Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Chwasty w trawniku

Pokaż wątki Pokaż posty

Chwasty w trawniku

Neo 09:35, 30 kwi 2020

Dołączył: 30 kwi 2020
Posty: 1


Proszę o pomoc w rozpoznaniu co to jest?
Chwastnica, kostrzewa czerwona?

balbin 22:32, 30 kwi 2020

Dołączył: 21 kwi 2019
Posty: 11
Ponawiam pytanie, mam również tego chwasta u siebie. Rozrasta się szybko przez rozłogi. Walczę z nim już drugi rok, Starane, Puma, Chwastox. Co według Was może to być, ostatnie sugestie znajomych to: trzcina pospolita albo perz właściwy. Charakterystyczne dla tej rośliny jest różowy kołnierzyk wokół łodygi. Co ciekawe nie ma kępy korzeni tylko pędy.

Może Wy pomożecie.

Neo napisał(a)


Proszę o pomoc w rozpoznaniu co to jest?
Chwastnica, kostrzewa czerwona?

klimek83 09:31, 01 maj 2020

Dołączył: 01 maj 2020
Posty: 1
Dzień dobry Wszystkim.

W ubiegłym roku jesienią wyrównywałem działkę przywiezioną ziemią. Następnie zasiałem trawę uniwersalną. W mniejszym bądź większym stopniu zeszła.
W tym roku dosiałem ponownie jednak w ostatnim tygodniu zauważyłem mnóstwo szybciej od trawy rosnących chwastów.




Jestem pewien, że na jesień tego nie było widać. Sądzę, że musiały znajdować się nasiona w przywiezionej ziemi. Próbuję to wyrywać ale jest to walka z wiatrakami bo tego zaczyna pojawiać się tysiące młodych okazów.
Ma to dość długi korzeń prosty i listki delikatnie kłujące.

Czy jest to starzec zwyczajny? Czy coś innego? Proszę o identyfikację i podanie sposobu walki z tym dziadostwem. Czy są jakieś herbicydy, które nie zniszczą trawy a zniszczą tego chwasta?

Z góry dziękuję za odpowiedź i cenne wskazówki
Michał
janumich 15:25, 01 maj 2020

Dołączył: 13 lip 2017
Posty: 22
balbin napisał(a)
Ponawiam pytanie, mam również tego chwasta u siebie. Rozrasta się szybko przez rozłogi. Walczę z nim już drugi rok, Starane, Puma, Chwastox. Co według Was może to być, ostatnie sugestie znajomych to: trzcina pospolita albo perz właściwy. Charakterystyczne dla tej rośliny jest różowy kołnierzyk wokół łodygi. Co ciekawe nie ma kępy korzeni tylko pędy.

Może Wy pomożecie.



Neo, balbin, damian88

To jest kupkowka pospolita zwana inaczej rajgrasem niemieckim, mam to i walczę od roku. Zostaje tylko wyrywac ponieważ szybko się rozrasta. Znajomy ogrodnik twierdzi że od zeszłego roku jest wysyp tej kupkowki.
Ja wyrywam i dosiewam nowej trawy
balbin 22:29, 01 maj 2020

Dołączył: 21 kwi 2019
Posty: 11
janumich napisał(a)


Neo, balbin, damian88

To jest kupkowka pospolita zwana inaczej rajgrasem niemieckim, mam to i walczę od roku. Zostaje tylko wyrywac ponieważ szybko się rozrasta. Znajomy ogrodnik twierdzi że od zeszłego roku jest wysyp tej kupkowki.
Ja wyrywam i dosiewam nowej trawy


Dziękuję za pomoc w identyfikacji, proszę dopisz jak walczysz z tym od roku, jakie są efekty?
Udaje Ci się zmniejszyć ilości tej trawy w trawie?
Rozsiewa się przez nasiona, czy może inaczej?
Macie jakiś sposób, czym ją wyrywać?
janumich 16:58, 02 maj 2020

Dołączył: 13 lip 2017
Posty: 22
Najpierw dobrze zmocze trawnik, następnie wyrywam kupkowke, dosiewam nową trawę. Jednak zanim wzrośnie nowa trawa szybciej wyrasta ta niechciana kupkowka. Mam wrażenie że walczę z wiatrakami i będę musiał się przyzwyczaić lub położyć od nowa trawnik. Może pani Danusia ma jakiś magiczny sposób?
wacion 14:03, 03 maj 2020

Dołączył: 16 maj 2018
Posty: 53
To młoda chwastnica?
janumich 14:15, 03 maj 2020

Dołączył: 13 lip 2017
Posty: 22
wacion napisał(a)
To młoda chwastnica?

Wyrwij i pokaż
KukuNaMuniu 16:16, 03 maj 2020

Dołączył: 19 kwi 2020
Posty: 4
Witam serdecznie, czy ktoś mi pomoże rozpoznać, co to za chwast? Mam posianą roczną trawę (dosiewałam w tym roku już dwa razy), niestety pełno tego w trawie. Z góry dziękuję za pomoc.
balbin 18:37, 03 maj 2020

Dołączył: 21 kwi 2019
Posty: 11
KukuNaMuniu napisał(a)
Witam serdecznie, czy ktoś mi pomoże rozpoznać, co to za chwast? Mam posianą roczną trawę (dosiewałam w tym roku już dwa razy), niestety pełno tego w trawie. Z góry dziękuję za pomoc.


Wygląda jak opisywana przez nas kilka postów wyżej - kupkówka pospolita.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies