 sosny kolumnowe oraz śliwowiśnię, aby częśiowo zasłonić się od sąsiada (chodzi o to długie okno). Przed śliwowiśnią pewnie dosadzę też coś kontrastowego - jakiś krzew.

Myślicie, że będzie to wyglądać OK? Nie będzie za gęsto?





A_gawa 08:59, 02 sie 2019


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1468
Bardzo szybko rosnąca roślina płożąca na rów to...

Podpowiecie coś?
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
Wiolka5_7 09:17, 02 sie 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20496
A_gawa napisał(a)
Bardzo szybko rosnąca roślina płożąca na rów to...

Podpowiecie coś?

Ja na przedpłocie planuję posadzić dywan z irgi Major
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Mary 09:09, 03 sie 2019


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Tawulec pogięty 'Crispa'?
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies