Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

pawel2806 15:12, 29 lut 2020


Dołączył: 04 mar 2014
Posty: 918
zamierzam założyć żywopłot ale nie mogę się zdecydować cis czy grab? warunki: od półcienia do słońca, gleba żyzna wzbogacona obornikiem

____________________
N-ce Garden* The Bigger the N-cer**
kasiab 15:51, 29 lut 2020


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Pawle to zależy co lubisz cis jest zimozielony a grab zostaje z rdzawymi liśćmi. Oba mają swój urok oba trzeba ciąć.
____________________
Kasia - tu na razie jest...
pawel2806 16:07, 29 lut 2020


Dołączył: 04 mar 2014
Posty: 918
Właśnie wszystko to wiem tylko nie mogę się zdecydować na jeden z nich
____________________
N-ce Garden* The Bigger the N-cer**
kasiab 19:47, 29 lut 2020


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
A co masz na rabatach?
____________________
Kasia - tu na razie jest...
pawel2806 21:38, 29 lut 2020


Dołączył: 04 mar 2014
Posty: 918
założenie nowoczesne, hortensje, świdośliwy, graby w formie ekranów, duże ilości hakonechloa ( zwykła zielona), trzcinniki, obwódki z cisa repandens, kule bukszpanowe które pewnie kiedyś zastąpią cisowe ( zależy od ćmy ) ogrodzenie porośnięte blusczem (ok 15m), 2wie ścieżki z krawężników ( 20 i 9 metrów)
____________________
N-ce Garden* The Bigger the N-cer**
kasiab 07:46, 01 mar 2020


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
W tej sytuacja jeśli mają być grabowe ekrany to dałabym żywopłot z cisa który będzie zimozielonym akcentem pod grabowymi ekranami. Wydaje mi się że będą nawzajem podkreślać swoją urodę zimową porą i ogrod będzie przez to bardzo ciekawy
____________________
Kasia - tu na razie jest...
Kokesz 09:44, 01 mar 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
kasiab napisał(a)
W tej sytuacja jeśli mają być grabowe ekrany to dałabym żywopłot z cisa który będzie zimozielonym akcentem pod grabowymi ekranami. Wydaje mi się że będą nawzajem podkreślać swoją urodę zimową porą i ogrod będzie przez to bardzo ciekawy


Popieram Jest u mnie takie założenie w zieleni miejskiej i wygląda bardzo ładnie

Z tyłu są graby a przed nimi cisy.
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
pawel2806 10:03, 01 mar 2020


Dołączył: 04 mar 2014
Posty: 918
ale to ma być pełnowymiarowy żywopłot 2, 5m i jest w innym miejscu niż graby ( one rosną na tle bluszczu)
____________________
N-ce Garden* The Bigger the N-cer**
kasiab 10:54, 01 mar 2020


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Ja i tak zdecydowalabym się na cisy. Beda pieknym tlem dla roslin swoją drogą Pawle ciężko nam wszystkim wyobrazić sobie Twoj ogrod bez rysunku rzutu z zaznaczonymi rabatami i opisami
____________________
Kasia - tu na razie jest...
karo11inka 12:37, 01 mar 2020

Dołączył: 26 lut 2020
Posty: 179
Witam

bardzo proszę o porady odnośnie rabaty przedstawionej na zdjęciu.
Ogród planuję w stylu raczej nowoczesnym, rabaty i nasadzenia linie proste. Głównie dużo hortensji i traw.Stawiam na małą różnorodność gatunkową,a dużą liczbę poszczególnych sadzonek. Rabata jest od strony wschodniej, ziemia piaszczysto gliniasta. W tej chwili jako tło posadzone są na niej tuje szmaragd 70cm od płotu. Widzę że dobrze czują się tam hortensje.Długość 35m a szerokość 2,5m.
Jako piony myślałam posadzić co 3,5m jakieś drzewa o purpurowych liściach(wyszło mi ich tam 9szt), żeby dać trochę koloru (myślałam o śliwie wiśniowej pissardii,teraz myślę o jakimś kolumnowym (grab fastigata- ale on jest zielony). Pomiedzy drzewami w tej samej linii hortensje bukietowe limelight , a przy krawęzniku obrzeże z rozplenicy little bunny. Żeby na wiosnę coś się działo przed little bunny rząd żółtych tulipanów. Przesyłam tez zdjęcie rabaty w chwili obecnej, w tle u sasiada są brzozy pospolite.
Co myślicie?
P.S nie mam zdolności plastycznych także z góry przepraszam za te bazgroły

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies