Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowa przygoda Łukasza :)

Luki 22:12, 31 sie 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Ewo mimo wątpliwości po wycięciu i wyniesieniu pozostałości chodziłęm już tylko z uśmiechem na twarzy

Olu a ile to się nasłuchałem, że takie 'fajne' drzewko chce wyciąć... zobaczymy co powiedzą współmieszkańcy po zakończeniu prac

Marzenko z mniejszymi i młodszymi też nie mam problemu, ale przy 20 letnim jałowcu wątpliwości delikatne były, ale trwały bardzo krótko. Nowych nasadzeń nie będzie dużo, bo pozbycie się jałowca było głównie potrzebne, aby rozsadzić za gęsto posadzone rh po lewej. Jednak mam plan na kilka smaczków, ż któych nie wiem co wyjdzie

Gosiu byli byli, ale nie co na ten temat rozprawiać

Mileno właśnie mi uświadomiłaś, że miałem dzisiaj zamówić cebulki wybiore coś na szybko, chociaż intrnet przez burze szwankuje.
Na miejscu jałowca nie przybędzie sporo nowych roślin, może ze dwie lub trzy. Dość skromnie będzie

Donia a no widze

Marta tożuraweczka Buttered Rum, polecam bardzo to tegoroczna nowość na rynku.

Danusiu szukałem Twojego wątku, ale nie znalazłem teraz podany jak na tacy.
Jałowiec był cięty od 5 lat, ale co roku przyrastał coraz bardziej, nawożenie okolicznych rabat mu sprzyjało i rósł jak szalony

Marta fiona poszła w zeszłym roku i pozbyłem sie tym sposobem pary ogrów ogrodowych. Teraz dalsze prace zależne są od pogody

Anito




____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
baraga1904 22:48, 31 sie 2014


Dołączył: 22 lip 2010
Posty: 6854
...lepiej bez tego jałowca...zdecydowanie...dobra decyzja i wykonianie...
Viola 23:13, 31 sie 2014


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
Ale czyściutko i przejrzyście się zrobiło
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
nicol21 00:44, 01 wrz 2014


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10277
Bardzo pozytywna zmiana po wyrzuceniu jałowca
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
waldek727 03:36, 01 wrz 2014


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Łukasz.
Kto jest w końcu tym ,,królem żurawek"?
Ty czy Igor, bo ja już się pogubiłem w tych obliczeniach.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Luki 09:33, 01 wrz 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Agnieszko też jestem zadowolony z decyzji usunięcia jałowca.

Violu niedługo znów będzie zapchane

Ewelino dziękuje

Waldku zdecydowanie Igor, ma dużo większą kolekcje i z tego co czytam będzie coraz większa. Ja też mam dośc dużo odmian, ale nie dąże do zdobywania tych najtrudniej dostępnych i sprowadzania odmian z zagranicy. To co jest u nas na rynku jest dla mnie wystarczające
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Mille 12:18, 01 wrz 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 433
A jakie cebulki zamawiasz? Ja nie umiem się zdecydować między "kolorowo" a "elegancko" Ide zatem szukac złotego środka w googlach...
____________________
Milena - Ogród pod starym modrzewiem
Pszczelarnia 13:09, 01 wrz 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Łukasz, czy Ty widzisz jakąś różnicę w żurawkach i żuraweczkach, jeśli chodzi o wytrzymałość na wodę, warunki niekorzystne etc. Ta żuraweczka o którą pytała Marta piękna.

Czasmi trzeba/należy coś wyciąć.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Viola 14:21, 01 wrz 2014


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 3482
waldek727 napisał(a)
Łukasz.
Kto jest w końcu tym ,,królem żurawek"?
Ty czy Igor, bo ja już się pogubiłem w tych obliczeniach.

Łukasz of course !
____________________
Viola Pomóżcie wyczarować mi ogród
Pawlus 18:32, 01 wrz 2014


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 3007
Masz na pewno lepiej wyeksponowane żurawki niż w narodowej kolekcji. Nie wiem czy tak kiepsko pokazują ją w tv, ale mnie się w ogóle ona nie podoba

Bez jałowca zdecydowanie lepiej. Był zbyt "ciężki" i przytłaczający.
____________________
Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies