Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

aniaod 10:04, 17 lut 2020

Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 113
Bardzo Ci dziękuję jesteś naprawdę niezawodna
Iwula 17:05, 17 lut 2020


Dołączył: 15 mar 2016
Posty: 90


Witam,
Wracam jak bumerang tutaj
Mam niestety problem...przyglądam się mojej frontowej północnej rabacie, gdzie wszystko pięknie się rozrosło lecz o tej porze jest bardzo smutno i szaro, a ja nie mam pomysłu jak to uzupełnić zimozielonymi...Czy moge liczyc na pomoc?? Miejsce niczym nieograniczone...mamy śliwy Nigra-pod nimi miskanty Morning Light, jeżówki i co druga rozplenica Lady U. Pomiędzy sliwami są hortensje Limelight.
____________________
Iwona No to czas zacząć
GosiaZ 17:47, 17 lut 2020

Dołączył: 31 maj 2016
Posty: 41
Zabawne robimy rabaty z bardzo podobnym zestawem roślin. Choć to chyba teraz dosyć popularny zestaw Ja wczoraj napisałam posty z zapytaniem i liczę na podpowiedzi...

Iwula, o ile widzę śliwy i trawy już są a hortki i jeżówki będą posadzone?

Te zimozielone to może kulki bukszpanowe na froncie rabaty by dobrze wyglądały.
Gardenarium 17:56, 17 lut 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308


1. Tsuga canadensis formowana 2 szt/mb
2. Taxus media Hicksii formowany 4 szt/mb
3. Taxus baccata 'Elegantissima /3
4. Hydrangea paniculata w nogach śliw wiśniowych (nie Pennisetum)
5. Rhododendron yakushimanum
6. Pennisetum przesadzone
7. Carex 'Evergreen' + Tulipa Havran, Ronaldo i Burgundy
8. Heuchera 'Berry Smoothie'
9. Heuchera 'Obsidian'
10. Taxus 'Elegantissima' formowany w żywopłocik niski
11. Istniejące drzewa Prunus cerasifera 'Nigra'
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
GosiaZ 18:11, 17 lut 2020

Dołączył: 31 maj 2016
Posty: 41
Pani Danusiu świetne propozycje dla Iwuli. I jaka pełna i różnorodna ta rabata. Super.

Czy ja też mogłabym prosić o pomoc z moją przyszłą rabatą?
Pisałam o niej w poście wczoraj.
deszczowymaj 19:12, 17 lut 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
DorKa napisał(a)


Gdybym nie liczyła się z Twoim zdaniem nie byłoby mnie tutaj
Dla mnie wszystko co mówisz jest święte Guru nasz, mentorze


Jestem tego samego zdania jednak Danusia ma ogromną wiedzę i doświadczenie ..czasami może być nam przykro po tzw. pstryczku w nos bo przecież jak to?np. ta piękna moja wymarzona rabata..jednak nie jest tak idealna jak wcześniej mogło się wydawać ..i po głębszym namyśle , dochodzimy do wniosku ,że Danusia jednak znowu ma rację a jej rady są bezcenne



____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Gardenarium 21:56, 17 lut 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
GosiaZ napisał(a)






____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
GosiaZ 22:29, 17 lut 2020

Dołączył: 31 maj 2016
Posty: 41
Pani Danusiu,
dziękuję z odpowiedź. Bardzo ładnie to wygląda, ale czy mogłabym prosić o wyjaśnienie tych kolorków. Jakie to krzewy, byliny, itp.
GosiaZ 22:34, 17 lut 2020

Dołączył: 31 maj 2016
Posty: 41
Koncepcja super, nawet większy obszar niż oczekiwałam ale nie potrafię tego odczytać . A ciekawość zżera.... Te niebieskie skrajne znaczniki intrygujące.... jak wszystko zresztą....
Gardenarium 23:34, 17 lut 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
GosiaZ napisał(a)
Pani Danusiu,
dziękuję z odpowiedź. Bardzo ładnie to wygląda, ale czy mogłabym prosić o wyjaśnienie tych kolorków. Jakie to krzewy, byliny, itp.


A na razie nie wiem, kolorki ustawiłam, kombinuj.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies