Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Żywopłot mieszany

Pokaż wątki Pokaż posty

Żywopłot mieszany

marp 23:03, 14 paź 2018

Dołączył: 14 paź 2018
Posty: 2
Proszę o radę w sprawie pęcherznicy Luteus oraz innych odmian. Chciałabym posadzić żywopłot naturalny bez formowania z każdej strony (przynajmniej przez pierwsze lata). Na taki żywopłot mam pasek ziemi ok. 1,20 szerkości (z jednej strony ogrodzenie , z drugiej w odległości 1,20 od ogrodzenia biegną kable i rury z mediami). Czy na takiej szerokości można stworzyć żywopłot, tak aby korzenie pęcherznicy nie uszkodziły rur - nie wiem jakie korzenie ma ta roślina i jak głęboko się korzeni. Proszę o pomoc.
BeataMMM 11:44, 15 paź 2018

Dołączył: 15 paź 2018
Posty: 5
Witam
Posiadam dużą działkę i chcę dokoła niej stworzyć żywopłot. Działka położona w szczerym polu więc zależy mi na tym, żeby rośliny były zimozielone, gęste i dość szybko rosnące. Grunt słaby, piaszczysty. Zastanawiam się nad gatunkami, czy ktoś może posiada taki żywopłot i może go pokazać?
Gardenarium 12:07, 15 paź 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zajrzyj do wątku żywopłot iglasty inne niż cis. Bo cis będzie wolniej rósł niż inne zimozielone. A tobie chodzi o takie co szybciej rosną.

https://www.ogrodowisko.pl/watek/1399-zywoplot-strzyzony-iglasty-inny-niz-cis
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
BeataMMM 14:24, 15 paź 2018

Dołączył: 15 paź 2018
Posty: 5
Dziękuję, przejrzałam tamten wątek jednak nigdzie nie mogę znaleźć żywopłotu mieszanego z różnych odmian. Czy nasadzenie odmiany Szmaragd naprzemiennie (lub co kilka) np. z Sunkist uważa Pani za dobry pomysł?
Gardenarium 07:52, 17 paź 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie, sadzenie pstrokacizny nie jest dobre, poza tym rośliny różnią się pokrojem.
Smaragdy rosną kolumnowo, można ich nie ciąć, a Sunkist jest wielka i trzeba ciąć.

Nie robić na przemian.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
marp 20:35, 18 paź 2018

Dołączył: 14 paź 2018
Posty: 2
Pani Danusiu proszę bardzo o poradę i odpowiedź na mój wpis z 14 .10. 2018. Pozdrawiam.
Gardenarium 17:58, 20 paź 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
marp napisał(a)
Proszę o radę w sprawie pęcherznicy Luteus oraz innych odmian. Chciałabym posadzić żywopłot naturalny bez formowania z każdej strony (przynajmniej przez pierwsze lata). Na taki żywopłot mam pasek ziemi ok. 1,20 szerkości (z jednej strony ogrodzenie , z drugiej w odległości 1,20 od ogrodzenia biegną kable i rury z mediami). Czy na takiej szerokości można stworzyć żywopłot, tak aby korzenie pęcherznicy nie uszkodziły rur - nie wiem jakie korzenie ma ta roślina i jak głęboko się korzeni. Proszę o pomoc.


Nie wiem. Na nic nie można dać gwarancji, że cos czegoś nie uszkodzi. Moim zdaniem nie uszkodzi, ale jakie to rury, od czego, na jakiej głębokości. Na gazie nie można nic sadzić.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Iza89 17:43, 10 cze 2019

Dołączył: 17 wrz 2018
Posty: 2
Hej, nasza działka w końcu zaczyna się zabudowywać, a w związku z tym myśl o ogrodzie towarzyszy mi coraz częściej. Budowa się zakończy ok. pażdziernika. Na ten moment graniczymy z ogrodem sąsiada w miejscu czerwonej linii i zależy mi, aby odsłonić nasz ogród od ich ogrodu w miarę szybko. Pomyślałam, że być może tuje (za którymi nieprzepadam) w części czerwonej linii będą najszybszym rozwiązaniem. W pozostałej części myślałam o żywopłocie z grabu, natomiast o pozostałych roślinach jeszcze będę myśleć.

Mój mąż od sąsiadów chciałby się odgraniczyć wysokimi trawami np. miskantem póki nie wyrośnie żywopłot, ale nie jestem przekonana do traw.

Podłoże to raczej piaski, a wody gruntowe są na poziomie ok 1,6m-2m. Zapewne bliżej końca budowy będziemy jednak musieli nieco podnieść teren, być może uda się jakąś żyźniejszą glebą.

Co o tym sądzicie? Może macie jednak lepszy pomysł? Będę wdzięczna za wskazówki

anuska2507 23:02, 07 sie 2019


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2557
Proszę o poradę w sprawie żywopłotu. 2 lata temu sąsiad posadził szpaler cyprysików, więc planowałam, że nie będę robić już po tej stronie własnego żywopłotu. Niestety cyprysiki rosną marnie, prawdopodobnie przez złe podłoże (po dwóch latach powinny wyglądać jak egzemplarz przy bramie). Wydaje mi się, że nie mam co liczyć, że one urosną i stworzą ładne tło dla moich nasadzeń. Czy dobrym wyjściem będzie posadzenie po mojej stronie np. szmaragdów? Czy towarzystwo cyprysików nie będzie im przeszkadzać we wzroście? A może zastosować pęcherznicę kalinolistną? Jeśli cyprysy kiedyś urosną, pęcherznica stanowiłaby trochę niższe piętro?
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Gardenarium 06:49, 10 sie 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Cyprysiki ledwo wegetują w tym chwastowisku więc nie am co liczyć, że cokolwiek z nich będzie, po prostu masakra

Odetnij pod płotem kant, zakop krawężnik, następnie po swojej stronie około 0,5 m od płotu posadź tuje Smaragd w odległości co 60 cm, daj dobrą żyzną ziemię, wypiel chwasty, (widzę wypielone - prawidłowo) i sadź. Nie licz na nic, bo nic tam nie urośnie po drugiej stronie..
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies