Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Gardenarium 21:47, 18 lut 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jedni ścinają, inni nie. Wszystko zależy od stanu gleby i pogody. Na gliniastej glebie nie da się pracować, bo lgnie i człowiek może się wywrócić.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
atena13 21:59, 18 lut 2020


Dołączył: 02 mar 2014
Posty: 123
Dziękuję Danusiu
____________________
atena - Mój ogródeczek
GosiaZ 07:46, 19 lut 2020

Dołączył: 31 maj 2016
Posty: 41


Niebieskie - mogą to być świerki serbskie zwykłe lub odmiana "Nana"
żółte - trzmieliny na pniu lub cisy Elegantissima lub cyprysiki złociste jakieś na pniu np. Yvonne czy podobne, a nawet może być cięta w kulę pęcherznica odmiany Luteus. A nawet jaśminowce o złocistych liściach i białych kwiatach.
Tam z przodu można ustawić ławeczkę.

Kropki zielone - hortensje
Zielone krzyżyki, miskanty lub inne wyższe trawy które tam urosną (nie wiem jakie to stanowisko).

Fioletowy pasek - mocne w kolorze Astilbe Viosion in Red, przed nim Heucherella, różowe na lewo - Heuchera Berry Smoothie, dalej w lewo od niej Carex lub paprocie języczniki.



Dziękuję bardzo. Na pewno sporo z tych roślin się u mnie pojawi. Tym bardziej, że niektóre już mam na innych rabatkach.

Stanowisko bardzo trudne dla roślin. Słońce przez caluteńki dzień i bardzo silne wiatry od gór. Przed posadzeniem zielonego parkanu i drzew powstrzymują mnie widoki. Kilka drzew jeszcze na pewno się pojawi lecz raczej z takich niskich, np ambrowiec gumball. Bardzo bym chciała miskanty u siebie , czy jest szansa, że dadzą radę?
kasiab 10:49, 19 lut 2020


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
GosiaZ miskanty przeciez lubia słońce więc jesli zadbasz o odpowiednie nawodnienie to dadzą radę
____________________
Kasia - tu na razie jest...
aniaod 20:58, 19 lut 2020

Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 113
Dziewczyny a ja znowu wracam. Z tą moją ławką i kompletnym brakiem pomysłu jak poprowadzić linię rabaty i to jeszcze tak żeby dojście do ławeczki było. A da proponowała aby cały trawnik zamknąć w kształcie koła i wyglądało to super. Jednak m stwierdził że mamy wąski wjazd na posesję i nie mogę zabrać tyle trawnika.
Chcę zrobić po łuku coś jak zaznaczyła na zdjęciu ale jak zrobić to dojście do ławeczki... No głupia normalnie jestem. Jak zaaranżować wtedy tą nową rabatę. Chciałabym żeby było tak po Ogrodowiskowemu w większości ogrodu mam bukszpany, cisy, hortensje, trawy. Rabata pod murem była pierwsza widać że przypadkowa. Ona jest do przerobienia nie kierujcie się więc nią....

Część wyznaczona pomarańczowym kolorem wyszłaby ok 2.50/4.50. Stanowisko południowe

Wjazd jest tu po lewej stronie gdzie widać kamyki
kasiab 07:24, 20 lut 2020


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Aniaod rozumiem, że ta ławka ma byc jakby hmmm zamknięta w tej rabacie? Nigdzie oprócz do ławki nie przejdziecie? Ewa Anda proponowała też wysypać żwirem drogę do ławki. Chcesz zeby było to widoczne czy nie? Chcesz żeby ławka rzucała się w oczy czy była wkomponowana w rabatę?
____________________
Kasia - tu na razie jest...
aniaod 07:47, 20 lut 2020

Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 113
Kasiu, narysowałam tak jakby ławka miała być wkomponowana w rabatę bo szczerze mówiąc nie wiem jak to zrobić. Oczywiście przechodzimy przez trawnik dalej w stronę tarasu. Ale może mogłabym chodzić dookoła rabaty? ławka nie musi być częścią rabaty ale nie wiem wtedy jak tą rabatę pociągnąć. Kłopotliwe to dość bo ta rabata będzie jakby najbardziej widoczna więc powinien być efekt całoroczny.
aniaod 07:47, 20 lut 2020

Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 113
No jak widzisz kompletny galimatias
aniaod 07:49, 20 lut 2020

Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 113
Z urządzaniem wnętrz w domu nie mam problemów ale w ogrodzie głupieje. Jeżeli więc ta rabata wygląda koszmarnie to proszę poprawcie mnie
aniaod 08:11, 20 lut 2020

Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 113
Tak to wygląda z boku koło
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies