Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna

kachat 13:41, 12 mar 2016


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Ania, hej Mnie się też bardzo połączenie żółtego z fioletem podoba, u siebie mam fioletowe szałwie z przywrotnikiem A jaki to żółty różanecznik..?? Jeszcze się z takim nie spotkałam
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
kachat 13:42, 12 mar 2016


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Roma, dzięki za odwiedzinki Szczerze mówiąc, to nie widziałam nigdzie fioletowych azalii. Tylko te małe, zimozielone, ale one u mnie padną. Możesz polecić jakąś odmianę tych dużych o fioletowych kwiatkach?
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
kachat 13:42, 12 mar 2016


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
A co myślicie o dzwonku brzoskwiniolistnym? Jest biały i fioletowy właśnie. Podobno dobrze sobie radzi w cieniu. Podoba mi się bardzo, nawet w zeszłym roku siałam go do doniczek, ale ani jedno nasionko nie wykiełkowało Czy on nie kwitnie w podobnym czasie jak rododendrony?
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
Agatek 22:07, 12 mar 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 3471
kachat napisał(a)
Ania, hej Mnie się też bardzo połączenie żółtego z fioletem podoba, u siebie mam fioletowe szałwie z przywrotnikiem A jaki to żółty różanecznik..?? Jeszcze się z takim nie spotkałam

To takie konkretne kolorki i ładnie wyglądają
a dzwoneczek śliczny zaraz poczytam o nim
aaa muszę sprawdzić bo ja też jakieś takie dzwonkowe nasionka miałam
____________________
Agata - Mazury moja miłość - początki wymarzonego ogrodu
Skula 17:25, 26 mar 2016


Dołączył: 01 mar 2013
Posty: 3478
____________________
Skula Pomysł na ogród
Agatek 07:30, 18 kwi 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 3471
Otworzyłaś już sezon?
Napisz co u Ciebie w ogrodzie słychać
____________________
Agata - Mazury moja miłość - początki wymarzonego ogrodu
Agatek 13:34, 06 cze 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 3471
Puk puk, jesteś?
co tak uciekłaś?
____________________
Agata - Mazury moja miłość - początki wymarzonego ogrodu
kachat 10:51, 23 lip 2016


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Na jesieni posadziłam derenie - dużo dereni. Kilka w miejscu, gdzie 3 lata temu rosła sobie jedna sadzoneczka kryptotenii japońskiej (przyjechała bonusowo schowana pod liściem innej roślinki). Kryptotenia była jedno lato, pięknie kwitła, a potem znikła, zima ją wykończyła. I nagle teraz, po trzech latach, pod dereniami posadzonymi w miejscu gdzie kiedyś rosła wyrosło mi stado kryptotenii Czyżby nasionka hibernowały 3 lata by teraz nagle wystrzelić, kiedy skopałam je z żyzną ziemią nawiezioną pod krzewy..?? Przyroda mnie zadziwia
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
Agatek 12:08, 23 lip 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 3471
Noo, tyle Cię nie było
zdjęcia chyba jakieś nam się należą
co tam porabiałaś w ogrodzie jeszcze
____________________
Agata - Mazury moja miłość - początki wymarzonego ogrodu
Katkak 12:30, 23 lip 2016


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
kachat napisał(a)
Na jesieni posadziłam derenie - dużo dereni. Kilka w miejscu, gdzie 3 lata temu rosła sobie jedna sadzoneczka kryptotenii japońskiej (przyjechała bonusowo schowana pod liściem innej roślinki). Kryptotenia była jedno lato, pięknie kwitła, a potem znikła, zima ją wykończyła. I nagle teraz, po trzech latach, pod dereniami posadzonymi w miejscu gdzie kiedyś rosła wyrosło mi stado kryptotenii Czyżby nasionka hibernowały 3 lata by teraz nagle wystrzelić, kiedy skopałam je z żyzną ziemią nawiezioną pod krzewy..?? Przyroda mnie zadziwia

Ale fajna niespodzianka z tymi roślinami. Pokaz je proszę. Nie znam ich, a nazwa krypto coś tam bardziej mi się z supermanem kojarzy niż z rośliną . Pozdrawiam.
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies