Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Iwona_M 10:53, 19 sty 2020

Dołączył: 19 sty 2020
Posty: 1
Co polecacie posadzić pod różą pnącą o ciemnych liściach i ciemnoczerwonych kwiatów?
Chciałabym przykryć jej podstawę tak do metra.
brysia 12:49, 19 sty 2020


Dołączył: 24 maj 2013
Posty: 220
Danusiu, czy możesz mi powiedzieć, czy takie rozmieszczenie kulek i stożka na rabacie frontowej będzie dobre? Czy ten stożek tam pasuje? Czy kule powinny być jednakowe czy różne?

Dla wyjaśnienia, drzewa pod płotem to śliwy wiśniowe Nigra, pod nimi hortensje Vanilla Freise i dwa miskanty morning light.

Nie wiem też czym wypełnić przestrzenie miedzy kulami.

skala to 1cm = 1m
____________________
Ogród przy potoku , Ogród przy potoku- reorganizacja, projekty
Gardenarium 17:03, 19 sty 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308




s - stożek
k- kula plus te zielone nieopisane
czerwone kreski - Carex buchannanii
czarna kreska Ophipogon 'Nigrescens'
zielona kreska Carex Evergold
niebieskie kropki M. Morning Light
różowe kropki H. Vanille Fraise

Prawa strona tylko początek ruszyłam. Reszta nie wiem co jest.
Nie rysuj traw i stożka na leżąco ,rysuj jako rzut z góry. Te drzewa źle narysowałam, ale niech już tak zostanie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
brysia 18:35, 19 sty 2020


Dołączył: 24 maj 2013
Posty: 220
Gardenarium napisał(a)




s - stożek
k- kula plus te zielone nieopisane
czerwone kreski - Carex buchannanii
czarna kreska Ophipogon 'Nigrescens'
zielona kreska Carex Evergold
niebieskie kropki M. Morning Light
różowe kropki H. Vanille Fraise

Prawa strona tylko początek ruszyłam. Reszta nie wiem co jest.
Nie rysuj traw i stożka na leżąco ,rysuj jako rzut z góry. Te drzewa źle narysowałam, ale niech już tak zostanie.


Dziękuję Danusiu za szybką odpowiedź.
No niestety nie umiem tak rysować.

Prawa strona to wrzosowisko pod sosną, trawy co tam były narysowane to rozplenice Hamlen, a to czerwone to klon palmowy bordowy.

Chciałabym zachować prawą stronę bez zmian, na razie mi się podoba, zwłaszcza rozplenice.

Zapraszam cię do zerknięcia do mojego wątku i jeśli chciałabyś coś doradzić to będę wdzięczna. Ogród przy potoku

Tej wiosny chciałabym ogarnąć front ogrodu, właśnie tę rabatkę i tę po lewej stronie, wzdłuż wjazdu.
Na moim wątku możesz zerknąć na plan ogrodu.

Rabatę wzdłuż podjazdu chcę podzielić na pół, w dolnej części warzywnik w skrzyniach i krzewy owocowe, a w górnej części żywopłot ze Smaragdów i 3 drzewa, ale nie mogę się zdecydować , czy brzozy doorenbos, ambrowce czy grujeczniki?



____________________
Ogród przy potoku , Ogród przy potoku- reorganizacja, projekty
Gardenarium 19:35, 19 sty 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Po prostu kropki zamiast leżących wiechci
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kokesz 22:59, 19 sty 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6688
Danusiu, miskanty z prawej strony rabaty umiejscowiłaś prze hortensjami, czy trawy jak się rozrosną nie zasłonią hortek?
A może masz jakieś zdjęcie z takim rozmieszczenie miskantów przed hortkami?
Pytam, bo też mam 3 nigry, przed nimi hortensje limki a w plecach gracki, które wiosną będę dzielić i zastanawiam się, czy dać je w plecach po całości czy może tak jak rozrysowałaś?

Na tym zdjęciu widać jakie trawy są wysokie...



tu wiosną 2019r.

]
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
aniaod 13:01, 22 sty 2020

Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 113
Danusiu, podpowiedź proszę co mogłabym posadzić na tym wąskim pasku przed tujami. Stanowisko północ, trochę słońca jedynie wieczorem na skrawku rabaty. W tej chwili są tam hortensje anabelle ale one są delikatne mąż za każdym razem obija je jak wysiada z samochodu. I są trochę za rozłożyste. Szukam czegoś kolumnowego. W sąsiedztwie jest klon jasnozielony kulka i dalej kulkowisko z bukszpanow

Gardenarium 21:34, 22 sty 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Iwona_M napisał(a)
Co polecacie posadzić pod różą pnącą o ciemnych liściach i ciemnoczerwonych kwiatów?
Chciałabym przykryć jej podstawę tak do metra.


Bergenia cordifolia Eroica, ciemne liście, zimozielone, mocno różowe kwiaty, ale gdy kwitnie róża, to już kwiatów nie będzie, tylko ciemne liście.

Albo odmiana Winterglut. Czerwone kwiaty.
Do bergenii - Carex morrowii 'Variegata'
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:35, 22 sty 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
aniaod napisał(a)


Danusiu, podpowiedź proszę co mogłabym posadzić na tym wąskim pasku przed tujami. Stanowisko północ, trochę słońca jedynie wieczorem na skrawku rabaty. W tej chwili są tam hortensje anabelle ale one są delikatne mąż za każdym razem obija je jak wysiada z samochodu. I są trochę za rozłożyste. Szukam czegoś kolumnowego. W sąsiedztwie jest klon jasnozielony kulka i dalej kulkowisko z bukszpanow



Wyrzuć folię, widać ją, bo tuje uschną. Nie poradzę, jak będziesz w to sadzić. Napisz, że wyrzuciłaś
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:40, 22 sty 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kokesz napisał(a)
Danusiu, miskanty z prawej strony rabaty umiejscowiłaś prze hortensjami, czy trawy jak się rozrosną nie zasłonią hortek?
A może masz jakieś zdjęcie z takim rozmieszczenie miskantów przed hortkami?
Pytam, bo też mam 3 nigry, przed nimi hortensje limki a w plecach gracki, które wiosną będę dzielić i zastanawiam się, czy dać je w plecach po całości czy może tak jak rozrysowałaś?

Na tym zdjęciu widać jakie trawy są wysokie...



tu wiosną 2019r.

]


Gracillimus jest wysoki, może zamień na inną odmianę. Czy zasłoni, no nie wiem, zależy w jakich odległościach jest sadzony. Jak widzisz to miejsce to muszisz sobie to wyobrazić.

Posadź pomiedzy a nie przed.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies