Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jeden ogród – dwie osobowości

Pokaż wątki Pokaż posty

Jeden ogród – dwie osobowości

agatanowa 23:33, 03 sie 2014


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
mam nadzieję, że z córką wszystko w porządku

rabata "wow"! z ciurkaaaadełkiem i oswietleniem
Muszka, a napisz, co masz tu posadzone: co jako tło do rabaty, bo widzę jakieś krzaczynki, ale niestety nie potrafię zidentyfikować (czy to winobluszcz?) i co na samej rabacie?

widzę na zdjęciu, że 3 osoby stoją i podziwiają, ciekawe, jak to miejsce będzie wyglądało za 5, 10 lat fajnie, że z mezem razem tworzycie, tyle radości to daje i zadowolenia z udanej i owocnej współpracy

pozdrawiam serdecznie
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
MuSzka 23:46, 03 sie 2014


Dołączył: 26 cze 2013
Posty: 355
teraz już tak ale najpierw byliśmy w szpitalu na bakterie coli a potem zaraziła się od sąsiadki ze szpitalnego pokoju wirusówką i tak przesiedzieliśmy 2 tygodnie w szpitalu i nie pojechaliśmy na planowany wyjazd nad morze.
Ale trudno przynajmniej skończyliśmy rabatę.
a z tyłu te pnącza? to to co było tu posadzone czyli wiciokrzewy. ostatecznie nie te zimozielone ale też uważam że to atrakcyjne pnącze. Stożek to świerk biały 'Sanders Blue'. Kulki (bo docelowo to będą kulki jeśli będziemy je ciąć - to cis pospolity nie pamiętam do końca ale zdaje się że ostatecznie była to odmiana 'Aurea Decora'. Oczywiście nie mogło zabraknąć żurawek: 'Paprica', 'Lime Marmalade' i 'Black Beauty'
____________________
Jeden ogród - dwie osobowości Agata Kinga
kachat 16:33, 04 sie 2014


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
No! W końcu!
Zdrowia dla córci! Nad morzem teraz pewnie tłum taki, że trudno się wcisnąć i wolną miejscówkę na plaży znaleźć, na ulicach tamtejszych i deptakach też pewnie nie lepiej i byście się tylko dusili w tym tłumie Stresów i ścisku sobie oszczędziliście

Ciekawa rabata wam wyszła. Będę okrutna i napiszę, że parę rzeczy bym zmieniła i dużo dołożyła Te kulki kamienne są super, też mi się podobne marzą tylko tu mi się zbyt zlewają z tym żwirkiem szarym - trochę większy kontrast jak dla mnie powinien być (może jakieś mikrocoś tam dać pod kulkami, by się wiło po ziemi, jakieś malutkie roślinki żółtolistne..?) Plecy rabaty od strony siatki jak dla mnie koszmar - na wstrętną siatę chcecie patrzeć?? Może by tam lustro dać..? A po jego bokach coś wąskiego i wysokiego, cisy..? Coś tam jest nie tak, tak za smutno, niedokończone... Albo lustro a po bokach kamienne ozdobne ścianki zniżające się na zewnątrz w stronę "od lustra"? Tam gdzie jest darń zdarta pociągniecie dalej rabatkę? Myślę, że ten ciemniejszy żwirek by tam fajnie pasował Agata, poszalej, ta rabatka trochę smutna i mało wyrazista według mnie wyszła, dorzuć tam trochę szaleństwa I koniecznie w okolicy róbcie rabatki w podobnym stylu, bo jak taka jedna jedyna będzie to tak od czapy będzie wyglądać

Ale uwaga, mam u siebie totalny chaos leśny, więc gusta mam inne i nie wiem co mówię i czynię
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
agatanowa 16:58, 04 sie 2014


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
MuSzka napisał(a)
teraz już tak ale najpierw byliśmy w szpitalu na bakterie coli a potem zaraziła się od sąsiadki ze szpitalnego pokoju wirusówką i tak przesiedzieliśmy 2 tygodnie w szpitalu i nie pojechaliśmy na planowany wyjazd nad morze.
Ale trudno przynajmniej skończyliśmy rabatę.
a z tyłu te pnącza? to to co było tu posadzone czyli wiciokrzewy. ostatecznie nie te zimozielone ale też uważam że to atrakcyjne pnącze. Stożek to świerk biały 'Sanders Blue'. Kulki (bo docelowo to będą kulki jeśli będziemy je ciąć - to cis pospolity nie pamiętam do końca ale zdaje się że ostatecznie była to odmiana 'Aurea Decora'. Oczywiście nie mogło zabraknąć żurawek: 'Paprica', 'Lime Marmalade' i 'Black Beauty'


czyli to ma byc wszytko takie małe?!? bo swierczek tez z tych niskich, a cisy przed nim beda ciete (i musza, aby nie zaslonic swierka); wg mnie za malo ogrodu w ogrodzie, a za duzo zwiru i kamieni
z plecami rabaty Kachat ma absolutna racje, dlatego pytalam, co macie z tyłu - przez polowe roku bedziecie miec siatke, dobrze ze sasiad choc ma tam cos jednego zimozielonego, ale to za malo
ale lustra bym nie dawala, bo bedzie odbijalo pewnie elewacje domu i znow bedzie kolejna infrastruktura zamiast roslin - smutek; przede wszystkim tlo bym zrobila w postaci zimozielonej sciany

tak pisze dlatego, ze nie lubie, gdy zwiru, kamieni achitektury, bizuterii ogrodowej jest wiecej niz roslin, dla mnie to zaprzeczenie ogrodu, a coraz wiecej takich, ale to ja, a kazdy robi jak lubi

moze choc trawki dodaj na zwirze, kamieniach, moze wiecej zurawek...

najwazniejsze, ze mloda zdrowa, rabate mozna modyfikowac, uzupełniać - ładny szkielet macie lub można nie modyfikować, jesli podoba się twórcom

edit: ciurkadełko wcale tak bardzo się nie zlewa, Kachat przesadza, nie słuchaj baby
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
MuSzka 17:56, 04 sie 2014


Dołączył: 26 cze 2013
Posty: 355
Ta rabata raczej taka zostanie ale niedaleko od niej będzie rabata kwiatowa narazie lustra nie będzie i nie wiem czy będzie kiedykolwiek a jeśli chodzi o siatkę to będzie zarośnięta wiciokrzewem może kiedyś dodatkowo czymś zimozielonym. Kamienie są raczej zielone niż szare a w słońcu wyglądają jak niebieskie. Miały być czarne większe ale że za drogie to działamy pół środkami. M nie bardzo chce łączyć kamienie z kwiatami dużymi bo trudniej pielęgnować i ma trochę racji. A po za tym M lubi prostote.
____________________
Jeden ogród - dwie osobowości Agata Kinga
kachat 19:04, 04 sie 2014


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Troszkę właśnie tak tam za mało zieleni na tej rabacie a za dużo żwirku, jak Agatanowa pisze, ja bym tam w tle coś dosadziła, ale też za bardzo miejsca nie ma... Tylko jakieś coś bardzo płaskiego by się na tył rabaty udało wcisnąć, ale co..? Lustro byłoby fajne moim zdaniem, jeśli rośliny się nie zmieszczą, ale jak ma odbijać elewację domu to jeszcze gorzej... Wiciokrzewy ponoć po paru latach robią się mało eleganckie, na górze wielka kępa zieleni, a niżej gołe nogi, więc w takim miejscu raczej według mnie nie bardzo pasują. Raczej zamiast pnączy coś wyższego zimozielonego. A może coś o pokroju drzewkowatym, coś na pniu w kilku sztukach przez całą rabatę..?

Te superowe kule myślę że by lepiej na czymś ciemnym wyglądały, aby kontrast był i by były jako centralny punkt rabaty bardziej wyeksponowane Bo są malutkie i znikają w tym żwirku. Dlatego jak żwirek jasny to bym czymś je podsadziła, może tojeścią rozesłaną Choć może jakby więcej roślin było wokół a mniej żwiru to by tak nie znikały te kulki i byłoby idealnie

I dodałabym więcej żurawek, np. zamiast jednej to kępkę 3-4 I w tym jasnym żwirze na przedzie rabaty przed kulami też bym koniecznie coś dosadziła, bo za pusto tam. Bo rabatka ładna, ale za smutna i za skąpa trochę, z brzydkimi siatkowymi plecami
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
agatanowa 19:18, 04 sie 2014


Dołączył: 13 mar 2013
Posty: 4543
a tego chudego wojtka nie możnaby do końca tej rabaty pociagnąć, może jakoś fantazyjnie zawinąć na końcu? świerka i cisa trochę dac do przodu, choć może nie trzeba, bo Wojtek chudy
____________________
Serdeczności z Starorzecze na górce ;) Agata
MuSzka 12:12, 05 sie 2014


Dołączył: 26 cze 2013
Posty: 355
Nie bardzo da się posadzić między kulkami coś bo to ciurkadełko jest usadowione na plastikowym prostokątnym pudle wiecie tak jak woda i to trzeba rozgrzebywać na zimę wyciągać pompę. A te wiciokrzewy najwyżej kiedyś się zamieni na coś innego co pójdzie po siatce na wojtki za mało miejsca. To może wygląda na dużą rabatę ale nie jest za duża. No i żurawki się też rozrosną.
____________________
Jeden ogród - dwie osobowości Agata Kinga
kachat 11:05, 18 sie 2014


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
MuSzka, i jak tam, co tam? Jak prace ogrodowe?
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
Kapibara 08:30, 28 paź 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 519
Muszko odwiedzam sąsiadkę i pozostawiam pozdrowienia. Przeczytałam wszystko od deski do deski, pomysł z dereniami wśród brzóz świetny, mam nawet taki szpaler starych brzóz tuż pod ogrodzeniem na końcu ogrodu i nawet planowałam podsadzić je czerwonymi patykami, tylko jak to zwykle bywa czasu brak, patyków brak, kamieni na obwódkę brak

Mamy dzieciaczki w podobnym wieku, moja Nastusia ma 4,5 a Robcio 1,8

Ślicznie u Ciebie z tymi kamyczkami i ciurkadełkiem. Jak roślinki się rozkrzewią to dopiero będzie!
____________________
Agnieszka Drzewulcowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies