Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

GosiaZ 23:44, 17 lut 2020

Dołączył: 31 maj 2016
Posty: 41

Dziękuję. Ciężko będzie, ale coś wykombinuję na pewno. Będę wdzięczna za wszelkie podpowiedzi.
Gardenarium 07:42, 18 lut 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308


Niebieskie - mogą to być świerki serbskie zwykłe lub odmiana "Nana"
żółte - trzmieliny na pniu lub cisy Elegantissima lub cyprysiki złociste jakieś na pniu np. Yvonne czy podobne, a nawet może być cięta w kulę pęcherznica odmiany Luteus. A nawet jaśminowce o złocistych liściach i białych kwiatach.
Tam z przodu można ustawić ławeczkę.

Kropki zielone - hortensje
Zielone krzyżyki, miskanty lub inne wyższe trawy które tam urosną (nie wiem jakie to stanowisko).

Fioletowy pasek - mocne w kolorze Astilbe Viosion in Red, przed nim Heucherella, różowe na lewo - Heuchera Berry Smoothie, dalej w lewo od niej Carex lub paprocie języczniki.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
DorKa 07:45, 18 lut 2020


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
deszczowymaj napisał(a)


Jestem tego samego zdania jednak Danusia ma ogromną wiedzę i doświadczenie ..czasami może być nam przykro po tzw. pstryczku w nos bo przecież jak to?np. ta piękna moja wymarzona rabata..jednak nie jest tak idealna jak wcześniej mogło się wydawać ..i po głębszym namyśle , dochodzimy do wniosku ,że Danusia jednak znowu ma rację a jej rady są bezcenne





wiesz, że mnie nawet przykro nie było Jestem tak zdesperowana w dążeniu do ogrodowiskowego ogrodu, że taka krytyka to dla mnie paliwo do pracy

Gorzej z Emkiem, który tego nie rozumie a musi moje ciągłe zachcianki niespłenionej ogrodniczki spełniać
____________________
Dorka Zakręcony ogród
A_gawa 07:47, 18 lut 2020


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1468
.
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
Gardenarium 07:49, 18 lut 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
DorKa napisał(a)


wiesz, że mnie nawet przykro nie było Jestem tak zdesperowana w dążeniu do ogrodowiskowego ogrodu, że taka krytyka to dla mnie paliwo do pracy

Gorzej z Emkiem, który tego nie rozumie a musi moje ciągłe zachcianki niespłenionej ogrodniczki spełniać


To nie krytyka, to moja opinia, podpowiedzi co widzę że nie tak powinno być, podpowiadam co zamiast tego, a to jednak różnica. Zrozumcie dziewczyny tę różnicę
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
DorKa 07:57, 18 lut 2020


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Gardenarium napisał(a)


To nie krytyka, to moja opinia, podpowiedzi co widzę że nie tak powinno być, podpowiadam co zamiast tego, a to jednak różnica. Zrozumcie dziewczyny tę różnicę

Rozumiemy, Twoja opinia jednak tak samo ważna dla nas jest jak krytyka. Co najważniejsze obie są konstruktywne a to przecież chodzi
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Iwula 08:03, 18 lut 2020


Dołączył: 15 mar 2016
Posty: 90


Iwula, o ile widzę śliwy i trawy już są a hortki i jeżówki będą posadzone?

Te zimozielone to może kulki bukszpanowe na froncie rabaty by dobrze wyglądały.


Witam,
U mnie hortensje i jeżówki posadzone juz w tamtym roku, wczoraj za ciemno bylo na fotki a dziś leje deszcz... Chociaz nie ma za bardzo co focić bo trawy już ścięte i hortensje lada dzień Kulki bukszpanowe też mi się podobają ale ciągle się waham ze względu na ćmę bukszpanową pozdrawiam
____________________
Iwona No to czas zacząć
Iwula 08:05, 18 lut 2020


Dołączył: 15 mar 2016
Posty: 90

1. Tsuga canadensis formowana 2 szt/mb
2. Taxus media Hicksii formowany 4 szt/mb
3. Taxus baccata 'Elegantissima /3
4. Hydrangea paniculata w nogach śliw wiśniowych (nie Pennisetum)
5. Rhododendron yakushimanum
6. Pennisetum przesadzone
7. Carex 'Evergreen' + Tulipa Havran, Ronaldo i Burgundy
8. Heuchera 'Berry Smoothie'
9. Heuchera 'Obsidian'
10. Taxus 'Elegantissima' formowany w żywopłocik niski
11. Istniejące drzewa Prunus cerasifera 'Nigra'


Pani Danusiu Dziekuję- to za mało Lęcę ogarniać na necie rośliny Pozdrawiam serdecznie
____________________
Iwona No to czas zacząć
Gardenarium 09:36, 18 lut 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tę bazę "przetykaj" innymi roślinkami jakby pojawiającymi się "przypadkowo". Ale baza jest.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
atena13 21:39, 18 lut 2020


Dołączył: 02 mar 2014
Posty: 123
Hej dziewczyny,chciałam podpytać czy Wy już ścinacie trawy i hortensje?
____________________
atena - Mój ogródeczek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies