Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Gardenarium 15:04, 22 lut 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Asia_J napisał(a)
Ok. Ta jasno zielona linia to może hakonechloa? A ciemnozielony rozlenica? Streczace kwiatostany może ładnie wyglądać tawula o kolorze fioletowym lub ciemno różowym. Dobrze kombinuje? Wiśnie mam dalej na prawo wzdłuż ogrodzenia. Czy pasowałby miłorząb pendula?



Astilbe 'Vision in Red" miałam na myśli, mocny kolor.
Pendula nie, bo to parasol. To ma być wysoko korona.

Skąd jesteś? Jeśli w Warszawie to jutro jestem o 10:30 w L Merlin na Marsa
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Asia_J 15:32, 22 lut 2020

Dołączył: 09 wrz 2019
Posty: 36
Jestem z okolic Wawy ale teraz weekend spędzam u mamy. Kiedy następnym razem będzie okazja do spotkania z Panią? Bardzo cenię Pani rady, doskonale wyczucie, talent!
AlicjaCW 16:13, 22 lut 2020

Dołączył: 08 maj 2019
Posty: 4
Dzień dobry! Czytam Was od roku i dalej mam mętlik. Mam problem z tym miejscem. To strona południowa, widok z salonu i tarasu (na którym mam patelnie, ale to inny temat). Ten blaszak już "osłoniłam" szmaragdami, ale problem mam z brzydkim płotem i blaszakiem "rodziców=sąsiadów". Sosen zlikwidować nie mogę, bo są od taty (zawłaszczyliśmy trochę sąsiedniej działki), ale generalnie mogę pod nimi sadzić co chcę. Tam gdzie ażurowy płot trochę słońca dociera. Czy dałyby tam rade duże (150cm)szmaragdy wsadzone między te sosny aby zasłonić płot i troszkę uciec spod oka rodziców ? Sosny rosną, sypia się i będą się ogałacać od dołu. Myślałam też o hortensjach lub trawach, ale które dają radę w tym terenie? Teren suchy, ale mogę podlewać to nie problem. Myślałam o hortensji obok furtki, między sosnami po 2-3 większe tuje i przy blaszakach jakaś kratka z bluszczem lub hortensja pnącą o ile da radę. Wiem, że mogłabym ten cały teren przeznaczyć na rabatę z np. rododendronami,paprociami itd ale często tam uciekamy latem bo to jedyne cieniste miejsce na działce i w dodatku osłonięte, Często przenosimy się tam z grillem ale docelowo planuję huśtawkę ogrodową, bo mam widok na plac zabaw dzieci (po prawej). Chciałabym też gdzieś wkomponować jakieś drzewko, na razie mam tuje, 2 śliwy Pissardi, umbrę oraz 2 doorenbosy. Marzy mi się grujecznik, miłorząb mariken i brzoza youngii lub inne drzewo o podobnym pokroju.

Gardenarium 19:52, 22 lut 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Asia_J napisał(a)
Jestem z okolic Wawy ale teraz weekend spędzam u mamy. Kiedy następnym razem będzie okazja do spotkania z Panią? Bardzo cenię Pani rady, doskonale wyczucie, talent!


W moich ogrodach, gdy zakwitną tulipany, czyli już niebawem Obserwuj dni otwarte
Zajrzyj na ostatnią stronę, tam ogłoszę kiedy pierwsze dni.

https://www.ogrodowisko.pl/watek/9491-ogrodowisko-ogrody-pokazowe-dni-otwarte
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Asia_J 21:32, 22 lut 2020

Dołączył: 09 wrz 2019
Posty: 36
Będę śledzić i na pewno wybiorę się. Pani Danusiu, czy byłaby Pani uprzejma napisać czy dobrym tropem szłam, żeby wsadzić trawy w miejsce tego zielonego pasa, czy raczej iglaki? I czy te kolorowe pasy to mogą być wrzosy? Uwielbiam Żurawki ale skoro Pani ich tu nie widzi, szkoda. Tak myślę też nad tymi drzewami, może coś z żółta korona lub pomarańczową (może jaki buk). I te niebieskie pasy? Nie radzę sobie.
Monika83 14:32, 23 lut 2020


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2887
AlicjaCW Te tuje pod sosnami nie dadzą sobie rady jeżeli posadzisz, ja miałam podobny problem ale z drzewkami owocowymi i musiałam wybrać albo tuje albo drzewka owocowe.W cieniu pod drzewami mogą być rododendrony, hosty. Może jeszcze ktoś się wypowie.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Asia_J 15:58, 24 lut 2020

Dołączył: 09 wrz 2019
Posty: 36
Prośba o radę
Asia_J 15:59, 24 lut 2020

Dołączył: 09 wrz 2019
Posty: 36
Gardenarium napisał(a)
Obiecaj, że usuniesz szmatę







Witajcie,
Pani Danusia zrobiła doskonały szkic rabaty do mojego ogrodu. Teraz zastanawiam się, jakie rośliny posadzić. Proszę Was o weryfikację i podpowiedzi. Z góry bardzo dziekuję za pomoc.

Mój pomysł jest taki:
1) drzewa to wiśnia umbraculifera lub miłorząb wysoko szczepiony (co myślicie? wzdłuż ogrodzenia rośnie Nigra)
2) kulki z białymi kropkami to hortensja polar bear
3) czerwone kreski to trawa imperata
4) zielony pas to iglaki
5) różowy pas to berberysy bagatelle
6) różowe kreski to tawułka astible vision in red (ale nie wiem czy nie za dużo różu- i berberys i tawułka)-prośba o pomoc
7) zielone kulki to świerk echiniformis
8) zielona plama to trawa hakonechloa
9) czarna plama- konwalik
10) różowe- żurawka berry smoothie
11) mocny róż- wrzosiec krwisty
12) niebieskie kreski- turzyca oszimska evergold. Tutaj też nie mam pewności
zielone turzyca ice dance, kolorowe wrzosy.

Doradźcie proszę. Wiosna idzie dużymi krokami, czas brać się za pracę w ogrodzie.
Czerwone kulki to rododendrony.
AlinaP 22:56, 24 lut 2020


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811
Nie znam wymiarów przyszłej rabaty, ale postawiłabym na 1 drzewo, nie trzy. Do przemyślenia. Jeżeli jest miejsce- dodaj trzecia sliwę wiśniową w szeregu. Pozdrawiam.
____________________
Ala
AlinaP 23:59, 24 lut 2020


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811
Soliter- forma kolumnowa buka. W tym przypadku- żółtolistna. Oczywiście, jeśli lubisz buki.
____________________
Ala
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies