Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Chwasty w trawniku

Pokaż wątki Pokaż posty

Chwasty w trawniku

Gardenarium 19:08, 01 wrz 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wygląda na dziewannę, roślina dwuletnia, w tym roku ma rozetę, a zakwitnie w następnym. Jeśli nie zetniesz - rozsieje się.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Laki88 08:29, 02 wrz 2019

Dołączył: 07 sie 2019
Posty: 3
Trawnik jest regularnie koszony/ Pytanie czy samo ścięcie bez pielenia załatwi sprawę? Czy taka ścięta roślinka nie będzie "odbijać"?
Depe 09:34, 04 wrz 2019

Dołączył: 04 wrz 2019
Posty: 1
Witam wszystkich Pierwszy raz piszę choć od kilku miesięcy Was podczytuję i dużo się dowiedziałam, bo początkująca jestem. Przeczytałam całe 144 strony tego wątku i niestety nadal nie wiem co rośnie na moim trawniku. Chciałam uniknąć oprysku i od wiosny usuwałam ręcznie - jednak coraz bardziej połaciowo się rozrasta. Niestety wczoraj skosiłam i nie zrobiłam zdjęcia „przed”, ale może ktoś rozpozna? Będę bardzo wdzięczna. To nieduża roślinka, jednak wypiera powoli trawę i zaczyna się rozrastać w kępki. Trochę podobna do rdestów ale liski jakby inne.
janumich 21:36, 14 wrz 2019

Dołączył: 13 lip 2017
Posty: 22
AnnaSm napisał(a)
Witam

Ten chwast rozprzestrzenia sie w mim trawniku, nie jest to chwastnica ani perz bo te też mam je w swym trawniku i zwalczam krotkim ścinanien i wyrywaniem, ale tego co na zdjęciach raczej w starndardowy sposób się chyba nie pozbędę.


Mam to samo w trawniku, ogrodnik powiedział że w tym roku jest wysyp tego ,nie ma na to innego sposobu niż wyrywanie.
waldek727 23:50, 14 wrz 2019


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Depe napisał(a)
Witam wszystkich Pierwszy raz piszę choć od kilku miesięcy Was podczytuję i dużo się dowiedziałam, bo początkująca jestem. Przeczytałam całe 144 strony tego wątku i niestety nadal nie wiem co rośnie na moim trawniku.

Ile lat ma Twój trawnik?
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
schwanz24 15:02, 15 wrz 2019

Dołączył: 28 cze 2016
Posty: 35
Laki88 napisał(a)
Drodzy,

Walki z chwastami ciąg dalszy. Z żonką wyplewiliśmy cały trawnik co nie było łatwe, ale teraz zaczął pojawiać się zupełnie inny chwast jak na zdjęciu. Co to jest? Czy to jest chwast jednoroczny? Szczerze już nie mamy mocy na pielenie i mamy nadzieje że zima go załatwi.

Pozdrawiam,
Łukasz




Macie zaniedbany trawnik, tego typu chwasty to znak, że trzeba działać. Pielenie tu nie za dużo pomoże.
schwanz24 15:05, 15 wrz 2019

Dołączył: 28 cze 2016
Posty: 35
Depe napisał(a)
Witam wszystkich Pierwszy raz piszę choć od kilku miesięcy Was podczytuję i dużo się dowiedziałam, bo początkująca jestem. Przeczytałam całe 144 strony tego wątku i niestety nadal nie wiem co rośnie na moim trawniku. Chciałam uniknąć oprysku i od wiosny usuwałam ręcznie - jednak coraz bardziej połaciowo się rozrasta. Niestety wczoraj skosiłam i nie zrobiłam zdjęcia „przed”, ale może ktoś rozpozna? Będę bardzo wdzięczna. To nieduża roślinka, jednak wypiera powoli trawę i zaczyna się rozrastać w kępki. Trochę podobna do rdestów ale liski jakby inne.


Ręcznie tego nie usuniesz, polecam oprysk na dwuliścienne.

BasiaBasia 10:04, 21 lis 2019

Dołączył: 09 lis 2019
Posty: 6
Dzień dobry, wyrywam kępy trawy z chwastami. Uzbierała mi się duża góra ziemi z chwastami, czy mam to wszystko wyrzucić, czy mogę to na przykład wyłożyć pod siatką i podwyższyć w ten sposób teren? Boję się, że to wszystko mi wykiełkuje? Bardzo dziękuję za jakąś poradę. Basia
Gardenarium 06:46, 22 lis 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wszystko zależy od tego, jakie to są chwasty, czy jednoroczne czy wieloletnie z długimi korzeniami?

Jeśli jednoroczne- zgniją. A jeśli wieloletnie - wyjdą spod ziemi.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
BasiaBasia 15:15, 27 lis 2019

Dołączył: 09 lis 2019
Posty: 6
Bardzo dziękuję. Wydaje mi się, że w moim trawniku jest więcej innych roślin aniżeli trawy, która pięć lat temu została tam zasiana. Generalnie mam bardzo dużo ziemi wykopanej z chwastami. Najwięcej jest tam takich z bardzo długimi korzeniami. Zamówiłam kontener i po prostu wywiozę razem z liśćmi. Trochę jestem podłamana, bo im bardziej przyglądam się temu trawnikowi, tym bardziej zdaję sobie sprawę, że należałoby go usunąć i założyć nowy. Wymyśliłam, że postawię drugi domek/ altanę w miejscu, gdzie chciałam rzucić ziemię z chwastami. Spróbuję w ten sposób ograniczyć powierzchnię trawnika.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies