Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa przygoda Łukasza :)

boguslawa_ma... 10:30, 06 kwi 2014


Dołączył: 26 gru 2012
Posty: 7522
Łukasz przedszkole rojników obejrzałam i uczę się od ciebie ,bo u mnie taki malutkie wszędzie się poniewierają potem giną-a jutro wezme ich do doniczek,a żurawki też dajesz najpierw do doniczek jak dzielisz?
____________________
Bogusia-moja działka Bogusia-moja działka
Luki 10:42, 06 kwi 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
UWAGA dla osób o słabych nerwach i miłości do zielonych trawników zaleca się natychmiastowe opuszczenie wątku i nieoglądanie zdjęć, grozi dusznościami, zawrotami głowy i bólem paczałek.

Po słowach wstępu zaczynam relacje z kolejnej rewolucji. Temat trawnika musze opisać bo jak patrze na zdjęcia nie daje mi to spokoju. W skrócie mówiąc tę częśc 'zielonego dywanu' moje pieski zagarnęły sobie jako swój wychodek i ile bym tej trawyły nie nasiał co roku wygląda to tak samo, żółte placki po calości, powstała koncepcja zastąpienia trawnik grysem granitowym... tą kwestie trzeba przedyskutować. Mile widziane sugestie
Rewolucji został poddany ta rabata. Na zdjęciach może nie widać jej okropieństwa, ale w rzeczywistości była to ogromna masakra.
Przed rozpoczęciem prac było tak..



Zaczęło się wykopywanie i przesadzanie na pierwszy rzut poszła prawa część, berberys przesadzone bardziej pod płot, reszta w do doniczek

____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 10:49, 06 kwi 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Kolejny etab to powiększenie rabaty i złagodzenie jej lini zgodnie z radą Danusi teraz już wiem, że za dużo u mnie było tych fali.



Dwa niebieskie jałowce widoczne na zdjęciu miały iśc na śmieci, ale widoczna jest również wyrwa na podwórko sąsiada, lepsze byłyby szmaragdy, ale postanowiłem, że tymczasowo jałowce zasłonią widok

____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 10:53, 06 kwi 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Tyle udało się zrobić w czwartek, przyniosłem na koniec jeszcze buksiki przeznaczone na rabate.
Była młoda godzina, ale czekało mnie malowanie całego salonu, które trwało do godzin wieczornych następnego dnia.


W piątek zrobiłem sobie przerwe w malowaniu na wypad do bylinowego co zaowocowało trawkami na rabate CHciałem zabrać też konwalniki i runianke, ale po pierwsze trzymam się listy, apo drugie nie miałem pomysłu gdzie je posadzić.

Wstępne przymiarki na rabacie, nie udało się ich posadzić, zabrakło czasu

____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
dorciabe 10:55, 06 kwi 2014


Dołączył: 08 sie 2013
Posty: 2966
Ale lubię patrzeć na takie przeróbki Łaaadnie będzie
____________________
Dorota - Mój nowy stary ogród
AlKa 10:59, 06 kwi 2014


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 2416
Coraz bardziej podobaja mi się te buksiki, z trawami to już miodzio. Łączę sie w bólu z remontem u mnie niestety też jeszcze trwa. Pozdrawiam niedzielnie
____________________
pora na zmiany
Luki 11:02, 06 kwi 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Dumanie i ustwaianie bukszpanów trzeba było zacząć. I od razu kulkowanie, nie wszystkie dały się idealnie ufryzować, ale mają tak dużo pąków nawet po przycięciu, że łądnie się zagęszczą i w czerwcu je wyrównam.



I posadzone, rozmieściłbym troszke inaczej, ale korzenie wierzby mnie blokowały praktycznie w każdą stronę.

____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 11:08, 06 kwi 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
... i wtedy mi odbiło szybko skoczyłem się po ziemie i zacząłem przesadzać różaneczniki, bardzo nie podobały mi się w takim układzie, więc trzeba było to zmienić



Były okropnie cięzkie, a bryły o dziwo się nie rozsypały jak zwykle, jednak przygotowanie podłoża dużo zmienia.


Przesadzone w 'drabine głupich' od razu bardziej mi się podobają i powstała namiastka pięter na rabacie
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Mille 11:17, 06 kwi 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 433
Za wcześnie wstałam i teraz z niecierpliwością czekam na kolejne zdjęcia, bo z każdym wpisem jest coraz piękniej. Mega!
____________________
Milena - Ogród pod starym modrzewiem
Luki 11:22, 06 kwi 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Carexy nie były jeszcze wsadzone to sobie zobaczyłem jak to będzie wyglądać, docelowo posadze tutaj hakone All Gold lub Aureola.


Po skończeniu prac i wykopaniu kilku roślin rabata prezentuje się tak, jeszcze dosadzone zostały 2 rośłiny dla spostrzegawczych



Trawnik nadal wygląda fatalnie, ale pomijam ten fakt. Na brzegu rabaty zostaną wsadzone żurawki z wygranej plus jeszcze troche już zamówione. Skalniak powoli będzie znikał bo jakoś tam mi nie pasuje, ale tą akcje zostawiam na weekend majowy gdy właściciele terenu czyt.rodzice wyjeżdzają. Zmiana tej rabaty już była zbyt wielkim stresem i wystarczająco dużo marudzenia się nasłuchałem...
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies