Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa przygoda Łukasza :)

AlKa 22:05, 07 kwi 2014


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 2416
Szkoda że na fotki trzeba czekać, ale kamień z serca mi spadł bo ja dziś włąsnie żurawkę Cherry Cola ( dzięki zaidentyfikację) podzieliłam
____________________
pora na zmiany
Luki 22:22, 07 kwi 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Nie ma tak na prawdę czego pokazywać posadzone żurawki są mojej produkcji i oskubane z liście w korze nie są za bardzo widoczne, ale dostały kompostu, jeszcze w tym tygodniu potraktuje je dolistnie i powinny szybko ruszyć Teraz to już wszystko zależy od szkółek, czy będą mieli to co potrzebuje
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Madzenka 22:28, 07 kwi 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Luki napisał(a)
Carexy nie były jeszcze wsadzone to sobie zobaczyłem jak to będzie wyglądać, docelowo posadze tutaj hakone All Gold lub Aureola.


Po skończeniu prac i wykopaniu kilku roślin rabata prezentuje się tak, jeszcze dosadzone zostały 2 rośłiny dla spostrzegawczych



Trawnik nadal wygląda fatalnie, ale pomijam ten fakt. Na brzegu rabaty zostaną wsadzone żurawki z wygranej plus jeszcze troche już zamówione. Skalniak powoli będzie znikał bo jakoś tam mi nie pasuje, ale tą akcje zostawiam na weekend majowy gdy właściciele terenu czyt.rodzice wyjeżdzają. Zmiana tej rabaty już była zbyt wielkim stresem i wystarczająco dużo marudzenia się nasłuchałem...


Ależ niesamowita metamorfoza. Łukasz chyba już wiesz dlaczego tak lubie carexy
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
aniaib 22:30, 07 kwi 2014


Dołączył: 29 lis 2013
Posty: 232
Luki napisał(a)
Krysiu bardzo dziękuje szkoda, ze nie jestem we wszystkim systematyczny

aniaib dziękuje za pochwały. Nie mam żadnych szablonów, ani specjalnych maszyne , tne na oko, ale te ze zdjęć są dla mnie bardzo krzywe w sumie to mam już 6 letnią wprawe w cięciu tylko, że teraz mam go o wiele więcej


chyba ogromny perfekcjonista z Ciebie, bo dla mnie wyglądają super dzięki za namiary
____________________
Marzenie o ogrodowym zaciszu
MuSzka 23:01, 07 kwi 2014


Dołączył: 26 cze 2013
Posty: 355
Luki napisał(a)
Kolejny etap to usytawianie i przymierzanie wielkości kul. O przerobienie i odłączenie lampy prosiłem się od tygodnia, zdenerwowałem się i wyrwałem ją sam, niech sobie leży



Później musiała być podjęta ważna decyzja o stożkach. Po znalezieniu wszystkich za i przeciw, przedystkutowanie z moim księgowym (samym sobą) stwierdziłem, że trzeb podjąć decyzje budżetową. Mały stożek stał się średnim stożkiem, a jeden wrocławski stał się małym stożkiem, troszke niedoskonałym. Troszke mnie to dziabie w oko, ale nie można mieć wszystkiego, a w przyszłym roku przy odpowiednim cięciu wszystko się wyrówna do planowanych rozmiarów
Zrobiłem tyko jedno zdjęcie z mojej ulubionej perspektywy.


Łukaszu zaimponowałeś mi tymi bukszpanami i wyjazdem do Wrocławia...

U mnie szykuje się też wyjazd do Wrocławia (a właściwie bardziej pod Wrocław) ale na wesele do kuzynki. Pobieżnie przeczytałam twoje wpisy z wyjazdu na Wrocław i nie wiem czy to była kwestia finansowa tzn ceny bukszpanów czy inny argument że akurat tam? Tak mnie jednak tym zainteresowałeś, że nie wiem czy z wesela też nie wrócę z bukszpanami...

Rabata piękna.
____________________
Jeden ogród - dwie osobowości Agata Kinga
Luki 23:09, 07 kwi 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Marzenko Carexy będą u mnie szaleć w większej ilości, jeszcze nie wiem gdzie, ale następny wyjazd do szkółki zaoowocuje kolejnymi trawkami edit zapomniałem że Turzyce to nie trawki tylko trawkopodobne.

Aniu coś chyba jednak ten perfekcjonizm chyba szwankuje, bo już 2 tygodnie chodzę obok źdzbeł trawy w rabacie i zawsze zapomne to wyrwać skutecznie ale kuleczki lubie jak są inealne

Muszko dziękuje w imieniu nieskończonej rabaty Wyjazd po bukszpany głównie ze wzgledów finansowych, nigdzie bym takiej okazji nie złapał w okolicy
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
MuSzka 23:18, 07 kwi 2014


Dołączył: 26 cze 2013
Posty: 355
Luki napisał(a)
Marzenko Carexy będą u mnie szaleć w większej ilości, jeszcze nie wiem gdzie, ale następny wyjazd do szkółki zaoowocuje kolejnymi trawkami edit zapomniałem że Turzyce to nie trawki tylko trawkopodobne.

Aniu coś chyba jednak ten perfekcjonizm chyba szwankuje, bo już 2 tygodnie chodzę obok źdzbeł trawy w rabacie i zawsze zapomne to wyrwać skutecznie ale kuleczki lubie jak są inealne

Muszko dziękuje w imieniu nieskończonej rabaty Wyjazd po bukszpany głównie ze wzgledów finansowych, nigdzie bym takiej okazji nie złapał w okolicy


możesz mi w razie co podać namiary na tą plantację? Może przypadkiem będzie nie daleko od miejsca weselnego? Tak w ogóle szykuje mi się potrójny wyjazd na wesele do Wrocławia nie wiem tylko czy mąż się zdecyduje na te dwa następne wesela też kuzynów z tej samej rodziny. Chyba że zobaczy, możliwość kupna buksików przy okazji wesel. A też myślimy teraz akurat nad kulkami bukszpanowymi.
____________________
Jeden ogród - dwie osobowości Agata Kinga
anna_g 23:24, 07 kwi 2014


Dołączył: 09 sty 2013
Posty: 6321
Łukasz a czym traktujesz żurawki? Florovitem? Ja w zeszłym tygodniu (a może to nawet było już półtora) - podzieliłam wszystkie moje żurawki i żuraweczki i przesadziłam - widzę, że wszystkie się przyjęły i już zaczynają rosnąć. Mogę je też "potraktować" tylko czym? Pozdrawiam Pracusia
____________________
Ania Ogrodoterapia - 2013-2015 *** Ogród z czereśnią 2019
Luki 23:40, 07 kwi 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Muszko namiary podam jutro bo dzisiaj padam na twarz i uciekam spać , jutro trzeb wstać po 5

Aniu moje żurawki dostały dwa tygodnie temu azofoske, a oprysk robie florovitem. Czasem dorzuce im kompostu i jak mam to raz w sezonie można podlać nawozem do pelargoni, ta rada to z forum
U mnie nie wiem czemu na wschodniej części ogrodu żurawki są idealne, na zachodniej to już jakiś żart chyba muszę z nimi poważnie porozmawiać
Dolistnie potraktuje je pod koniec tygodnia.
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
agatanowa 09:09, 08 kwi 2014


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
Luki, super ekstra wszystko!
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies