Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa przygoda Łukasza :)

bartek_luberda 22:14, 01 wrz 2014


Dołączył: 03 mar 2013
Posty: 2542
Rodki wypasione a żurawką też nic nie brakuje
____________________
Ogródeczek
bartek_luberda 22:14, 01 wrz 2014


Dołączył: 03 mar 2013
Posty: 2542
Rodki wypasione a żurawką też nic nie brakuje
____________________
Ogródeczek
marta_d 09:16, 02 wrz 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
Lukasz2013 napisał(a)



Ogrodowe rewolucje to lubie. Ps. Łukaszu bardzo spodobały mi się Twoje żurawki i pierwsze okazy wprowadziłem w swoim ogrodzie. Coś mają w sobie takiego tajemniczego. Kibicuje rewolucji.


to znaczy, że dobrze tym roślinom u Ciebie skoro rosną jak szalone
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
makkasia 09:38, 02 wrz 2014


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
Czekam na ciąg dalszy serialu
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
Viola 09:40, 02 wrz 2014


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Wiesz co? ta Twoja ziemia jest naprawdę świetna, wygląda jak kompost. Podsypywałeś coś?
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
dorciabe 09:41, 02 wrz 2014


Dołączył: 08 sie 2013
Posty: 2966
Łukasz rewolucja na całego Ale u Ciebie to się zawsze dobrze kończy Podglądam.....
____________________
Dorota - Mój nowy stary ogród
Luki 10:51, 02 wrz 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Beatko powiedziałbym, że zuawką taka wilgotna pogoda służy o ile ma się tak przepuszczalną glebe jak ja

Marto staram się dbać to i rosną, ale kilka problemów się pojawiało.

Makkasia na chwile obecną pada deszcz i na dalsze efekty prac się nie zapowiada, ale w tym tygodniu na pewno skończe, a pomyśleć, że chciałem zrobić to wszystko w jedno popołudnie

Violu podsypuje kompostem rośliny, ale ziemia to na prawde nic specjalnego, sam piach tyle, że czarny. Normalnie zrobie dzisiaj zdjęcia, aby udwodnić

DOrotonie zaprzecze jeszcze troszke kopania zostało, ale w obecnej chwili widze to w jasnych barwach
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Pszczelarnia 11:26, 02 wrz 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Łukasz, masz b. zdrowe rh. Co robisz, że takie są?
Lubię takie seriale. I też wolę żuraweczki.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Luki 12:03, 02 wrz 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Ewo tak jak pisała kiedyś u mnie Bogdzia rh lubią piaszczystą glebe, posadziłem je mieszając rodzimy piasek z dobrym torfem, ale na początku było sporo problemów, głównie z plamami na liściach i mączniakiem na azaliach, w sumie to nie robiłem oprysków tylko pozbywałem się chorych liści i w końcu po tych kilku latach widać, że się dobrze wzmociniły i nie łapią chorób.
Problemem było jednak u mnie dośc słabe kwitnienie. Piaski mają swoją wade, mało składników odżywczych, a ostatnimi laty nie nawoziłem ich mocno. W tym roku po 2 zasileniach nawozem granulowanym i 3 opryskach magiczną siłą zawiązały mnóstwo pąków na prawie każdej gałązce. Pozostaje tylko czekać i mieć nadzieję na przyzwoitą zime i koniecznie zaopatrzyć się w duże płachty agrowłókniny na ewentualne majowe przymrozki
Szkoda, że żuraweczek nie ma tak dużo jak żurawek, ale dzięki zróżnicowanej kolorystyce każdy wybierze coś dla siebie, a ja już zaczynam polować na przyszłoroczne nowości
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
bdan 12:26, 02 wrz 2014


Dołączył: 22 maj 2013
Posty: 2706
Po urlopie na szybko głównie obrazkowe rewolucje przeleciałam, trochę poczytałam - nie sposób nadrobić wszystko. Fajny postęp i metamorfoza
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies