Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

aniaod 08:37, 14 lut 2020

Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 113
Danusiu, czy łączysz róże z cisami?
kasiab 08:49, 14 lut 2020


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1515
Dorka ja uwazam że całość wyglądać bedzie rewelacyjnie hakone moze Ci 'pożreć" konwalik masz tam dość miejsca zeby go maksymalnie odsunąć? Bo jeśli jest duzo ale będą blisko to wg mnie szkoda kasy na konwalik, który rośnie powoli i jest bardzo drogi- tzn u mnie tak było (za malutką doniczuszke 13zl a po roku nie było widać żeby przybrał na masie)
____________________
Kasia - tu na razie jest...
DorKa 09:02, 14 lut 2020


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
kasiab napisał(a)
Dorka ja uwazam że całość wyglądać bedzie rewelacyjnie hakone moze Ci 'pożreć" konwalik masz tam dość miejsca zeby go maksymalnie odsunąć? Bo jeśli jest duzo ale będą blisko to wg mnie szkoda kasy na konwalik, który rośnie powoli i jest bardzo drogi- tzn u mnie tak było (za malutką doniczuszke 13zl a po roku nie było widać żeby przybrał na masie)


Podbudowałaś mnie Kasia Dzięki!
Masz rację ,że to nie jest tania impreza. Mam w koszyku na all po 22 zł za sadzonkę C2.
Żeby było go widać to przynajmniej 10 sztuk potrzeba ( tak myślę ) .
Ale jeżeli warto to wydam
A jeżeli nie konwalnik to musze coś innego dodać tylko co ?
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Gardenarium 09:37, 14 lut 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
aniaod napisał(a)
Danusiu, czy łączysz róże z cisami?


Raczej nie, przynajmniej nie [przypominam sobie. Tylko z cisami, ale jakimi cisami, żywopłot? - to wtedy tak.
Znaczy same róże i cisy topiary? Nieścisłe pytanie, zbyt ogólne.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 09:38, 14 lut 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
DorKa napisał(a)


Podbudowałaś mnie Kasia Dzięki!
Masz rację ,że to nie jest tania impreza. Mam w koszyku na all po 22 zł za sadzonkę C2.
Żeby było go widać to przynajmniej 10 sztuk potrzeba ( tak myślę ) .
Ale jeżeli warto to wydam
A jeżeli nie konwalnik to musze coś innego dodać tylko co ?


Nic, hakone i tak wejdzie w trawnik
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 09:40, 14 lut 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kloc napisał(a)
O jejku, dziekuje. Nie wpadlabym na to, zeby polaczyc ten boczny ogrodek. A te fioletowe piekne kropeczki to konkretne kewy? Na koncu jest podzielona sciana na fioletowa i zielona. Wizualnie super to wyglada ale z czego tak moglabym zrobic? Dziekuje pani Danusiu za bezinteresowna pomoc.


Hortensja Vanille Fraise lub pęcherznica 'Lady in Red', lub wajgela 'Black Minor'.

Fioletowy żywopłot - buk Atropunicea formowany.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 09:44, 14 lut 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
DorKa napisał(a)
Przenoszę z mojego wątku tutaj prośbę o pomoc przy rabacie podokiennej.
Proszę zerknijcie czy taki układ ma sens :


legenda:
kulki na pniu - miłorząb mariken
trawy -Morning light
białe -hortensja Bobo
czarne-konwaklnik
zielone -carex evergold
kulki -bukszpan lub inne w otoczeniu hakone

Będę Wam ogromnie wdzięczna za sugestie, zmiany i uwagi


Jeden miłorząb najlepiej zrób wyżej, ten co ma tło ścianę między oknami, lepiej to będzie wyglądało Nabierze dynamizmu i piętrowo będą korony a nie w jednej linii.
Mało kto o tym wie

Biała kula w białych !!! kamieniach bije po oczach, mnie to bardzo np. razi. Może tutaj postaw donice nawet dwie, ta kula nie pasuje.


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
DorKa 09:52, 14 lut 2020


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Gardenarium napisał(a)


Jeden miłorząb najlepiej zrób wyżej, ten co ma tło ścianę między oknami, lepiej to będzie wyglądało Nabierze dynamizmu i piętrowo będą korony a nie w jednej linii.
Mało kto o tym wie

Biała kula w białych !!! kamieniach bije po oczach, mnie to bardzo np. razi. Może tutaj postaw donice nawet dwie, ta kula nie pasuje.




Dziękuję Danusiu czyli konwalinka też nie dawać ?

A ta kula to lampa i są ich dwie

____________________
Dorka Zakręcony ogród
kasiab 11:34, 14 lut 2020


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1515
Dorka jabym nie dawala niczego jeśli mam byc szczera. Ten zestaw roslin, który chcesz posadzić moim zdaniem bardzo ok.
____________________
Kasia - tu na razie jest...
deszczowymaj 16:38, 14 lut 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
DorKa napisał(a)

Bardzo dobry pomysł Asia.Dziękuję
Nie wiem dlaczego tak komplikuje sobie życie skoro prostota tak do mnie przemawia

czy tak będzie lepiej czy za bardzo upieram się przy kulkach i cos innego tam dać ?
Po drugiej stronie tarasu też sa kule bukszpanowe i chciałam nawiązać do nich...




Konwalik bez sensu ale to już wiesz..Danusia odpisała

I też mi coś te kulki na tej samej wysokości nie pasowały

myślę o tej lampie ..hmm ona mnie aż tak bardzo w oczy nie kłuje ..noo ale może faktycznie donicami ją delikatnie osłonić ..do donic zwiewne trawki
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies