Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Chwasty w trawniku

Pokaż wątki Pokaż posty

Chwasty w trawniku

kasia__77 20:24, 05 lip 2015


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21
jeszcze dodam, że te obumarłe łodyżki nie tworza kepek tylko są równo rozsiane (ale nie na całym trawniku)
kris_bialystok 10:48, 08 lip 2015

Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 268
wydaje mi się, że dałem nieodpowiednią dawkę - bo ani chwastnicy ani trawnika nie wypaliło - sytuacja bez zmian - powtórzę to w sierpniu może intensywniejsza dawką

a może jeszcze zadziała....

zdjęcia trawnika jak i ogrodu wrzucam zawsze w moim wątku - także zapraszam

____________________
Mały ogród pod Białymstokiem
ilona_szygoska 12:56, 08 lip 2015


Dołączył: 09 lip 2014
Posty: 21
marbz, wygląda na to, że to co się dzieje na moim trawniku to opanowanie trawnika przez wiechlinę. Jest to dokładnie to co co pokazała Kasia_77 na 42 stronie. Co teraz robić? Jaki plan działania?
____________________
Iwcia 16:25, 08 lip 2015

Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 1212
W zasadzie przyzwyczajam się do myśli, że trawnik trzeba będzie zakładać od nowa. Mam jeszcze cień nadziei, że moża znacie jakieś rozwiązanie. Otóż mój trawnik opanowuje, jak mniemam, jakaś turzyca. Ma okropne rozłogi i z nich wybijają kolejne "fontanny". Po koszeniu to dziadostwo już po dwóch dniach jest wyższe niż trawa. Próbowaliśmy punktowo roundap ale są po nim straszne dziury na trawniku. A poza tym tego jest tak wiele...Tak to wygląda
____________________
Mój przyszły ogród
HANNYA33 17:17, 08 lip 2015


Dołączył: 06 maj 2014
Posty: 111
Witam

Czy ktoś wie co to jest,
Jak to się nazywa?

____________________
Mój wątek Tu na razie jest chwastowisko, ale będzie...
kasia__77 18:25, 08 lip 2015


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21
Iwcia napisał(a)
W zasadzie przyzwyczajam się do myśli, że trawnik trzeba będzie zakładać od nowa. Mam jeszcze cień nadziei, że moża znacie jakieś rozwiązanie. Otóż mój trawnik opanowuje, jak mniemam, jakaś turzyca. Ma okropne rozłogi i z nich wybijają kolejne "fontanny". Po koszeniu to dziadostwo już po dwóch dniach jest wyższe niż trawa. Próbowaliśmy punktowo roundap ale są po nim straszne dziury na trawniku. A poza tym tego jest tak wiele...Tak to wygląda


mam też takie wiec dołacze sie do prosby... co dalej. U mnie na razie kilka takich "fontann" wiec moze jeszcze jest szansa cos z tym zrobic.
Ziemia lekko kwasna i gliniasta.
agakar 12:21, 09 lip 2015


Dołączył: 01 lip 2014
Posty: 4
Witam wszystkich bardzo serdecznie .


Od 2 dni czytam watek chwasty w trawniku i jestem załamana .Mój piękny trawnik przez 3 tyg zaatakowany został przez różne chwaściska .Czytam ,czytam i dochodzę do wniosku ze pewnie będzie od nowa trzeba zacząć-załamka trawnik ma 2 tys m.Proszę wszystkich o rady co mam robić .Przesyłam parę zdjęć

Gardenarium 15:02, 09 lip 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Iwcia napisał(a)


Moim zdaniem to jest turzyca, mogła znaleźć się w ziemi przywiezionej z podmokłej łąki. Nie mam na to sposobu, tylko wyrywanie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 15:05, 09 lip 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
agakar napisał(a)
Witam wszystkich bardzo serdecznie .


Od 2 dni czytam watek chwasty w trawniku i jestem załamana .Mój piękny trawnik przez 3 tyg zaatakowany został przez różne chwaściska .Czytam ,czytam i dochodzę do wniosku ze pewnie będzie od nowa trzeba zacząć-załamka trawnik ma 2 tys m.Proszę wszystkich o rady co mam robić .Przesyłam parę zdjęć



Nie ma co się znowu tak załamywać, trzeba opryskać trawnik (jeśli młodziutki to w następnym roku) na razie na dwuliścienne, bo innego wyjścia nie ma jak pozbycie się ich z trawnika, zobaczysz co pozostanie i co dalej będzie zachwaszczać trawnik.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
agakar 15:20, 09 lip 2015


Dołączył: 01 lip 2014
Posty: 4
Trawnik ma już 7 lat .Dzis całe przedpołudnie czytałam fora -mysle ze to co kwitnie na niebiesko-fioletowo to głowienka posolita a to ala wysoka trawa to chwastnica.

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies