Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

aniaod 21:18, 14 lut 2020

Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 113
Dziewczyny a co posadzić na wąskim pasku ok. 60cm od strony polnocnej? Zaraz w tle szpaler zielony z tuj.
Myślałam o trzmieline na pniu podsadzona żurawką albo funkią... Jeśli tak to jaka zurawka byłaby najciekawsza do tej trzmieliny
aniaod 21:19, 14 lut 2020

Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 113
Jest to przy garażu więc dobrze jakby było całoroczne
MonikA 09:03, 15 lut 2020


Dołączył: 09 lis 2019
Posty: 144
DorKa napisał(a)


Dziękuję Danusiu czyli konwalinka też nie dawać ?

A ta kula to lampa i są ich dwie


Za kulą lampką (przy ścianie) postawiłabym donice (prostokątną dłuższą) z zielonymi roślinami, aby dały zielone tło
____________________
Monika - Moje ogrodowe rozterki, radości i spełnienie marzeń :)
Gardenarium 18:39, 15 lut 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
aniaod napisał(a)
Dziewczyny a co posadzić na wąskim pasku ok. 60cm od strony polnocnej? Zaraz w tle szpaler zielony z tuj.
Myślałam o trzmieline na pniu podsadzona żurawką albo funkią... Jeśli tak to jaka zurawka byłaby najciekawsza do tej trzmieliny


Ważne jakie liście ma trzmielina, są różne kolory. Czy biało-zielony, czy żółto-zielony? a może jeszcze inny. Jaka odmiana tej trzmieliny, to nie jest oczywiste
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:47, 15 lut 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
DorKa napisał(a)


Dziękuję Danusiu czyli konwalinka też nie dawać ?

A ta kula to lampa i są ich dwie



Kosze wiszące zlikwiduj, są że tak powiem delikatnie - nie na czasie tutaj
Postaw donice, ale większe, dużo większe z bardzo wypasionymi kompozycjami. Zainwestuj w to.

Te białe kamienie zlikwiduj, może uda się tam trawki wsadzić albo turzyce? Zobacz, będzie dużo lepiej. W sumie te lampy tutaj akurat taki kształt nie za bardzo ma zastosowanie, dużo lepiej by wyglądały w rabacie wśród roślin.

Tutaj strasznie mnie to kłuje, i te kamienie

Konwalnik (nie konwalik!!!) nie, jeśli Hakonechloa na brzegu to bez konwalnika, bo go trawa zakryje.



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:48, 15 lut 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zamiast tych lamp (skoro są tutaj dziury w tarasie) zrobiłabym tam małe reflektorki lub lampki z szybką (tzw. najazdowe), a na tych dziurach postawiła super wysokie donice, lampki będą je dyskretnie podświetlaćOt co.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
aniaod 19:07, 15 lut 2020

Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 113
Gardenarium napisał(a)


Ważne jakie liście ma trzmielina, są różne kolory. Czy biało-zielony, czy żółto-zielony? a może jeszcze inny. Jaka odmiana tej trzmieliny, to nie jest oczywiste



Danusiu, za nimi jest zielony szpaler z tuj ja myślałam o biało zielonej bo ta bardziej mi się podoba. Chociaż pewnie ta żółta będzie bardziej widoczna...
aniaod 19:08, 15 lut 2020

Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 113
Chyba że polecisz coś innego na takie stanowisko. To jest północ i wąski pas ok 60cm. Z góry dziękuję za odpowiedź
Gardenarium 19:08, 15 lut 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pokaż zdjęcie tej ściany tui, gdzie mają rosnąć trzmieliny. Wtedy dobiorę odpowiednią żurawkę, albo i co innego
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
aniaod 19:17, 15 lut 2020

Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 113
Dziękuję. Love jutro podeślę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies