Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

AlinaP 20:36, 01 mar 2020


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811
karo11inka. Propozycją ode mnie są buki dawyck purple jako pionowe akcenty. Dały by oczekiwany kolor. Moja podpowiedź jest subiektywna- jestem fanką tych drzew w każdej odmianie. Tylko podejrzewam, że trzeba by je zastosować w większych odstępach. Co prawda można je korygowac cięciem, ale długa rabata wystarczy na kilka sekwencji, niekoniecznie 9. Jak myślisz? Przed hortensjami proponuję rząd turzycy Ice dance zamiast rozplenicy. Pozdrawiam
.
____________________
Ala
AlinaP 20:38, 01 mar 2020


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811
karo11inka. Propozycją ode mnie są buki dawyck purple jako pionowe akcenty. Dały by oczekiwany kolor. Moja podpowiedź jest subiektywna- jestem fanką tych drzew w każdej odmianie. Tylko podejrzewam, że trzeba by je zastosować w większych odstępach. Co prawda można je korygowac cięciem, ale długa rabata wystarczy na kilka sekwencji, niekoniecznie 9. Jak myślisz? Przed hortensjami proponuję rząd turzycy Ice dance zamiast rozplenicy. Pozdrawiam
.
____________________
Ala
AlinaP 20:38, 01 mar 2020


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811
Przepraszam, dubel
____________________
Ala
Wiaan 21:18, 01 mar 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5155
Gardenarium napisał(a)

Pani Danusiu proszę o podpowiedź jakie rośliny w tych pięknych i moich ulubionych kolorach mogę posadzić, załączam mapkę gdzie widać z góry układ tej strony, zaznaczyłam na brązowo rabatę, której kształt zmieniłam, aby nie była taka śmieszna plamka. Drzewa nie wrzucałam w rabatę, ponieważ to orzech i łatwiej ogarnę z trawnika zbieranie orzechów i liści
Podoba mi się drzewko i myślę o śliwie wiśniowej i mam ochotę na 3 szt.
Dodaję też moją radosną twórczość pod kolory i proszę o podpowiedź czy to dobry kierunek. Nie wiem co posadzić pod różowymi hortensjami. Jestem otwarta na krytykę bo zależy mi aby wyglądało to gustownie, a Pani ogrody są dla mnie wzorem. Wcześniej na 930 stronie wrzuciłam jeszcze kilka zdjęć.

____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Gardenarium 21:23, 01 mar 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Rabaty narysowałaś za wąskie, nieproporcjonalne do szerokości trawnika, zwiększ co najmniej podwójnie. Oczywiście te wąziutkie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
karo11inka 21:41, 01 mar 2020

Dołączył: 26 lut 2020
Posty: 179
AlinaP dziękuje za rady. Buki są piękne, ale wydaję mi się że zabiorą za dużo światła dla tuji. Dlatego pomyslałam jednak o zielonych Wiśniach 'Umbraculifiera' gdyż tuje będę prowadzić na wys. ok 2m więc wiśnie nie będą im przeszkadzać. Turzyce które mi podpowiedziałaś już zapisałam w zmianach. Są śliczne a dotego zimozielone.
Proszę zaglądnij na mój wątek:
https://www.ogrodowisko.pl/watek/10227-ogrod-karoliny?page=2#post_2
Tam dodałam otatnio zdjęcia jeszcze większej rabaty.
Będę wdzięczna za każdą twoją poradę
Pozdrawiam Cię Serdecznie
Karolina
Wiaan 22:02, 01 mar 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5155
Gardenarium napisał(a)
Rabaty narysowałaś za wąskie, nieproporcjonalne do szerokości trawnika, zwiększ co najmniej podwójnie. Oczywiście te wąziutkie.

Tak zrobię bo nie zmieszczę tych roślin. Mogę prosić jeszcze o podpowiedź co do legendy Pani propozycji, będę wdzięczna
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
aniaod 08:21, 03 mar 2020

Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 113
Dziewczyny czy można ciąć wiśnie umbraculifera tak żeby utrzymać koronę w w określonym rozmiarze?
Katte 16:59, 03 mar 2020


Dołączył: 16 cze 2019
Posty: 982
Proszę o podpowiedź ,
zrobić murek oporowy ?
Czy ukryć studnię czymś wyższym zimozielonym i zostawić delikatny spadek ?
____________________
Kasia Ogród naturalistyczny z duszą prerii [początki]
Pszczelarnia 17:05, 03 mar 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
aniaod napisał(a)
Dziewczyny czy można ciąć wiśnie umbraculifera tak żeby utrzymać koronę w w określonym rozmiarze?


Oczywiście. Ale pamiętaj o proporcjach: pień i tak będzie rósł (się pogrubiał).
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies