Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Chwasty w trawniku

Pokaż wątki Pokaż posty

Chwasty w trawniku

Gardenarium 12:28, 02 gru 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Chwasty wieloletnie należy usuwać razem z korzeniami, przekopywać widłami szerokozębnymi a nie szpadlem, bo korzenie się utną i zostaną w glebie a potem chwasty odrosną.

Moim zdaniem trzeba wiosną opryskać Mniszkiem lub Starane, zniszczą się chwasty dwuliścienne i wtedy zobaczyć co zostało w trawniku. Pokaż nam zdjęcia, ile jest chwastów jednoliściennych a ile dwuliściennych?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
jacopp 11:21, 09 sty 2020

Dołączył: 30 sie 2019
Posty: 2


Witam

W trawniku posianym w okresie jesieni 2019 pojawiły się takie chwasty jak na zdjęciu.
Proszę o poradę w jaki sposób je zwalczać na wiosnę oraz identyfikację co to za roślina.

Pozdrawiam
Jacek
jason 10:41, 13 sty 2020

Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 130
jacopp, gwiazdnica pospolita, łatwo się wyrywa.
Gardenarium 15:50, 14 sty 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Urywa się rozeta a korzonki zostają, bo jest to połączone tylko jedną łodyżką, cieniutką. Trzeba uważnie wyrywać, aby nie urwać, bo z korzenia odrośnie.

Chwast dwuliścienny, jeśli akceptujesz zwalczanie chemiczne, to Starane lub Mniszek.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
jacopp 22:46, 15 sty 2020

Dołączył: 30 sie 2019
Posty: 2
Gardenarium napisał(a)
Urywa się rozeta a korzonki zostają, bo jest to połączone tylko jedną łodyżką, cieniutką. Trzeba uważnie wyrywać, aby nie urwać, bo z korzenia odrośnie.

Chwast dwuliścienny, jeśli akceptujesz zwalczanie chemiczne, to Starane lub Mniszek.



A jak ma się kwestia zwalczania chemicznego w przypadku młodego trawnika ?
Widziałem gdzieś Pani odpowiedź że nie powinno się tego robić w trawniku 1-rocznym.

Tak jak pisałem trawnik posiany na jesień 2019
Gardenarium 22:08, 17 sty 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wyrywaj ręcznie na wiosnę. Albo zrób mniejsze stężenie (połowa) i na kawałeczku wypróbuj. Jak spali to nie rób na całości.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
adales 16:32, 16 lut 2020

Dołączył: 16 lut 2020
Posty: 4
Witam wszystkich

W zeszłym roku w październiku zasiałem trawę.
Trawa rośnie, ale wraz z nią coś.
Pomożecie co to za coś?

Gardenarium 13:19, 23 lut 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na pewno jest to trawa niepożądana i należy ją wyrywać.
Jeśli ma ostre źdźbła to turzyca (nie trawa), a jeśli miękkie to chwastnica.

Jakie korzenie ma pod ziemią? To wczesne wschody więc nie wiem jak by wyglądała potem, co jest utrudnieniem w rozpoznaniu. Ale na 80% chwastnica.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
adales 06:44, 04 mar 2020

Dołączył: 16 lut 2020
Posty: 4
Gardenarium napisał(a)
Na pewno jest to trawa niepożądana i należy ją wyrywać.
Jeśli ma ostre źdźbła to turzyca (nie trawa), a jeśli miękkie to chwastnica.

Jakie korzenie ma pod ziemią? To wczesne wschody więc nie wiem jak by wyglądała potem, co jest utrudnieniem w rozpoznaniu. Ale na 80% chwastnica.


Dziękuję za podpowiedź
Gardenarium 20:40, 04 mar 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Muszę powiedzieć, że wskazówek brak, więc jakie pytanie - taka niestety odpowiedź.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies