Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Chwasty w trawniku

Pokaż wątki Pokaż posty

Chwasty w trawniku

Gardenarium 15:22, 09 lip 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
HANNYA33 napisał(a)
Witam

Czy ktoś wie co to jest,
Jak to się nazywa?



Bylica? dwuliścienna jest, da się wytępić herbicydem na dwuliścienne.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Iwcia 15:43, 09 lip 2015

Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 1212
Tak myślałam Danusiu, że to turzyca. Tylko jak to rwać? Ma rozłogi z których odbija. Czy jeśli będę usuwać część zieloną to czy to jeszcze bardziej nie pobudzi korzeni do rozrostu?
____________________
Mój przyszły ogród
amelia_b 15:47, 09 lip 2015


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 12720
Iwcia napisał(a)
Tak myślałam Danusiu, że to turzyca. Tylko jak to rwać? Ma rozłogi z których odbija. Czy jeśli będę usuwać część zieloną to czy to jeszcze bardziej nie pobudzi korzeni do rozrostu?

Ja co mogę nożykirm podwórzam bo pazurkami jak rwałam to mi się urywały,ale korzenie długie ma
____________________
Pogubiłam się po drodze
11stokrotka 19:23, 09 lip 2015


Dołączył: 02 sie 2012
Posty: 534
Ja swoją turzycę rozłogową malowałam koncentratem z roundapu za pomocą pędzelka. Trochę pomogło, ale muszę powtórzyć.
____________________
Mam marzenie
Iwcia 19:47, 09 lip 2015

Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 1212
Też tak robiłam, niestety wypalało dziury w trawniku.
____________________
Mój przyszły ogród
paulinap 15:43, 12 lip 2015


Dołączył: 03 cze 2015
Posty: 10
Witam, bardzo Was proszę o pomoc w zidentyfikowaniu rośliny. Mam coraz więcej trawnika który wygląda właśnie jak na zdjęciu. Czy to chwast czy jakiś rodzaj trawy?
Po wyrwaniu wygląda jak na zdjęciu poniżej. Bardzo dziękuję za pomoc.

Gardenarium 17:45, 12 lip 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To "dziki" niepożądany gatunek trawy, chwast, ale w końcu trawa także, praktycznie nie do wytępienia, wykopywanie jest niemożliwe, i zostaja wielkie dziury - doły a chwast i tak odrasta.
Trawnik wygląda okropnie, ta trawa ma nieco inny kolor i widać ją z daleka.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
paulinap 18:44, 12 lip 2015


Dołączył: 03 cze 2015
Posty: 10
Dziękuję za odpowiedź, czyli jedynym rozwiązaniem jest założenie nowego?
Skąd się taka "dzika" trawa bierze i jak można uchronić trawnik przed jej wysianiem? wiosną tego roku nie było tego problemu.
marbrz 21:40, 12 lip 2015


Dołączył: 15 sie 2013
Posty: 215
Paulinap- przejdź na stronę 41 i tam poczytaj o wiechlinie rocznej i jak z nią walczyć. Wybór jest taki, że albo ręczna robota i dziury w trawie, albo chemia i też wypalone dziury w trawie. Nowy trawnik po kilku miesiącach będzie wyglądał jak teraz bo ten chwast przyfrunie z zewnątrz. Szkoda czasu i pieniędzy.
paulinap 22:05, 12 lip 2015


Dołączył: 03 cze 2015
Posty: 10
Marbrz, masz rację - za płotem mam pole...
Rozsądek nakazuje pogodzić się z tym niepożądanym gościem a serce podpowiada, żeby brać łopatę do ręki.
Ech a tak mi się marzy piękny, gęsty i zielony dywanik a tu ciągle coś.

Pozdrawiam Wszystkich walczących ze swoimi trawnikami
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies