Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nasz przydomowy ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasz przydomowy ogródek

justi 17:20, 30 sty 2012


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Ja okryłam sobie magnolię, bo po zimie bardzo marnie kwitła na wiosnę. Tak sobie podczytuję i myślę teraz nad rh, może tez okryć, ale zawsze jakoś dawały radę, czasami parę pąków było przemrożonych.
U mnie śniegu malutko, tak po wierzchu przyprószone tylko.
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
zbigniew_gazda 19:04, 30 sty 2012


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11150
Elu - Danusia już dawno nam dała 12 przykazań , co mamy robić w ogrodzie w każdym miesiącu hahaha.

Justynko miałem materiał do przykrycia czyli śnieg , to przykryłem. Ale po tej zimie będziemy mieć doświadczenia . Piszą że niektóre Rh wytrzymują temperaturę do minus 22 , inne do minus 25 . Na pewno
na wiosnę wszyscy podyskutujemy jak u kogo wyszło , czy były straty i przy jakim mrozie. Gdyby był mrozik do minus 15 , to tylko parawanik z boku przed zimnym wiatrem .
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Elfik 19:21, 30 sty 2012


Dołączył: 06 lis 2011
Posty: 2057
Ano właśnie, Zbysiu, ten wiatr gorszy od mrozu! A u mnie akurat wyje! A jest tylko -10.
____________________
Ela - Puste pole z wysepką kwiatową
jotka 19:25, 30 sty 2012


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
No tak, przy wietrze temperatura odczuwalna znacznie gorsza od tej na termometrze. W przydomowych ogródkach i tak troche lepiej, bo zaciszniej niż na działkach takich jak moja, gdzie sraszliwe wywijewo....
Ale przetrzymamy i nasze roślinki też
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
Elfik 19:29, 30 sty 2012


Dołączył: 06 lis 2011
Posty: 2057
jotka napisał(a)
W przydomowych ogródkach i tak troche lepiej, bo zaciszniej niż na działkach takich jak moja, gdzie sraszliwe wywijewo....
..... mój "przydomowy ogródek" jest ze wszystkich stron otoczony polami................. Jak wieje, to na przestrzał!
____________________
Ela - Puste pole z wysepką kwiatową
Bogdzia 19:33, 30 sty 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Szczęście mają ci którym dużo śniegu nasypało.Wiatr i mróz to najgorsze połączenie dla roslin. Pozdrawiam.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
zbigniew_gazda 19:59, 30 sty 2012


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11150
Bogdzia trzymamy wszyscy kciuki aby nic się nie stało Twoim Rh . A z wiatrem to święta racja. Miałem pięknego złotokapa i niestety wiatr i mróz go zniszczył.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Richie 20:09, 30 sty 2012


Dołączył: 27 lut 2011
Posty: 3351
Masz rację Zbyszku, wiosna wszystko zweryfikuje,narazie mróz duży -15 u mnie ale ma być jeszcze większy,też jestem zaniepokojony.
____________________
Richie - Mój ogród w Tarnowie - Moja wizytówka - Ogród w Tarnowie
babopielka 20:12, 30 sty 2012


Dołączył: 19 lip 2011
Posty: 268
Witaj Zbyszek

Zwiedzam powolutku Wasze włości (238 stron !) nie dam rady od razu całości zobaczyć .
Ketmia mnie zwaliła z nóg, nie widziałam takich okazów.W Częstochowie mają piękne ,ale nie są takie wielkie ja Twoja .I piwonia drzewiasta -śliczna .Ja mam kilka młodych i jeszcze żadna nie zaszczyciła mnie kwiatami .Cierpliwa jestem poczekam
Ścieżki i paprocie też robią wrażenie, a resztą zostawiam na póżniej .
____________________
Pozdrawiam Bożena Ogród w parkowym stylu
maria_kalino... 11:21, 01 lut 2012


Dołączył: 24 lis 2010
Posty: 808
Zbyszku, litości. Takie mrozy, a Ty siedzisz z gołymi stopami. Ciarki przechodzą mnie po plecach. Przesyłam Ci parę walonek w trosce o Twoje zdrowie.

____________________
Maria - Moje krzewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies