Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nasz przydomowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasz przydomowy ogródek

zbigniew_gazda 08:10, 29 sty 2012


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11152
Irenko , Sebku , Marzenko - okryłem RH agrowlókniną i przywaliłem śniegiem . Obserwuję że co dobę temperatura się obniża o 3 stopnie (dzisiaj było - 22 . Jak tak dalej pójdzie to za kilka dni będzie minus
35 w nocy !!! Po mrozach odkryję je aby się nie zadusiły.Dobrze że jest śnieg.
Monteverde - jak trzeba było to niektóre gałązki ketmii skracałem i o połowę ( o pół metra np.)
Tnij nad oczkiem w marcu ( ketmia wypuszcza bardzo późno - pod koniec kwietnia ). Będzie dobrze.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Wieloszka 09:26, 29 sty 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
U nas śniegu zero, a w nocy było tylko -6. Taka zima to może być... U Was duuuużo zimniej. Ale za to jakie masz góry sniegu - moi chłopcy by oszaleli z radości, jakby zobaczyli coś takiego za oknem
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Milka 10:27, 29 sty 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
zbigniew_gazda napisał(a)
Irenko , Sebku , Marzenko - okryłem RH agrowlókniną i przywaliłem śniegiem . Obserwuję że co dobę temperatura się obniża o 3 stopnie (dzisiaj było - 22 . Jak tak dalej pójdzie to za kilka dni będzie minus
35 w nocy !!! Po mrozach odkryję je aby się nie zadusiły.Dobrze że jest śnieg.
Monteverde - jak trzeba było to niektóre gałązki ketmii skracałem i o połowę ( o pół metra np.)
Tnij nad oczkiem w marcu ( ketmia wypuszcza bardzo późno - pod koniec kwietnia ). Będzie dobrze.

dla mnie bardzo cenna informacja; w ubiegłym roku zryzykowałam , a teraz wiem, że ciąć
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
maria_kalino... 11:37, 29 sty 2012


Dołączył: 24 lis 2010
Posty: 808
Zbyszku, wczoraj wysłuchałam prognozy na przyszły tydzień i wierzyć mi się nie chce, że mamy mieć - 30 C. To samo dzisiaj potwierdziło radio Rzeszów..Biedny ten mój duży rh, bo nie można go całego okryć, a gałęzie wistery leżą na dachu. Oj, to się porobiło.Trzymajcie się cieplutko, najlepiej pod pierzyna.
____________________
Maria - Moje krzewy
zbigniew_gazda 12:56, 29 sty 2012


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11152
maria_kalinowska napisał(a)
Zbyszku, wczoraj wysłuchałam prognozy na przyszły tydzień i wierzyć mi się nie chce, że mamy mieć - 30 C. To samo dzisiaj potwierdziło radio Rzeszów..Biedny ten mój duży rh, bo nie można go całego okryć, a gałęzie wistery leżą na dachu. Oj, to się porobiło.Trzymajcie się cieplutko, najlepiej pod pierzyna.


No właśnie jak są duże krzewy Rh to trudno jest okryć. Marysiu ja bym dał na niego jakąś płachtę i nasypał śniegu. Masz go pełno dookoła. A pogodę dla naszego regionu sprawdzaj tu :

http://www.yr.no/place/Poland/Subcarpathia/Krosno~767470/

Po lewej stronie masz przycisk "Long term" - dla długoterminowej.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Gardenarium 13:08, 29 sty 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie panikujmy, jeśli coś ma zmarznąć to i tak zmarznie. Okrycie włókniną niewiele da, najlepiej jak radzi Zbyszek nasypać na bryłę korzeniową śniegu i koniec, najwyżej osłonę od mroźnego wiatru "zmajstrować". Co ma być to będzie. Rh sam się broni zwijając listki w rurkę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
zbigniew_gazda 13:39, 29 sty 2012


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11152
Gardenarium napisał(a)
Nie panikujmy, jeśli coś ma zmarznąć to i tak zmarznie. Okrycie włókniną niewiele da, najlepiej jak radzi Zbyszek nasypać na bryłę korzeniową śniegu i koniec, najwyżej osłonę od mroźnego wiatru "zmajstrować". Co ma być to będzie. Rh sam się broni zwijając listki w rurkę.


Danusiu - tak sobie właśnie pomyślałem . W Iwoniczu-Zdroju rośnie od wielu lat Rh (pod Krakowiakiem ) i pewnie przeżył już nie takie mrozy a zawsze pięknie kwitnie.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
maria_kalino... 21:44, 29 sty 2012


Dołączył: 24 lis 2010
Posty: 808
Zbyszku, zawsze zwracałam uwagę na ten rh przy " Krakowiaku ", ale on ma warunki idealne, rosnie na skarpie, za nim budynek " Krakowiaka" no i ściana lasu. Tam nigdy nie dochodzi wiatr.
____________________
Maria - Moje krzewy
bogumila 15:07, 30 sty 2012


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
Elfik 16:21, 30 sty 2012


Dołączył: 06 lis 2011
Posty: 2057
zbigniew_gazda napisał(a)
No właśnie jak są duże krzewy Rh to trudno jest okryć. Marysiu ja bym dał na niego jakąś płachtę i nasypał śniegu. .
... a mówi się, że ogrodnik w zimie odpoczywa od ogrodu... A tu proszę: harówa!
____________________
Ela - Puste pole z wysepką kwiatową
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies