Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Chwasty w trawniku

Pokaż wątki Pokaż posty

Chwasty w trawniku

DanielES 13:34, 31 maj 2020

Dołączył: 09 maj 2020
Posty: 52
Pytanie z innej beczki. Kiedy można zacząć opryskiwać chwasty? Trawnik założyłem jakieś 2 miesiące temu. Czy nie za wcześnie? Nie chcę zniszczyć już istniejącej trawki
Sonia_PG 21:17, 02 cze 2020

Dołączył: 02 cze 2020
Posty: 1

Dzień dobry, czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć czy to jest chwastnica, perz, kupkówka pospolita czy inny chwast? Chyba, że to życica trwała z mieszanki? Z góry bardzo dziękuję. Pozdrawiam wszystkich walczących

I jeszcze pytanie z innej beczki. Co zrobić kiedy trwa nie została skoszona i zakwitła? Szybko kosić i nawozić i powtarzać często koszenie czy będzie rżysko?

Pani Danusiu jest szansa na fachową poradę?

Gardenarium 22:49, 02 cze 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
DanielES napisał(a)
Pytanie z innej beczki. Kiedy można zacząć opryskiwać chwasty? Trawnik założyłem jakieś 2 miesiące temu. Czy nie za wcześnie? Nie chcę zniszczyć już istniejącej trawki


Za rok, teraz za wcześnie, chyba że zrobisz próbę na kawałku połowa stężenia, ale nie biorę odpowiedzialności za efekt
Piel ręcznie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
SergioKunAguero 22:22, 03 cze 2020

Dołączył: 03 cze 2020
Posty: 1
Witam serdecznie

2 Maja tego roku zasiałem trawę .Przed wszystko zostało przekopane , przewalcowane , uporządkowane .
Właśnie mija miesiąc , na wysłanym zdjęciu widać ,że jest sporo chwastów , proszę powiedzieć czy oprócz regularnego podlewania i koszenia (nastąpi lada dzień) mogę coś więcej zrobić ? Chwasty rozumiem ,że nie mogę potraktować póki co żadnym środkiem , wyrywanie czy ma większy sens skoro zrobi sporo dziur ?

Pozdrawiam .
Gardenarium 22:57, 03 cze 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Koś dwa razy w tygodniu, we wtorki i soboty. Jest za długa ta trawa.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
zetor1982 14:55, 05 cze 2020

Dołączył: 05 cze 2020
Posty: 2
Witajcie,
Mój pierwszy post na forum. Proszę o identyfikację chwasta który się zapanoszył w moim rocznym trawniku z rolki.

Przeczytałem wszystkie poprzednie posty i stawiam że jest to Chwastnica.

Czy mógłby ktoś to potwierdzić ?.

Generalnie prawdopodobnie przywiało to cholerstwo od sąsiada bo u niego można powiedzieć jest pole. Kłosy zaraz za płotem wysokie na 40 cm .

Boję się że tyle kasy poszło w błoto







pozdrawiam
Gardenarium 09:53, 07 cze 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Adax napisał(a)
Gardenarium prosimy Panią o radę. Na trawniku pojawiło się dużo rosnących przypadkowo (porozrzucanych) grzybów oraz dużo koniczyny kwitnącej.
Może dlatego, że trawnik trochę gorzej zbierał się w tym roku, kosimy raz na tydzień nieco wyżej (Diana).

Czy kosić niżej i 2x w tygodniu, ew. o co może świadczyć ww. przypadłość i jak sobie z nią poradzić?


Starane lub Chwastox - koniczyny nie będzie, a grzyby są i będą, bo pada. Grzyby rozkładają kawałki drewna w glebie, to normalne że są na świecie są grzyby, są naturalną cząstką procesów jakie zachodzą w przyrodzie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
QbaH 13:32, 07 cze 2020

Dołączył: 26 mar 2020
Posty: 80
Opryskałem kawałek trawnika (2 miesięcznego) z komosą Chwastoxem trio rozrobionym zgodnie z instrukcją na opakowaniu (2l środka na 500l wody) i póki co komosa ginie a trawa dalej zielona, minęło 3 dni, za kilka dni sprawdzę jak to wygląda i dam znać.
grodnik 18:37, 07 cze 2020

Dołączył: 07 cze 2020
Posty: 1
Dzień dobry,
Proszę o pomoc w określeniu co za typ rozplenił się na moim trawniku.
Przeglądam wszystkie strony i mam mętlik w głowie.
Na początku stawiałem na chwastnice, poźniej na wiechline jednoroczna, teraz na życice. Sam już nie wiem. Generalnie mam załamke ponieważ rozrasta się to dziadostwo po całym trawniku i rośnio poziomo. Pędy ma po 20, 25cm i nawet przy niskim koszeniu nic nie daje. Po skoszeniu na 3 lub 3,5cm tam gdzie się uda to złapać trawa jak wygląda jak ściernisko twarda i zostają żdźbła wysuszone. Ostatnio w akcie desperacji zwertykulowałem kawałek trawnika, rzyciłem piasku i nawozu, ale jeszce za wcześnie na efekt. Trawnik mam nowy z rolki, kładziony na początku listopada zeszłego roku. Proszę o radę czy walczyć z tym dalej czy się poddać i zakładać od nowa. Dziękuję wszystkim dobrej woli za chęć pomocy
Bokobrody 23:55, 07 cze 2020

Dołączył: 07 cze 2020
Posty: 1
Witam. Potrzebna pomoc, jak zwalczyć komose ? 5 tygodni od wysiania, bardzo mało trawy (barenbrug whatersaver), na całym ogrodzie przeważa komosa. Kosić czy potraktowac chwastoxem i zrobić dosiewke ? 90% zieleni to komosa ratunku.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies