Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Chwasty w trawniku

Pokaż wątki Pokaż posty

Chwasty w trawniku

marbrz 22:18, 12 lip 2015


Dołączył: 15 sie 2013
Posty: 215
Zakup sobie środek Stomp 330 ec, rozrób małą dawke i psikaj każdą kepkę na małym obszarze. 2-3 m2. Jak zobaczysz że ta trawa pada, czyli żałobie, a pozostałe nie to lejesz odpowiednią dawką całość. Potem w miejscach po tym chwaście małe dosiewki trawnik wróci do normalności.
waldek727 23:16, 12 lip 2015


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
paulinap napisał(a)
Witam, bardzo Was proszę o pomoc w zidentyfikowaniu rośliny. Mam coraz więcej trawnika który wygląda właśnie jak na zdjęciu. Czy to chwast czy jakiś rodzaj trawy?
Po wyrwaniu wygląda jak na zdjęciu poniżej. Bardzo dziękuję za pomoc.

Wiechlina łąkowa.
Ceniony gatunek trawy na łąkach kośnych i pastwiskach.
Często dodawana do mieszanek traw sportowych.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
paulinap 22:05, 13 lip 2015


Dołączył: 03 cze 2015
Posty: 10
Waldku 727, dziękuje za odpowiedź. To straszne, że sama wybrałam sobie takie paskudztwo na trawnik.
Gardenarium 10:08, 14 lip 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
kynu napisał(a)
Witam,
Tak jak w temacie trawnik założony w zeszłym roku. Poprzedni sezon praktycznie bez problemu, pozbyłem się dwuliściennych. Na wiosnę trawnik zaatakowała chwastnica, praktycznie wycięła, zagłuszyła ponad połowę trawnika. Przesuszyłem trawnik, pomogło chwastnica uschła (oczywiście trawa mocno ucierpiała) Walczę drugi miesiąc, nawożenie podlewanie - są efekty. Problem tylko z tym, że wszędzie mam zalegającą uschniętą chwastnicę plus resztki skoszonej trawy co daje dużą ilość filcu. Podejrzewam, że to jest powodem słabego, wolnego wzrostu trawy. Może macie jakiś pomysł jak mogę poprawić kondycję trawnika.
Dziękuję z podpowiedzi
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 10:08, 14 lip 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jesli chwastnica miała nasiona, to sytuacja powtórzy się niebawem, chwast wzejdzie.

Jesli nie wysiała się to dobrze.

Poprawić stan trawnika możesz robiąc wertykulację, wygrabiając filc i podlewając go i nawożąc gdy zacznie odbijać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 10:11, 14 lip 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Oxter napisał(a)
Witam,

mam problem z trawnikiem, który ma drugi sezon, praktycznie z dnia na dzień pojawiły się całe place koniczyny nie bardzo wiem co z tym fantem zrobić, ledwo co zwalczyłem grzyby kapeluszowe to pojawiły się łany koniczyny. Trawnik około 350 - 400 m2.
Kiedyś czytałem w jedym z postów aby spryskac preparatem:

STARANE + (jeszcze jakiś inny) czy ktoś apmięta jaki to był preparat?

Czy te dwa preparaty zmieszać? (w jakiej proporcji) czy pryskac oddzielnie (w jakich odstępach.
Ile tego preparatu/tych preparatów zastosować na około 400 m2 aby nie narobić sobie biedy? Jak predko po takich opryskach, będę mógł wypóuścic do ogrodu mojego 1,5 rocznego malucha, który nie potrafi usiedzieć w domu (na szczęście, zamiast bajek woli zabawę w ogrodzie ).

Pozdrawiam
Okster
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kynu 10:54, 14 lip 2015

Dołączył: 14 lip 2015
Posty: 3
Gardenarium bardzo dziękuję za szybką odpowiedź. Chwastnica nie miała szans się wysiać, ścinałem trawę przynajmniej raz w tygodniu.

Zdecydowałem się na przesuszenie trawnika bo Puma nic nie dała (dawkowanie wg zaleceń producenta 1,2 l/ha) nie chciałem zwiększać dawki ze względu na trawę.

Ok, to wertykulacja, podlewanie, nawożenie i zobaczę co dalej.
____________________
Oxter 14:39, 15 lip 2015

Dołączył: 26 mar 2015
Posty: 12
Witam,

w jednym z postów marbrz napisał/eś, żeby zastosować starane z aminopieliiem zgodnie z instrukcja na opakowaniu.
Czy sotoswac te preparaty oddzielnie czy zmieszać je w jednym "kotle".
Wysyłam młodego na tydzień do babci chciałbym prysnąć w niedzielę wieczorem lub w poneidziałek, czy jest szansa żeby koło piątku skosić to wszystko i zlac wodą przed przyjazdem juniora? Czy to za szybko (trzeba bedzie wtedy odpuścić pryskanie ).

Dużo koniczyny i innego towaru, udało i sie zwalczyć grzyby i chciałem spróbowac pozbyć się koniczyny ale u mnie póki co wszystko ejst detrminowane przez młodego (1,5 roku), teraz jest ciepło i nie potrafi usiedzieć w domu.

Pozdrawiam
marbrz 20:24, 15 lip 2015


Dołączył: 15 sie 2013
Posty: 215
Oxter - podaj samo starane, bo i tak sobie elegancko poradzi z chwaściorami.
Oxter 07:09, 16 lip 2015

Dołączył: 26 mar 2015
Posty: 12
Marbrz - baardzo dziękujęza odpowiedź, postaram się "psiknać" w poniedziałek, myślisz że jest szansa aby w piątek skosić i polać wodą, zanim młody wróci? Czy przy Starane, trzeba osłaniać inne rośliny (Tuje, Rododendrony, "Koniki" i Hortensje?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies