Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Gardenarium 11:03, 24 lis 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Nic głupiego w tym nie ma, a ja staram się radzić tak, jak czuję. Ligustr niektórzy uwielbiają, ja do niego się uprzedziłam bo widziałam wszędzie na starych osiedlach z wielkiej płyty, wszędzie rósł. A są przecież lepsze gatunki na żywopłoty.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Marcin89 13:26, 24 lis 2019


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2176
Gardenarium napisał(a)
Nic głupiego w tym nie ma, a ja staram się radzić tak, jak czuję. Ligustr niektórzy uwielbiają, ja do niego się uprzedziłam bo widziałam wszędzie na starych osiedlach z wielkiej płyty, wszędzie rósł. A są przecież lepsze gatunki na żywopłoty.


Mnie także się tak ligustr kojarzy. Zapewne w latach 90. był najlepszym i sprawdzonym gatunkiem. Do tego jak myślę najtańszym.

Właśnie na moim osiedlu trwa remont drogi i żywopłoty, które pamiętam od małego zostały usunięte. W innym miejscu ciut młodszy żywopłot (pamiętam kiedy był sadzony) został przez kogoś ścięty na wysokość 5 cm. Nie wiem jaki był zamysł, bo nie wygląda to dobrze...
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Gardenarium 18:05, 27 lis 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Odmłodzenie żywopłotu- oto główny powód, odrośnie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Marcin89 19:04, 27 lis 2019


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2176
Gardenarium napisał(a)
Odmłodzenie żywopłotu- oto główny powód, odrośnie.



Taką mam nadzieję, bo wyglądało na spontaniczne działanie. Jakby ktoś chciał zlikwidować. Do tego dwa zdrowe jarząby pospolite skasowano. Szkoda.



____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
aniaod 17:22, 28 lis 2019

Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 113



Co to za cudo bordowe? Ktoś wie?
aniaod 17:45, 28 lis 2019

Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 113
I poproszę o poradę jeśli można. Chciałabym posadzić na tej rabacie plamami :
Jezowki southern bell,
- przetacznik Christa
-ciemno bordowe rozchodnik np. Xenox, chery truffle
I wzdłuż okręgu z góry na dół róże gartnerfreude, i tu moje pytanie czy to będzie dobry zestaw, i czy moglibyście mi doradzić jak te plamy rozłożyć żeby dobrze wyglądały i pasowały wysokością? Z góry dziękuję za pomoc
aniaod 17:49, 28 lis 2019

Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 113
Anda 17:53, 28 lis 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
aniaod napisał(a)



Co to za cudo bordowe? Ktoś wie?


To Scabiosa atropurpurea. Jest jednoroczna. Jesli chcialabys bylinowego zamiennika, to podobna, jasniejsza jest Knautia macedonica.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
aniaod 18:01, 28 lis 2019

Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 113
Anda- bardzo Ci dziękuję
aniaod 18:05, 28 lis 2019

Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 113
Wygoglowalam od razu i bossssska jest ta knautia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies