Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Żywopłot mieszany

Pokaż wątki Pokaż posty

Żywopłot mieszany

Justa77 13:13, 29 sie 2019


Dołączył: 29 wrz 2016
Posty: 7
Witam wszystkich zaglądających. chciałabym coś posadzić w formie żywopłotu mieszanego wzdłuż płotu mam około 20 m długości wystawa słoneczna do godziny 15.00 Nie chcę szczelnej ściany z żywotnika raczej coś bardziej ażurowego tak żeby przed nimi móc zrobić rabaty bardzo podoba mi się choina kanadyjska jednak całe 20 m z jednego gatunku to trochę monotonnie . Nie potrzebuje wysokiej przesłony . Proszę o radę koledzy i koleżanki. Zaglądam na forum od dwóch lat prawie codziennie jednak jeszcze nie udało mi się założyć swojego wątku.
Gardenarium 23:16, 30 sie 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Rad można udzielić znając sytuację w ogrodzie, w ciemno nie da się.
Żywopłot to tło dla innych roślin ale też ma spełniać funkcję zasłaniania, a przed czym i gdzie? Tego nie wiemy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Justa77 14:42, 02 wrz 2019


Dołączył: 29 wrz 2016
Posty: 7
Zrobię zdjęcie tej części ogrodu i tu wkleję dzisiaj u mnie mocna pada wiec nie wiem czy dam radę. Za płotem mam drogę ale taka lokalną, chcę trochę odsłonić się przed użytkownikami drogi by móc swobodnie korzystać z tej części ogrodu na razie jest tylko trawa i płot. Miejsca jest dużo na razie ta część ogrodu wygląda jak boisko piłkarskie. Pozdrawiam i dziękuję za odzew Pani Danusiu
Gardenarium 13:02, 03 wrz 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tak będzie najlepiej, bo pytanie niemożliwe do odpowiedzenia, oczywiście z sensem, bo byle co to da się odpowiedzieć, ale chcę z sensem.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Justa77 13:56, 03 wrz 2019


Dołączył: 29 wrz 2016
Posty: 7
Dzisiaj pochmurno ale udał się zrobić zdjęcia, zależy mi na obsadzeniu wzdłuż płotu niestety róg działki w miejscu w którym robiłam zdjęcie muszę zagospodarować niskimi nasadzeniami, bowiem jest tam instalacja gazowa i w razie awarii musi być do niej dostęp . W tym roku zależy mi aby właśnie zrobić tło dla rabat projekt w głowie już jest jednak ciągle zmieniam koncepcje co do żywopłotu, zaraz za drogą od lewej są sąsiedzi jedyni jakich mam więc nie chcę też odgradzać się od nich szczelnym murem....
Justa77 13:57, 03 wrz 2019


Dołączył: 29 wrz 2016
Posty: 7
Justa77 13:16, 11 wrz 2019


Dołączył: 29 wrz 2016
Posty: 7
Witam
Przemyślałam sprawę z żywopłotem jak i również prześledziłam różne wątki na forum i wasze rady . Wymyśłiam aby ten odcinek który mam do zagospodorowania podzielić i częściowo obsadzić choiną kanadyjską na której bardzo mi zależy a częściowo żywotnikiem chyba szmaragd najbardziej odpowiada mi jego pokrój ale teraz rodzi się pytanie czy sadzić w ciągu czyli posadzić powiedzmy choiny i zaraz zacząć sadzenie żywotnika czy może rozdzielić je drzewem np bardzo podoba mi się buk dawyck purpure lub gold ?
Jak ktoś ma troszkę czasu to bardzo proszę o pomoc chcę tej jesieni to jeszcze posadzić i intensywnie o tym myślę i kombinuje...
Miejsca po dokładnym przemierzeniu jest 35m więc może podzielić ten odcinek na trzy części myślałam też o świerku serbskim ale jednak rośnie bardo wysoko a takiej przesłony wysokiej nie chcę...
Karol99 20:19, 11 wrz 2019


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Nie rozdzielałybym obu żywopłotów drzewem, ponieważ skrajne rośliny obok niego mogą być słabsze, rzadsze i będzie to wyglądało nieciekawie.
Jeżeli zdecydowałaś się na podział żywopłotu to moim zdaniem nie trzeba już niczym rozgraniczać. Choina będzie się różniła od tuj. Ewentualnie można jedną cześć prowadzić szerzej /lub i/ wyżej w porównaniu do drugiej, jeżeli zależy Ci na zaakcentowaniu zmiany.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Izabelia 18:54, 05 paź 2019

Dołączył: 28 lut 2016
Posty: 2
Witam
Chciałabym posadzić przed domem żywopłot mieszany nieformowany z tawuły von Houta, berberysu Silver Mines oraz tui Auerospicata. Ma on pełnić funkcję osłaniającą od drogi i silnych wiatrów. Ziemia - gliniasta, wystawa południowo-zachodnia czyli "patelnia". Mam wątpliwości, czy taki żywopłot będzie dobrze wyglądał i pytanie, jak pogrupować krzewy? Może lepiej byłoby zrobić żywopłot z samego berberysu i tawuły, a przed nimi posadzić drzewka formowane, np. lipę Silver Globe? Proszę, doradźcie.


Gardenarium 07:05, 07 paź 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie mieszaj liściastych z iglastymi. Mieszany żywopłot w znacznym stopniu ogranicza kompozycje przed nim. Co ma być z przodu żywopłotu? Ja bym zrobiła jednorodny na jakimś kawałku a na drugim kawałku może być z innej rośliny. Czyli berberys, tawuła, tuja. Wtedy przed nimi możesz fajnie skomponować inne nasadzenia. Jak zrobisz mieszanie to co będzie przed? Misz-masz i galimatias. Nic sensownego nie wyjdzie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies