Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Mille 19:15, 06 kwi 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 433
[MAŁY EDIT CO BY NIE WYPRZEDZAC FAKTÓW I NIE PSUĆ NIESPODZIANKI INNYM]


Pozwolę sobie jeszcze na chwilę wrócić do tematu rozchodników okazałych. Też się zastanawiam nad Matroną jako alternatywą, ale nie powiem żeby mnie to rozwiązanie w pełni satysfakcjonowało. Matrona na zdjęciach wygląda trochę tak... smutno.
Wyniuchałam gdzies, że te calkowicie ciemne rozchodniki w ogóle gorzej rosną i nie tworzą tak atrakycjnych kęp, więc teraz sama nie wiem na ile warto z nimi eksperymentować (ja eksperymentów tego typu nie lubię). A może znasz jakiegoś rozchodnika podobnego do Matrony (ona o ile mnie wzork nie myli ma naprawdę ciemne tylko łodygi? Jeśli znajdziesz coś ciekawego podczas własnych poszukiwań poproszę o garść rozchodnikowych refleksji
____________________
Milena - Ogród pod starym modrzewiem
Luki 19:49, 06 kwi 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Agnieszko szczerze to nie wiem kiedy będzie dalszy ciąg oby jak najszybciej.

Mileno i po niespodziance bo tak właśnie planowałem zrobić z żurawkami, oczywiście wszystko wyjdzie w praniu bo tak szczerze to nie wiem ile jakich kolorów przyjdzie

Co do rozchodnika to mój Matrona wygląda tak

i daleko mu do ciemnych liści. Znalazłem też odmiane Touchdown Teak, ale to również nowość i niewiadomo jak rośnie. Gdzieś będzie na pewno dostępny... pytanie tylko gdzie
A ciemne odmiany słabo rosną Chocolate Drop jak i Purple Emperor, ale jak pojade następnym razem do szkółki a jeszcze coś w śmieciach będzie to zabiore na próbe.
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
malgorzata_s... 20:03, 06 kwi 2014


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
Łukasz ale cudne te twoje zmiany Trawki zakupiłeś bombowe a szkółka mnie powaliła. Powinieneś zacząć sprzedawać Pozdrawiam
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Mille 20:06, 06 kwi 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 433
Pozwoliłam sobie edytować poprzedni post

Do PE podobny jest jeszcze chyba rasberry truffle, choć na żywo nie widziałam żadnego z nich... Chyba zostanę przy Matronie, ale czuję duży niedosyt, bo w sumie zależało mi na ciemnych liściach i mocno różowych kwiatach (tak jak PE), a więc Matrona to żaden kompromis Powiedz mi jeszcze proszę, bo na fotkach słabo widzę, czy chociaż te łodygi faktycznie ciemne?
____________________
Milena - Ogród pod starym modrzewiem
Kondzio 20:34, 06 kwi 2014


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Zmiany super
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Agnieszka_B 21:59, 06 kwi 2014


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 1637
no, no, podziwiam zapał i efekty prac

pozdrawiam
____________________
zapach-ziemi
Luki 22:03, 06 kwi 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Gosiu gdyby większość nie byłą mi potrzebna to nic tylko wystawić reklame przed dom i zacząć handel Dziękuje w imieniu zmian i moich obolałych plecków

Milena dziękuje, jeszcze niespodzianka co dla niektórych nadal bęzie tajemnicą
Matrona ma ciemne łodygi. Możliwe, że z czasem te odmiany będą mocniejsze, ale niestety coraz więcej nowych odmian różnych roślin jest bardzo słabych, niektóre żurawki giną po zimie np Fire Alarm, piękna, ale jednoroczna. Rasberry Truffle też mnie zaciekawił już w zeszłym roku, jak gdzieś go złapie to zakupie na próbe. Rozchodniki moge sobie testować bo nie są aż tak kosztowne co jest ich wielką zaletą

Dzięki Konrad

Agnieszko bardzo dziękuje, pozostaje kwesta czy zapał idzie w dobrym kierunku
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Krys 22:37, 06 kwi 2014


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Łukasz zmiany rewelacyjne,bardzo pracowity i systematyczny jesteś ,podziwiam
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
aniaib 23:48, 06 kwi 2014


Dołączył: 29 lis 2013
Posty: 232
Luki napisał(a)
Carexy nie były jeszcze wsadzone to sobie zobaczyłem jak to będzie wyglądać, docelowo posadze tutaj hakone All Gold lub Aureola.


Po skończeniu prac i wykopaniu kilku roślin rabata prezentuje się tak, jeszcze dosadzone zostały 2 rośłiny dla spostrzegawczych



Trawnik nadal wygląda fatalnie, ale pomijam ten fakt. Na brzegu rabaty zostaną wsadzone żurawki z wygranej plus jeszcze troche już zamówione. Skalniak powoli będzie znikał bo jakoś tam mi nie pasuje, ale tą akcje zostawiam na weekend majowy gdy właściciele terenu czyt.rodzice wyjeżdzają. Zmiana tej rabaty już była zbyt wielkim stresem i wystarczająco dużo marudzenia się nasłuchałem...

Metamorfoza świetna! jestem też pod wrażeniem Twojego cięcia - masz jakieś urządzenie do równego cięcia czy idziesz na żywioł? Podasz namiary na tą plantację bukszpanów? Pozdrawiam
____________________
Marzenie o ogrodowym zaciszu
Luki 08:44, 07 kwi 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Krysiu bardzo dziękuje szkoda, ze nie jestem we wszystkim systematyczny

aniaib dziękuje za pochwały. Nie mam żadnych szablonów, ani specjalnych maszyne , tne na oko, ale te ze zdjęć są dla mnie bardzo krzywe w sumie to mam już 6 letnią wprawe w cięciu tylko, że teraz mam go o wiele więcej
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies