Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Chwasty w trawniku

Pokaż wątki Pokaż posty

Chwasty w trawniku

Filipdz 11:52, 02 kwi 2020

Dołączył: 02 kwi 2020
Posty: 1
Dzień dobry,

Trzy lata temu przywiozłem do ogrodu warstwę nowej ziemi i wysiałem ponownie trawę. Od dwóch lat na połowie trawnika mam inwazję dzikiej trawy. Wydaje mi się że jest to chwastnica jednostronna. Rok temu ogród potraktowałem opryskiem Puma Uniwersal 069ew lecz niestety to nie pomogło. Częste koszenie, podlewanie i nawożenie niewiele pomaga. Dzika trawa coraz bardziej wypiera właściwy trawnik. Po zimie idealnie widać gdzie jest ten chwast gdyż jest dużo wyższy od trawnika.

Czy jest to napewno chwastnica jednostronna ( wcześniejsze posty na to wskazują )?
Czy jest na to inny oprysk? może:Targa Leopard 05 ec?

Zastanawiam się czy nie pozbyć się tego chwasta mechanicznie ( wycinanie kęp ) lecz niewiele zostanie z trawnika ( korzenie są głębokie i miejscami gęste )


Jestem obecnie przed renowacją trawnika po zimie lecz najpierw muszę się pozbyć tego chwastu.


A może jest to trawa kostrzewa trzcinowa?

PiterSas 10:38, 07 kwi 2020

Dołączył: 02 lut 2019
Posty: 327
Filipdz napisał(a)
Dzień dobry,

Trzy lata temu przywiozłem do ogrodu warstwę nowej ziemi i wysiałem ponownie trawę. Od dwóch lat na połowie trawnika mam inwazję dzikiej trawy. Wydaje mi się że jest to chwastnica jednostronna. Rok temu ogród potraktowałem opryskiem Puma Uniwersal 069ew lecz niestety to nie pomogło. Częste koszenie, podlewanie i nawożenie niewiele pomaga. Dzika trawa coraz bardziej wypiera właściwy trawnik. Po zimie idealnie widać gdzie jest ten chwast gdyż jest dużo wyższy od trawnika.

Czy jest to napewno chwastnica jednostronna ( wcześniejsze posty na to wskazują )?
Czy jest na to inny oprysk? może:Targa Leopard 05 ec?

Zastanawiam się czy nie pozbyć się tego chwasta mechanicznie ( wycinanie kęp ) lecz niewiele zostanie z trawnika ( korzenie są głębokie i miejscami gęste )


Jestem obecnie przed renowacją trawnika po zimie lecz najpierw muszę się pozbyć tego chwastu.


A może jest to trawa kostrzewa trzcinowa?


A spróbuj mazakowania (tak się nazywa "malowanie pędzelkiem" rośliny Roundupem, powinno wypalić tylko tą roślinę
janumich 20:48, 08 kwi 2020

Dołączył: 13 lip 2017
Posty: 22
To jest kupkowka pospolita zwana inaczej rajgrasem niemieckim, mam to i walczę od roku. Zostaje tylko wyrywac ponieważ szybko się rozrasta
rakraczej00 10:23, 10 kwi 2020

Dołączył: 10 kwi 2020
Posty: 2
Dzień dobry wszystkim!
Piszę do Was o poradę. Kupiliśmy dom z ogródkiem, zachwaszczonym na maxa. Niestety ogrodnik ze mnie żaden, zrobiłem oprysk Brosem na chwasty dwuliścienne (został w domu po poprzednim właścicielu), niestety widzę że złapał same duże mniszki lekarskie (zaczyna wykręcać liście i lekko pociemniały). Wszystkie inne chwasty mają się niestety dobrze.
Dołączam Wam kilka zdjęć tego "trawnika", myślicie że jest szansa tu jeszcze na jakiś ratunek czy może pozostaje przekopać i zasadzić trawę na nowo? Doradźcie mi proszę, co powinienem zrobić?
Z góry dziękuję za pomoc
rakraczej00 10:27, 10 kwi 2020

Dołączył: 10 kwi 2020
Posty: 2
dołączam zdjęcia raz jeszcze:

Ilis 15:56, 13 kwi 2020


Dołączył: 30 sie 2018
Posty: 6
Podpowiedźcie mi co to za trawa? Mam dużo tego na swoim rocznym trawniku. Co z tym zrobić.
____________________
BRZóZKA
TST 07:46, 18 kwi 2020

Dołączył: 18 kwi 2020
Posty: 3
Proszę polecić jaki preparat bedzie najlepszy na tasznik ?
kd501 14:02, 18 kwi 2020

Dołączył: 22 sie 2016
Posty: 4


Widzę że nie jestem sam z tym problemem - czy ktoś może pomóc zidentyfikować przeciwnika i doradzić, jak się z nim rozprawić skutecznie ?

Chodzi o rośliny rosnące bardzo blisko ziemi, co sprawia że w tym miejscu nie ma jak wzbić się trawa. Trawnik jest 3 letni, gleba dość kwaśna ( występuje również mech )

EDIT
czy dobrze mi się wydaje, że na pierwszych dwóch zdjęciach jest tasznik pospolity?
Nadal nie wiem co jest na ostatnim zdjęciu...

damjan88 19:17, 21 kwi 2020

Dołączył: 04 cze 2019
Posty: 3
Witam,
Po kilku próbach wysiania trawnika zdecydowałem sie na trawe z rolki. Trawnik byl zakładany w październiku 2019 roku. Trawnik przyjechał bez jednego chwasta. Teraz na wiosnę zauważyłem, że w trawie w tysiącach pojawiła się taka dzika trawa.
Czy jest ktoś w staniu rozpoznać co to za trawa i jak sie tego pozbyć? Teren jest zbyt duży żeby to wyrwać a miejscami trawa jest zbyt gęsta żeby się do tego dostać. Proszę o informację co to za chwast i czy ktoś stosował jakis oprysk który pomoże się tego pozbyć.

Ręce mi już opadają, teren byl przygotowany i opryskiwany 3 razy zanim została położona trawa..

Z góry dziękuję,

Pozdrawiam,
Damian
Gardenarium 07:19, 22 kwi 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
kd501 napisał(a)


Widzę że nie jestem sam z tym problemem - czy ktoś może pomóc zidentyfikować przeciwnika i doradzić, jak się z nim rozprawić skutecznie ?

Chodzi o rośliny rosnące bardzo blisko ziemi, co sprawia że w tym miejscu nie ma jak wzbić się trawa. Trawnik jest 3 letni, gleba dość kwaśna ( występuje również mech )

EDIT
czy dobrze mi się wydaje, że na pierwszych dwóch zdjęciach jest tasznik pospolity?
Nadal nie wiem co jest na ostatnim zdjęciu...



Kup jakikolwiek preparat na chwasty dwuliścienne - np. Starane, chwastox.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies