Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w Puszczykowie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w Puszczykowie

Sebek 22:55, 30 wrz 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
A czy kancik może być jeszcze bardziej idealny? Cudnie to wygląda
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
wietrzyk 22:58, 30 wrz 2014


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
zabaewa napisał(a)
Asiu - ja mam jedną rozplenicę. Siedzi akjrat w największym mrozowym przeciągu. Pan Trawka polecił mi w zeszłhym roku jesienią, żebym jej nie przesadzała bo na pewno wtedy zimy nie przeżyje, za to mam zebrać wszystkie włosy do kupy i związać nad środkiem w tzw koński ogon. Wtedy sama trawa otuli środek i cała trawa nie zmarznie. A jakby miały być wielkie mrozy to taki snopek łatwo jest otulić włókniną albo gałązkami z iglastych. Moja młodziutka rozplenica bardzo ładnie przezimowała.


Dzięki Ewka
Nadzieja wstępuje w moje serce jak czytam takie słowa, bo żal byłoby gdyby mi rozpleniczki pomarzły I tak zrobię, powiążę trawki w końskie ogony
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
Gardener27 23:02, 30 wrz 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Ja bym nie dokupywał już tych wrzosów bo jest ich sporo Ubytki na dole wypełnij carexami żeby przez cały rok coś się działo i nie było monotematycznie Skoro to kwaśna rabata azalie i różaneczniki jak najbardziej
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
wietrzyk 23:06, 30 wrz 2014


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Sebek napisał(a)
A czy kancik może być jeszcze bardziej idealny? Cudnie to wygląda

Oj Sebku jak miło Cię widzieć i czytać, że Ci się podoba. Na razie chodzę jak pies wokół jeża przy tym moim wrzosowisku, więc dzięki ogromne za wsparcie.
Wywlekam obrzeża trawnikowe po kawałku i ciacham kanty. Trza jeszcze dociąć trawkę i troszkę ziemi wygrabić, żeby się kora nie wysypywała. I tyle
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
zabaewa 23:09, 30 wrz 2014


Dołączył: 15 sty 2013
Posty: 1056
Asiu - Ty tak cały czas w rozjazdach i zajęta. A ja wciąż mam w głowie, że mamy zaliczyć spacer z saperkami - Twoj staw pltrzebuje irysów
____________________
zabaewa Ogród zabaewy i nie tylko
wietrzyk 23:12, 30 wrz 2014


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
Gardener27 napisał(a)
Ja bym nie dokupywał już tych wrzosów bo jest ich sporo Ubytki na dole wypełnij carexami żeby przez cały rok coś się działo i nie było monotematycznie Skoro to kwaśna rabata azalie i różaneczniki jak najbardziej

Przemku, ta górka ma dwie strony. Ta strona od sosny (nie widać jej na zdjęciu) na razie jest pusta Tam gdzie słońce dociera dosadzę jeszcze wrzosików, a tam gdzie sosna rzuca cień dam inne kwaśnolubne
Dół zostawiam pusty, żeby kołem od kosiarki swobodnie przejechać.
Aha, i zapomniałam, że wyczytałam w artykułach Danusi, żeby na wrzosowiska sadzić cebulki krokusów. Mam ich całkiem sporo, więc też dodam
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
wietrzyk 23:14, 30 wrz 2014


Dołączył: 07 lip 2013
Posty: 1774
zabaewa napisał(a)
Asiu - Ty tak cały czas w rozjazdach i zajęta. A ja wciąż mam w głowie, że mamy zaliczyć spacer z saperkami - Twoj staw pltrzebuje irysów

Ewka, kupiłam w Dobrym Polu po 1,80. Nie warto wyrywać
Ale spacer zawsze mile widziany
____________________
Joanna ogród w Puszczykowie
Gardener27 23:16, 30 wrz 2014


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
To teraz już z wiem o co kaman Sadź bo bardzo ładnie Ci to wychodzi i miło się na efekty pracy patrzy

Uciekam Kolorowych snów
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Nulka 08:51, 01 paź 2014


Dołączył: 27 sie 2013
Posty: 199
Asiu ślicznie u Ciebie a wrzoskowisko już wygląda cudnie a jak się wszystko rozrośnie to będzie bajkowo
____________________
no matter how you feel, get up, dress up, show up and never give up ........................ mój ogród Raj Ewy (niestety już nie raj)
MonikaH 12:56, 01 paź 2014


Dołączył: 17 sty 2012
Posty: 171
wietrzyk napisał(a)
Wrzosowisko nabrało kształtu.




Aż powtórzę zdjęcie, czego zwykle nie robię, jestem naprawdę pod wrażeniem.
____________________
Monika - Bez linijki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies