Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna

Agatek 07:30, 15 lut 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 3471
Kasia miały być zdjęcia!!! i gdzie są ???
____________________
Agata - Mazury moja miłość - początki wymarzonego ogrodu
kachat 12:51, 15 lut 2016


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Agatek, no nie ma, nie ma no! : ((( Nie mam nic ciekawego, przejrzałam wszystko, i nie ma nic! Ino igły suche tylko...
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
kachat 12:54, 15 lut 2016


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Netka napisał(a)
Witaj Kasiu, kiedyś zastanawiałaś się nad posadzeniem dereni Ivory Halo w jakimś cinistym i ponurym miejsu. Możesz mi napisać, czy posadziłaś je tam, a jeśli tak, to jak sobie tam radzą ?
Cześć Netka! Posadziłam derenie w dość mocno zacienionym miejscu pod sosnami, i radzą sobie bardzo dobrze. No, jak na moje warunki Liście mają wybarwione normalnie, młode gałązki też są czerwone jak powinny, rosną w miarę żwawo, więc wszystko ok, sadź spokojnie
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
Agatek 08:53, 16 lut 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 3471
kachat napisał(a)
Agatek, no nie ma, nie ma no! : ((( Nie mam nic ciekawego, przejrzałam wszystko, i nie ma nic! Ino igły suche tylko...

Kochana no taki los ogrodu w lesie
dawaj zdjęcia śniegu na drzewach, pięknych igiełek, przebijającego się słonka, czerwone gałązki derenia ...
____________________
Agata - Mazury moja miłość - początki wymarzonego ogrodu
kachat 19:44, 25 lut 2016


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Miałam gdzieś jedno zdjęcie, na którym widać trochę słońca, na pozostałych nielicznych jest szaro, brzydko i ponuro. Zdołować się można, robisz ogród, robisz już lat kilka, a tu się okazuje, że jesienią i zimą nawet patrzeć nie ma na co, nawet się aparatu wyciagać nie chce Muszę więcej zimozielonych posadzić - chyba w cisy pójdę, bo co innego się nada do cienia..?
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
kachat 19:52, 25 lut 2016


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Słuchajcie kochani, mam problem - posadziłam rok temu 2 sztuki azalii Sariny. Ona ma taki intensywny kolor łososiowy. Myślałam, że będzie bardziej różowa i... do niczego mi kurka wodna nie pasuje no! Do niczego!

Wszystko mam w odcieniach chłodnego różu, fioletu, gdzieniegdzie kolor niebieski i żółty. I jak widzę tego łososia pośród fioletów to mi zęby zgrzytać od razu zaczynają, patrzeć się na to nie da. Sarina rośnie ładnych kilkanaście metrów od pozostałych rododendronów, wokół niej nic nie ma. Ale jak się idzie ścieżką, to po lewej ta Sarina cholerna, a na wprost widać różaneczniki Królewskie Kazimierz Odnowiciel i Królowa Jadwiga w tych zimnych kolorach różu i fioletu.

Jakieś rady, co z tym zrobić..? Dosadzić Sariny gdzieś, np. po drugiej stronie ścieżki, dodać coś pomiędzy nią a różanecznikami w kolorze pośrednim..? Jestem w kropce, kompletnie nie wiem, co z tym zrobić. Nie mam gdzie ją przesadzić, reszta działki też w różach i fioletach.

Jak nic nie wymyślę do wiosny, to będę musiała ją wykopać i czymś zastąpić, a ona tak ładnie rośnie, najlepiej ze wszystkich moich azalii
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
roma2 21:17, 25 lut 2016


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Nie znam się ale coś takiego znalazłam

http://malinowe-ogrody.blogspot.com/2013/06/sniadanie-na-trawie-frittata-z-mietowa.html

i gdzieś tam jest sarina w czosnkach filoletowych. Ładnie
____________________
Komendówka
kachat 22:52, 25 lut 2016


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Roma, całkiem ładnie! Jakbym dosadziła coś fioletowego do Sariny, to by cała rabatka się już tak nie gryzła z rabatą z fioletowo-różowymi rodkami (teraz gryzie się okrutnie).

Tylko co to by mogło być? Aby kwitło w tym samym terminie co azalie i dobrze rosło w cieniu pod sosnami??
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
anabuko1 13:52, 08 mar 2016


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
roma2 napisał(a)
Nie znam się ale coś takiego znalazłam

http://malinowe-ogrody.blogspot.com/2013/06/sniadanie-na-trawie-frittata-z-mietowa.html

i gdzieś tam jest sarina w czosnkach filoletowych. Ładnie

O podobają mi sie takie kontrasty.
Ja też dwa rodki żółty i fioletowy posadziłam obok siebie,
Na więcej nie mam miejsca
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
roma2 17:12, 08 mar 2016


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
I co tam? Za zielona jestem, aby Ci pomóc. Te czosnki wyglądają super, ale one raczej w słoneczku. Niestety nie wiem . A nie możesz tam bliziutko dosadzić jakąś fioletową azalię, różniącą się wzrostem, czy pokrojem? Bu, nic innego nie wymyślę.
____________________
Komendówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies