Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

BASIA8 18:41, 30 gru 2019


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
Witam wszystkich Serdecznie. Mam pytanie dotyczące płożacych iglaków. Wiosną planujemy zrobić schody od domku do furtki. Zaraz zdjęcie pokażę. Patrząc na zdjęcie po lewej stronie rosną iglaki. Pytanie mam następujące- czy iglaki usunąć? Czy je przyciąć i próbować je formować. Dziękuję za wszelkie sugestie.

____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
Gardenarium 19:06, 30 gru 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Możesz spróbować je wpisać w nową rzeczywistość. Ciąć w płaski "placek". Ale potrzebują towarzystwa wyższego, żeby jakoś wpisać się w kanciaste ścieżki.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
BASIA8 19:27, 30 gru 2019


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
Dziękuję Danusiu za cenną informację powiem szczerze że myślałam o większych, wyższych roślinach. Spróbujemy wiosna coś wykombinować z plozacymi iglakami. Zobaczymy co Nam wyjdzie. Dam fotorelację.
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
Gardenarium 20:14, 30 gru 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tam w jałowiec wrasta jakiś krzew liściasty. Trzeba go wykopać i gdzie indziej przesadzić. Uformować w wielką kulę. Nadać formę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
BASIA8 21:22, 30 gru 2019


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
Tak Danusiu zrobię. Ta wzrastająca roślina to forsycja. Nie będzie jej w tym miejscu. Taki mam plan. Teraz myślę nad liniami rabat - czy proste czy falowane? Ale to najlepiej będzie widać jak będa zrobione schody. Oby się udało z wiosny ruszyć z pracami.
Z przodu domku nie mam nic zrobione.

____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
Gardenarium 21:36, 30 gru 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeśli zrobisz kanciaste schody i chodnik to linie pofalowane do tego mogą gryźć się z tym chodnikiem. Musisz plan całego ogrodu narysować.

Potrzebne jest spojrzenie "z góry" na cały ogród. Tak ciężko doradzić, mnie ta kanciastość wydaje się trochę dziwna.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
BASIA8 21:45, 30 gru 2019


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
Danusiu wydaje Nam się że schody takie w formie łuku- zrobione z palisady byłyby duzo ładniejsze i bardziej by pasowały. Ale niestety finansowo nie przeskoczymy tego tematu. Jak narysuje projekt to pokaże Wam do oceny. Może wtedy będzie lepiej widać.
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
Gardenarium 21:48, 30 gru 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tak myślałam. Wszystko zależy od planu, jak się to wszystko będzie "miało" do chodnika i schodów.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
BASIA8 21:56, 30 gru 2019


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
Dziękuję Kochana za wszelką pomoc. Dużo znaczy to dla Nas laików. Plan narysuje. Czasem ciężko finansowo ogarnąć tak jak byśmy chcieli. Trochę zaskórniaków mam. Na schody starczy. Mąż sam zrobi więc będzie dużo taniej. Zbieram teraz na rośliny.
Dziękuję jeszcze raz za dobre rady.
Pozdrawiam.
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
brysia 15:14, 12 sty 2020


Dołączył: 24 maj 2013
Posty: 220
Po 7 latach studiowania Ogrodowiska i oglądania waszych ogrodów, nadszedł czas na zmiany i u mnie.

Rabaty przygotowane, wiosna za pasem, czas sadzić, tylko co?

Kto chciałby mi pomóc zapraszam do mojego wątku, wszystkie pomysły mile widziane.

Ogród przy potoku


____________________
Ogród przy potoku , Ogród przy potoku- reorganizacja, projekty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies