Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa przygoda Łukasza :)

tabliczkazna... 19:24, 02 wrz 2014


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 777
Łukasz, wiem, ze to żadne wsparcie, ale ja linie rabaty bym jednak tez zmieniła. Fale sa ok, ale po tych zmianach myslalabym o tym, by je lekko opanować
Choć z drugiej strony, jak posadzisz swoje kolorowe szaleństwo to znowu bedzie piknie )
____________________
Marta
Bogdzia 20:23, 02 wrz 2014


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Brawo Łukasz za zmiany ale myslę ze rh i tak będą miały za mało miejsca a jak urosną bedzie trudno je przesadzic więc może zostawiaj go więcej , chyba że na zdjęciach tak wygląda ze już mało jest miejsca a w rzeczywistości moze jest lużniej?Pozdrówka.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
gierczusia 20:45, 02 wrz 2014


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Sorry ,że ja znów z " taaaakim " zapłonem

Absolutnie się na jakoweś wyjazdy nie zgadzam , które by miały się seppuku kończyć ...

Z dziurska , które wywaliłeś własnymi ręcami Strongmenie teź się uśmiałam , bo wyobrażałam sobie Bóg wie co ,a skoro sam piszesz ,że większego problemu nie było , to mnie to bardzo dziwi..ale w sumie cieszy , bo przy solidnych korzeniach to nie wiem czy byś dał radę ....

Ciekawa jestem bardzo.co tam będzie , albo już jest

Pozdrowionka
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
gierczusia 20:51, 02 wrz 2014


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Łukasz .. Powiedz mi..trudńo było te rodki wykopać ??.. Mam biedną simonę , ktora cierpi w złej ziemi i musze ja przesadzić ...obawy mam czy dam radę..wiem ,że system korzeniowy płytki , ale mimo wszystko...dałeś radę sam ??... I jak to mechańicznie zrobiłeś?? Czymś podważałeś ??

Ffffariat jesteś fieszzz ??... Z tymi rewoltami
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
Luki 21:33, 02 wrz 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Danusiu rewolucje i metamorfozy w tym roku to już dla mnie normalka, chyba nie ma miejsca w ogrodzie, któe by nie przeszło chociaż delikatnej zmiany, ale tak to jest jak miało się małą wiedze i złych doradców.

Marto tą linie rabaty to ja będę zmieniał, z wielkim trudem i wręcz obrzydzeniem w tym roku do kostki jutro ruszam dalej do pracy... oj jak ja tego nie lubie, a kolorków oczywiście przybędzie

Bogdziu w rzeczywistości jest o wiele luźniej, chociaż i tak zdjae sobie z tego sprawe, że za kilka lat będą miały ciasno, jednak nic już nie poradze. Nie mam więcej miejsca w ogrodzie, a jeden krzew i tak będę przenosił w inne miejsce bo byłoby za ciasno. Będę troszke ograniczał krzewy na szerokości, robie tak od 2 lat w innym miejscu i jak do tej pory delikatna korekta kilku gałązek rocznie zdaje egzamin.
Pomyśl sobie, że chciałem posadzić wszystkie 7 krzewó, które tam rosły plus noweg rodka i jeszcze kilka innych roślin... leczenie by mi się przydało.
Azalie upchne troszke pod płot i niech rosną do góry, poczne gałązki też będą musiały być obcinane, trzeba płacić za swoje błędy z początków zakładania ogrodu...

Elu wiesz pień wyglądał na prawde dośc konkretnie i myślałem, że znowu będę godzine wykopywał, ale zaparłęm się całym sobą o płot i korzenie zaczęły pękać, kilka takich akcji w każdą strone i wystarczyło mocno pociągnąć do góry i gadzina wylazła z ziemi
Co do rodków to powiedziałbym, że bardzo łatwo było je wykopać, obkopałęm na szerokosc krzewu, podważyłem be użycia większej siły szpadlem i wyciągnąłem z ziemi, azalie były jednak troszke ciężkie bo miały wielkie bryły, ale dałem rade sam, a ja wątłej budowy i niski jestem

Odwala mi w tym roku solidnie z przesadzaniem i rewolucjami , a pokuse mam na więcej, ale już w tym roku dam sobie spokój. Jeszcze mam do posadzenia 12 liliowców kilka setek cebulek, podzielić z 40 żurawek... prace do końca sezonu mam zapewnioną

____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Luki 21:35, 02 wrz 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Serialu dzisiaj nie będzie bo niewiele zrobiłem, miałem tylko 2 godziny wolne, ale za to byłem na małych zakupach i kilka trawek sobie przywiozłem. Piękne i wielkie rozplenice Moudry są w bylinowym.
Miałem wkleić jedną fotke na zachęte, ale aparat został u siostry w domu
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
A_gawa 22:06, 02 wrz 2014


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1467
Kurcze! Jaką Ty masz glebę w ogrodzie - brać i jeść.
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
Madzenka 22:48, 02 wrz 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Ależ dorodne rodki i azalie!
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Jagodaa 23:05, 02 wrz 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Ale zawierucha! Z wielkim jałowcem tego typu walczyłam w zeszłym roku, tylko mój był płożący, chyba z 3m średnicy miał. No i dobrze, że jego czas minął .

Mnie te wszystkie miniaturki czasem bardzo zastanawiają. Chyba mi się jeszcze nie zdarzyło, żeby miniaturka miniaturką pozostała .

Swoją drogą... zdrowiutko Twoje miniaturki wyglądają .

Nowa rabata pod szmaragdami wcale nie wygląda na nową, wszystko już wydaje się "zespolone" .
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
gierczusia 08:00, 03 wrz 2014


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Dzięki za info o wykopywaniu.. Wprawdzie moja simona manatki obwód ,że wkoło niej niezły spacerek ale skoro piszesz ,że cięźkie nie jest to chyba dam radę mimo,zem toźe wątłej budowy

Pozdrowionka

Ps..i kuś tymi nowymi cudami w bylinowym..może uda nam się jednak wybrać w sobotę na te targi do Gliwic
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies