Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Pokaż wątki Pokaż posty

Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat

Gardenarium 07:19, 25 lut 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Moim zdaniem rabata jest tak obszerna w tym miejscu, że 3 drzewa są niezbędne. Przesunięte w trójkąt koniecznie, aby wypełnić tę przestrzeń.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Wiaan 09:28, 25 lut 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5124
Danusiu proszę Cię o pomoc w zaprojektowaniu rabaty zaznaczonej na zdjęciu, ma ona planowany wymiar 8x4m, wystawa słoneczna, jedynie od strony drzewa jest troszkę cienia do południa. Tłem są tuje już posadzone. Mam proste linie i ogródek minimalistyczny. Rośliny, które się powtarzają to bukszpany, trawy, hortensje, cisy, lawenda, danice, aurea nana, świerki, wrzosy. Ta rabata jest widoczna z tarasu i okna salonu i bardzo mi na niej zależy. Nie wiem jakie rośliny tam posadzić i jak rozmieścić piętrowo tak aby zachwycały o różnych porach rokuPozostałe rabaty mam niezbyt szerokie a tą chciałabym mieć sporą, działka nie jest duża.

Drugie zdjęcie przedstawia ją z przodu jeszcze przez założeniem osłony na ogrodzenie (istniejaca mini rabatka to właśnie ta do całkowitej zmiany) ostatnie zdjęcie poglądowe na front. Będę wdzięczna za pomoc.

____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Gardenarium 09:38, 25 lut 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Moim zdaniem trzeba włączyć w tę rabatę drzewo, które jest tam dalej. Taka urwana źle wygląda.

Jak to się ma do całości ogrodu, zrób rzut z góry całości.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 09:40, 25 lut 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Asia_J 09:48, 25 lut 2020

Dołączył: 09 wrz 2019
Posty: 36
Gardenarium napisał(a)
Moim zdaniem rabata jest tak obszerna w tym miejscu, że 3 drzewa są niezbędne. Przesunięte w trójkąt koniecznie, aby wypełnić tę przestrzeń.



Pani Danusiu, przychylam się do Pani propozycji 3 drzew bo one śmiało się zmieszczą na tej powierzchni.

6- berberys bagatelle bo Rose Glow chyba będzie za wysoki, żeby wsadzić za nim tawułkę. jak Pani myśli?
A 10- może być trawa?
sarenka 10:34, 25 lut 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Mam taka rabatę, południowa, ziemia słaba,trzeba będzie ja odżywić. Ma się podobać osobie starszej. To co tam teraz rośnie to powojniki, hosty, mieczyki,rośliny jednoroczne
W tyle jest dom i zadaszenie tarasu
P- powojniki
S- hortensja- może Sundae fraise
H- rozplenica hameln
P- ostrogowiec czerwony?
M- mieczyki i może tam ze 2-3 jeżówki.
R- Red baron a może stipa
Sz- szałwia
T-trawa jakas- sesleria jesienna czy może Carex da radę?
LP- lwia paszcza
Z- coś zimozielone- cyprysik da radę czy może Danica?
Czy tego nie jest za dużo? Ilość na rysunku jest orientacyjna.
____________________
Magda W samym sloncu
Wiaan 14:03, 25 lut 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5124
Gardenarium napisał(a)
Moim zdaniem trzeba włączyć w tę rabatę drzewo, które jest tam dalej. Taka urwana źle wygląda.

Jak to się ma do całości ogrodu, zrób rzut z góry całości.

Teraz to maleństwo co jest obecnie to naprawdę źle wygląda. Na ostatnim zdjęciu zaznaczyłam z oddali, które to miejsce. Danusiu tam gdzie narysowałaś żółte drzewka mam świerki serbskie. To drzewo to orzech i pewnie będzie kiedyś duży. Myślałam aby połączyć to miejsce z małym placem zabaw, ławeczką, może w tą stronę pójść aby znowu nie przerabiać, jak myślisz? Miejsce wybrałam ze względu lubianą część z tyłu działki i mieszane słońce z cieniem bo w lewo od aktualnej rabatki drzewa to patelnia latem. Ładne kolorki roślin wybrałaś To wiśniowe drzewko powtorzylabym w całym ciągu.Teraz jest cała strona i widac jaki potencjał
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Katte 15:28, 25 lut 2020


Dołączył: 16 cze 2019
Posty: 982
Proszę o poradę ...

Jest to południowa część ... Na razie jest to traktowane jako przechowalnik - rozmnażalnik.
Zastanawiam się czy zrobić murek oporowy do wysokości kręgu studni , wyprofilować teren wokół na równo - czy -
zostawić ten delikatny spadek ?
Będzie tam rabata napewno bo krąg wystaje i raczej nic z tym nie zrobię już ...
Kosodrzewina jakaś karłowa , lawendy , trawy .

Wzdłuż budynku do tarasu będzie chodnik -ścieżka z płyt betonowych 80*80 .
A tu myślę intensywnie o murku oporowym niskim na jakieś 40 cm z palisady split .
Teren równia pochyła , u sąsiadów od lewej jest ogrodzenie wykonane więc nie ma opcji równania całości .
Od prawej będziemy wykonywać sami ale i tak bedzie wyżej niż to z lewej po całości , taki teren.
Od zachodu widać drogę to przez nią jest taka różnica .
Dom jest w delikatnym zagłębieniu woda nie podchodzi - jest to kanadyjka na płycie fundamentowej .
Caly dom jest na piachu.






____________________
Kasia Ogród naturalistyczny z duszą prerii [początki]
Monika83 16:54, 25 lut 2020


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2973
Wiaan Jaka to jest odmiana miskanta na twoim przedostatnim zdj?
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Wiaan 19:30, 25 lut 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5124
Monika83 napisał(a)
Wiaan Jaka to jest odmiana miskanta na twoim przedostatnim zdj?

Miskant kleine silberspinne, przynajmniej tak był opisany
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies