Strona główna Archiwum Forum Mapa ogrodów O nas Kontakt

Pokaż wątki Pokaż posty

Żywopłot mieszany

Izabelia

Dodany 16:55, 08 paź 2019
Dziękuję bardzo za radę. Zrobię żywopłot w "kawałkach" - zgodnie z sugestią. Po ile sztuk sadzić te odcinki (ma być 20 m)? Przed tujami planuję posadzić hortensje, natomiast przed krzewami - jakieś drzewka szczepione. Myślałam o lipach i klonach, ale nie wiem, czy to dobry wybór. Drzewka te chciałabym z kolei podsadzić czymś kolorowym, np. tawułami japońskimi lub różami okrywowymi. Czy to będzie dobra kompozycja?
Pozdrawiam
Gardenarium
 mg 1135

Dodany 07:29, 10 paź 2019
Z takiego przypadkowego i powiedziałabym "szarpanego projektowania" przypadkiem, nie wiedząc nic, co gdzie i jak, nic sensownego nie wyjdzie.
Komponowanie roślin to proces odpowiedzialny. Ja po 2 postach nie umiem nic doradzić, bo nic nie wiem o ogrodzie.

Planuj ogród kompleksowo. Same kompozycje roślinne to nie sendo sprawy, najpierw zacznij od zaplanowania co gdzie ma się znaleźć w ogrodzie, jak to się ma do budynków, a potem dopiero "ubieraj" to w rośliny.
Gdybym miała na podstawie 2 zdań, nie widząc ogrodu zaprojektować go, to bym uciekła chyba.

Pokaż coś więcej z ogrodu, zrób plan sytuacyjny, zaznacz strony świata. Jakie widoki z okna. Gdzie ma być ten wysoki żywopłot i po co, czy ma sens, co będzie zasłaniał. Z jakich tui?

Gdzie są okna z domu, żeby coś ładnego przez nie zobaczyć.

Przeczytaj cykl artykułów https://www.ogrodowisko.pl/szukaj?utf8=%E2%9C%93&q=jak+zaprojektowa%C4%87

Nie idź na łatwiznę, że napiszesz co posadzić i już masz rozwiązanie Nie da się.

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies