Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Chwasty w trawniku

Pokaż wątki Pokaż posty

Chwasty w trawniku

Andalucia 23:12, 25 lip 2021

Dołączył: 25 lip 2021
Posty: 5
Andalucia 23:12, 25 lip 2021

Dołączył: 25 lip 2021
Posty: 5
Andalucia 23:14, 25 lip 2021

Dołączył: 25 lip 2021
Posty: 5
Andalucia 23:17, 25 lip 2021

Dołączył: 25 lip 2021
Posty: 5
Gardenarium 07:38, 26 lip 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
chapter322 napisał(a)
Dzień dobry.
Bardzo proszę o poradę dot. pajęczyny na całym trawniku.
Posiadam trawnik który w maju został niestety troszkę przenawożony nawozem yaramila komplex. Przez czas nawożenia trawnika, trawa rosła jak szalona i miała piękny zielony kolor. Niestety po przestaniu działania nawozu trawa zaczęła lekko przysychać oraz pojawiła się pajęczyna na całym trawniku jak i grzybki .
Mimo iż trawa jest systematycznie podlewana automatycznie niestety są miejsca gdzie trawa przysycha, ponadto na trawniku rośnie duzo grzybków oraz pojawiają sie małe chwastnice.
Proszę o poradę czy to jest pleśń śniegowa, czym to zwalczyć, jakie opryski zastosować?

Nie, to raczej nie jest pleśń a wynik przenawożenia. Niczym nie opryskiwać. Pokazać zdjęcia jak wygląda trawnik.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 07:39, 26 lip 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Andalucia napisał(a)


Tutaj sika suczka na trawniku, wyprowadzaj suczkę na spacery celem załatwienia się.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 07:39, 26 lip 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Andalucia napisał(a)


Chwasty dwuliścienne np. babka zwalczy Chwastox
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 07:40, 26 lip 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Andalucia napisał(a)


Wydrapać pazurkami metalowymi albo grabiami, posypać ziemią, dosiać ewentualnie. Podlewać. Tutaj jest nadmiar filcu i trawa nie ma jak rosnąć.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Andalucia 07:59, 26 lip 2021

Dołączył: 25 lip 2021
Posty: 5
Tam gdzie jest ten filc była piękna zielona trawa, zaczęła wiednac i usychać po nawożeniu, to miejsce śmierdziało pleśnią.
Czy na 2 miesięcznym trawbiku mogę zastosować już oprysk chwastoxem?
stev72 12:29, 26 lip 2021

Dołączył: 26 lip 2021
Posty: 1
Witam wszystkich,
jestem w trakcie walki z moim trawnikiem i wszelkimi dzikimi trawami, których nie chcę na nim już mieć. Efekt jest taki, że połowa ogrodu zryta i wyrównana i czeka na zasianie a na drugiej walczę czyli wykopuję punktowo chwastnicę lub trawy ją przypominające.
No i pytanie mam bo mam wątpliwości co do niektórych mieszanek traw a szczególnie jeśli chodzi o KOSTRZEWĘ TRZCINOWĄ. Czy ona przypadkiem nie robi "gniazd" które stopniowo zabijają normalną trawkę? Do kiedy moja matka nie pomyliła się w opryskach i nie spryskała trawnika środkiem randapodobnym był w miare OK. Po tym jak posiałem nową trawę ( jakąś budżetową) to w miejscach najbardziej wypalonych zaczęły się robić gniazda ciemnozielonej grubej trawy i zabijać zwykłą.
Mam trochę mieszanek już kupionych i wśród nich w składzie jest właśnie kostrzewa trzcinowa a że i tak jest jej mało to mogę ją wywalić i kupić inną.
Tylko jakich unikać? Wiem że prawdopodobnie tej wymienionej i innych pastewnych czyli życicy wielokwiatowej, mieszańcowej i weserwoldzkiej zwanych chyba rajgrasami włoskim, holenderskim i olenburskim. Jakąś jeszcze pominąłem?
Trwanik będzie mało eksploatowany, ot zrobić od czasu do czasu grilla, rozbić się z leżakiem i tyle. Zwierzaków nie mamy.

I dodatkowe pytanie, czy cienka biała agrowłóknina sie sprawdza po posianiu trwawy? mam tego do obsiania jakieś 300m2
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies