Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Żywopłot mieszany

Pokaż wątki Pokaż posty

Żywopłot mieszany

karolla1986 13:59, 29 maj 2017

Dołączył: 26 maj 2017
Posty: 3
Dziękuję serdecznie za odpowiedź. Teraz już wiem, że świerk srebrny zupełnie odpada. Czyli mam rozumieć,że tuje kórnik zupełnie nie nadają się jako tło? Czy nie da się do nich dobrać jakiegoś drzewa liściastego, które przełamałoby tą jednostajność? Czy lepiej naprawdę nic z nimi nie mieszać?
Gardenarium 23:29, 02 cze 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tuje Kórnik nadają się jako tło. Pisałaś o zywopłocie miaszanym więc sądziłam,. że chcesz sadzić np. 3 tuje, drzewo, coś tam, 4 inne tuje, sosna itd..czy tak, czy nie tak chciałaś?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
karolla1986 11:26, 07 cze 2017

Dołączył: 26 maj 2017
Posty: 3
Tak, chcę mieszany żywopłot, ale nie z taką częstotliwością mieszania gatunków. Po prostu na końcu trójkąta w narożniku chciałabym by coś większego jeszcze stało przed 15 tujami kórnik- myślałam o srebrnej sośnie, ale teraz już wiem, że nie. Najbardziej to chciałabym drzewo liściaste, ale jest to front działki i zimą gdy zgubi liście nie będzie zasłaniać. Czy miałaby Pani jakąś propozycję dla mnie jaki gatunek liściasty urośnie do około 2-3 metrów i razem z tują Kórnik stanowiłby żywopłot frontowy?
Tak myślę by zdecydować się na posadzenie całości Kórnika a przed nim po prostu będzie kalina koralowa, zamiast samego drzewa liściastego.
Później cała prosta Kórnik i zakręcając przy narożniku domu by stworzyć wejście do ogrodu wraz z pergolą chciałabym by coś innego stanęło koło Kórnika – czy to za dużo mieszania?
Czyli tylko na początku i na końcu chciałabym wymieszać Kórnik z innym krzewem lub drzewem.
greg66 14:59, 03 kwi 2018


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4556
Obok mnie wybudował się nowy dom. Tak sie stało, że mój taras jest na wprost okien sąsiada. On ma cały czas rolete odsłoniętą na oknie a ja jak siedzę na tarasie (co uwielbiam) to wygląda jakbym mu zagladał do pokoju.
Potrzebuję coś posadzić co urośnie bardzo szybko do około trzech metrów.
Myślę o tujach a może sosny, którym stożek bym przyciął, brzoza płaczące. Chciałbym już kupić większe rośliny.
Niestety glebę mam piaszczystą i jest troche zacienione to miejsce.
Prosze o poradę.
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
Gardenarium 16:30, 03 kwi 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tuje odpowiedniej wysokości, najlepiej 180- 200 cm.

Świerk serbski co metr też wysokie od razu.

Sosny nie, ogałacają się od dołu więc to co ma zasłaniać za parę lat będzie gołe.
Brzozy też nie, są zbyt ażurowe.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
greg66 19:08, 03 kwi 2018


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4556
A jakie odmiany tui polecasz?
U ogrodnika jak byłem to miał najwyższe około 1 metra. Ile to będzie lat będzie rosło.

Tak to wygląda. Tych forsycji i pęcherznicy już nie ma.
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
Gardenarium 22:45, 03 kwi 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zmień ogrodnika na takiego co ma tuje 180 cm. Przecież szkołek jest na pęczki i mają wszystko czego zapragniesz. Nawet 3 metrowe tuje.

W zasadzie nie polecam tui, ale jak polecam to Smaragd, Kórnik, Aureospicata.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
greg66 16:27, 04 kwi 2018


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4556
Ale to wcale nie muszą być tuje, dlatego się pytam, co?
Świerki odpadają urosną za wysokie, miałem z tyłu ogrodu, teraz został tylko srebrny.
Myśleliśmy o sosnach, które jak urosną do tych wymaganych wysokości to przytnę albo o dwóch katalpach szczepionych na pniu, albo no właśnie sami nie wiemy.
Dziękuję za porady
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
Gardenarium 16:30, 04 kwi 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mylisz się co do sosen. Nie przytniesz.To się nie nadaje do tego.
Świerki serbkie.
Cisy
Choina kanadyjska
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
madeczkam 07:15, 20 kwi 2018


Dołączył: 06 cze 2017
Posty: 139
safikey napisał(a)
ja również od 3 lat mam żywopłot dwukolorowy z pęcherznicy, oddzielający warzywnik od wypoczynkowej części ogrodu


rok 2011 po posadzeniu



rok 2103 czerwiec, kwitnąco



rok 2013 sierpień przed cięciem - pęcherznice miały wysokość 1,60



rok 2013 wrzesień podczas cięcia żywopłotu



maj 2014



ponieważ przede mną kwitnięcie pęcherznic, podcinanie planuję w sierpniu - obcinam ok 1/3 wysokości i wyrównuję po bokach...
Pęrzechnice była sadzone syetemem 2 sztx2szt co 65 cm każda. Po pierwszym roku przycięłam je bardzo krótko ok 30 cm od ziemi ale i tak pieknie odbijają


czy wsadzaliscie po 2 sztuki do doła?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies